Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érezted már azt, hogy ugyan...

Érezted már azt, hogy ugyan szereted azt akivel vagy, de mással sokkal jobban összeillenétek?

Figyelt kérdés

Van egy férfi az életemben, akit nagyon-nagyon szeretek, pedig sok olyan tulajdonsága van, ami eléggé kihoz a sodromból (még a rózsaszín ködös időszak alatt is). Persze, úgy voltam/vagyok vele, hogy az emberek úgyis összecsiszolódnak. Kiismerjük egymást, mi az amit már nem tolerálunk a másiktól, alkalmazkodunk egymáshoz. Ha alapvetően szeretjük egymást ilyen természetbeni különbözőségek nem okozhatnak gondot, mert tekintettel vagyunk a másikra. Ugyanakkor.. most találkoztam valakivel. Tulajdonképpen csak beszélgettünk, mégis úgy elképzeltem, hogy milyen lenne egy olyan emberrel, akinél nem kell ennyit nyelni, mert alapból sokkal nagyobb harmóniában lennénk egymással, és e mellé szerethetnénk egymást.


Erről mit gondoltok? Mindenkinél lesznek ellenszenves tulajdonságok, (így az ember csak egy ideált hajszol a "hozzá tökéletesen illő" párral), vagy létezik olyan társ, aki tényleg szinte az ember másik fele?


2011. szept. 18. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl sok a kompromisszum, vagy túl különbözőek vagytok sok mindenben az nem a legjobb hosszútávon. Bár ezen belül is vannak fokozatok. Nem mindegy, hogy minden dolog nagy veszekedésekbe torkollik, vagy megtudjátok őket beszélni, le tudjátok tisztázni a problémákat.

Ha sok a vita, sok a különbözőség,sokat kell tűrni, nyelni, talán mégis hozzád illőbbet kellene választanod!

29N

2011. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Éreztem, vége is lett. A folytonos kompromisszum se megoldás, szerintem. A mostani párom tökéletesen illik hozzám.
2011. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha már most vannak olyan dolgok a párodban, amik a rózsaszín köd mellett is zavarnak, akkor ha elmúlik a lángolás, egyenesen meg fogsz őrülni. Csiszolódni, alkalmazkodni lehet és kell is, de vannak olyan tulajdonságaink, amiket soha nem fogunk levetkőzni, mert akkor már nem is önmagunk lennék. Ha ezeket el tudjuk fogadni a másikban, anélkül, hogy változtatásra kényszerítenénk, csak akkor fog működni a kapcsolat még évek múlva is.
2011. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen,én is éreztem már:)Ki is léptem a kapcsolatból!


"Tulajdonképpen csak beszélgettünk, mégis úgy elképzeltem, hogy milyen lenne egy olyan emberrel, akinél nem kell ennyit nyelni, mert alapból sokkal nagyobb harmóniában lennénk egymással, és e mellé szerethetnénk egymást. "


Itt a kulcs,magad is tudod a választ:) Ne pazarold az időd feleslegesen a jelenlegire!

2011. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy boldog akkor szakíts. De ne a másikért pusztán, mert attól hogy beszélgettetek és úgy tűnik összeilletek, még ez sem biztos:) De ha a jelenlegivel nem érzed igazán jól magad akkor mindenképpen megéri új életet kezdeni. Én is voltam már úgy hogy beszélgettünk és azt hittem, hogy azt a mindenit mennyire jó kapcsolatunk lenne. Aztán kiderült hogy a nagy lószart:D
2011. szept. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Most lépj ne nyeljél, én ezt teszem évek óta. Annyira különbözõek vagyunk, hogy szinte màr fàjdalmas. Csakis én nyelek, mégsem hajlandó vàltozni elvàrja csakis én alkalmazkodjak mindenben, de kilépni nem tudok, mindent 0-ról kellene kezdenem. Mindent elpazaroltam emiatt a hàzassàg miatt.
2011. szept. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

23:20 vagyok.

Egyébként ha el tudod fogadni valakinek a hibáit és a megváltoztatás igénye nélkül tudod szeretni, akkor az is lehet jó kapcsolat. A tolerancia nem egy hátrány. Persze egyszerűbb ha minél kevesebb nekünk nem tetsző dolga van a párunknak, de ha ezek alapvetően jól tolerálható dolgok, akkor nagy hátrányt ne jelentsen. Amúgy meg ha nagyon-nagyon szereted...

2011. szept. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokan látják így, hogy igenis lehet hozzánk jobban passzoló embert találni.


Szerencsére nálunk nincsenek ilyen gyilkos ellentétek, inkább ilyen nagyon apró dolgok, pl. én nagyon szeretem, ha egy férfi okos, művelt.. ez a szerelmemnél meg van, de ő elég lekezelően tud okoskodni. Nem csak mondja, amit gondol, hanem annak mindig van egy ilyen fellengzős vonulata, hogy hát igen, ő máshoz képest milyen okos.. (Ebben úgy vettem észre nem tudom megváltoztatni, hogy legalább másképp fejezze ki magát.) Akivel beszélgettem ő meg csak kedvesen mondott érdekes dolgokat, nem méregette, hogy na, én ezt tudom-e, és egyébként mit tudok. Egyébként nem evvel az illetővel akarnék „új életet kezdeni”, akivel beszélgettem:), nincs is köztünk semmi, valószínűleg nem is látom többet, ő csupán elgondolkodtatott, hogy milyen könnyű lenne, ha már ilyen kis hülyeségekkel nem bántanánk meg egymást.

Viszont barátommal, kettőnk között valahogy olyan mély szeretet van. Persze ugyanígy hullámvölgyek is.. de úgy érzem, akkor is szeretem, mikor haragszom rá. Igazából ő az első igazán komoly kapcsolatom, függök is tőle érzelmileg, így talán fel se tudom mérni, hogy illúziókat kergetek-e azzal, hogy elgondolkodom, vajon létezhet-e hozzám jobban illő ember.

2011. szept. 19. 00:11
 10/14 anonim ***** válasza:
nem.
2011. szept. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!