Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem tudom hogy...

Mit tegyek? Nem tudom hogy hova írjam de itt sok hasonló témát láttam szóval.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a sztori de ez még csak a lefaragott kiadása.

Úgy 2,5-3 éve elhagyott minket apám, konkrét indokokkal(gyakorlatilag 2-vel). Már én is teljesen megértem hogy elment mert ez kibírhatatlan.


A lakásban most anyámmal, húgommal és nővéremmel élek. A helyet az hogy a hajó egyre inkább halad az anyagi szakadék szélére és 4en vannak benne. 2 aki evezőkkel segít hogy gyorsabban érjünk oda(húgom, nővérem), 1 aki tudja mit kell tenni hogy mindent helyrehozzon és van ereje hogy megtegye de nincs joga(én) és egy akinek van joga hogy megtegye de nincs ereje(anyám). Mivel nincs jogom ahhoz hogy megtegyem ezért mást teszek. Próbálok megállás nélkül evezni visszafelé hogy lelassítsam a hajót de tudom hogy megállítani nem tudom.


Apám azért ment el mert a már egyszer kitagadott nővérem folyton rajtunk élősködött és anyámnak nem volt ereje kidobni, apámnak meg nem volt joga mert nem az ő gyereke... Sajnos addigra pont sikerült kidobni innen az élősködőt. Hetekig elég mély depresszióba volt a család. Úgy 1 hónap múlva már egész jól megvoltunk. Már nem voltunk annyira szomorúak, a shokkból visszatértünk és az apámmal is össze-össze futottam. Jól megvoltunk egy pár hónapig. Aztán jött a csapás... Nővérem szépen visszamászott anyám meg persze nem tett semmit. Amióta itt van a fattyával azóta a család a csőd felé halad. Elképesztő hogy ilyen ember hogy létezhet, már ha embernek lehet nevezni(én szívesebben használom a féreg kifejezést úgyhogy azt hiszem maradok ennél). Nem egyszer jöttem haza arra a suliból hogy mindenhol ég a villany, megy a tv meg a gép a nappaliban ő meg bent alszik valahol. Amiben valami kis mélyedés van azt hamutartónak tekinti mert olyan cseszett lusta hogy nem bír 5 métert mászni a hamutartóért. Ha nincs öngyújtója akkor nem az van hogy lemegy a 100 méterre lévő boltba egy 20 forintos gyufáért, neeeeeem, az van hogy ő bekapcsolja a tűzhelyt és onnan gyújt rá. Nemmellesleg villanytűzhelyünk van. Ahogy abban a szobában él... Egy szeméttelepen nagyobb a tisztaság. Szanaszét a rib@ncos rongyai. Mert hát igen, kinézetre nem különbözik pár szoláriumban nevelkedett testkereskedőtől.A féreg most ~22 éves. Anno nem tanult és nem is dolgozott, talán ha a 8 általános megvan neki. Volt annyi esze hogy 17 évesen felcsináltassa magát. Amikor nálunk volt akkor elvárta azt hogy ő elmehessen minden este bulizgatni ilyen nyomorult helyekre mint a coronita meg testet árulni és tőlünk meg azt várta el hogy addig mindent csináljunk meg amit neki kéne. Még folytathatnám róla a csodálatos leírást de attól tartok nem férne ki úgyhogy a lényegbe vágok.

Én vagyok az aki próbálja menteni a családot. Ha találok melót akkor melózok. Járkálok mindenki után és kapcsolgatom le a lámpákat, húzogatom kifele a töltőket a konnektorokból. Nem TV-zek és a jó látásom miatt este lámpákat se használok. Nem mindig szoktam vacsorázni vagy reggelizni. Ruhákból se kérek sokat, van egy hosszú meg 3 rövid gatyám és ezekhez pár póló, ezekhez jár egy 50-es Reebok cipő amit kőkemény 1725 forintért szereztem. A húgom egyre inkább veszi át a nővérem stílusát csak ő egy kicsit több cigánnyal dolgozik. 11 évesen szépen rá is kapott a cigire annak ellenére hogy elég sokszor figyelmeztettem.


Azért írom ezt, mert ezek után én már nem tudom mit tegyek. Illetve tudom de ha megtenném bármelyiket(elég sok ötletem van) akkor vagy börtönbe kerülnék, vagy nem érnék el vele semmi mást csak azt hogy majd mindenki engem bélyegez szemétnek. Anyámat nem tudom rávenni semmire annak ellenére hogy ő is pontosan tudja hogy mennyire igazam van. Már csak azért is tudja mert amióta itt van a féreg azóta lakbért nem tudtunk fizetni...

A cél: a férget innen eltávolítani az összes szarjával együtt.


2011. szept. 19. 06:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

amikor nincs otthon, megfognám az összes cuccát és kitenném. zárakat lecserélném, anyummal beszélnék,hogy ez van, elég idős már hogy megéljen a lábán, de ha itthon lakik,akkor csak lefelé húz.

(a zárcserére val.színű anyud kiakadna,de hatásos, ő sem tudná visszacserélni a régire, kulcsot meg annak adj,aki megérdemli)

lehet gonosz vagyok, de én ezt csinálnám

2011. szept. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

elsőnek igazat adok..

elbeszélgetnék a kis rihe rongyal.. Amúgy hányéves vagy? nem tudsz elköltözni esetleg??

2011. szept. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Probalnek apummal elni. menekulnek anyamtol. Foleg, mert akinek cigire telik, annak telljen masra is, pl. villanyszamla vagy kaja-hozzajarulas, lakber fizetese stb.


Probalj meg apuddal elni, ha alkalmasak a korulmenyei. Vagy a nagyidnal? Csak, amig tanulsz - es tanulj. Es tartsd meg magad ilyennek, amilyen most vagy.

(de vigyazz magadra, sotetben ne olvass)

2011. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Menj el. Vagy menj apárdhoz,legalább átmeneti időre.

Ennek soha nem lesz vége, ha mégegyszer kidobod, mégegyszer visszajön. Megértem,hogy sajnálod anyádat, de az ő hibája

2011. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nah igen nekem is az első gondolatom az volt hogy élj együtt apuddal... a másik lehetőség hogy szólsz családsegítősöknek (ők a hugicádról gondoskodnak) a nővéreddel meg nem tudsz mit tenni... max gyúrjál és tépd meg minden nap amikor van okod rá, azt majd elköltözik,ha unja
2011. szept. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Először is ülj le anyukáddal beszélni. Mondd el neki,hogy ez így nem jó,vegyen erőt magán ,mert különben egy hülye(nővéred) miatt szét fog hullani az egész család. Ébreszd rá,hogy ha ez így marad,akkor apukád után Te leszel a következő,aki elköltözik,és akkor ő ottmarad a nővéreddel,és a húgoddal -aki nagy valószínűséggel meg fogja tanulni a nővéred életformáját,ha az továbbra is ott fogja rontani a levegőt- ,és akkor cseszheti.

Ha anyud nem látja be,hogy tényleg az a helyes,hogy az élősködőt kirúgjátok a búsba,akkor tényleg kénytelen leszel apukádhoz költözni.

2011. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az egészből annyit szűrtem le,hogy egy árral szembe úszol és hiába minden igyekezeted a családodat elviszi az ár ,mert nem is akarnak ki evickélni.

Mentsd magad,mer magukkal fognak rántani!!

Nóta végén idegileg összeroppansz aztán végig nézheted ahogy a családod is össze roppan.

Amondó vagyok fuss és meg se állj,vissza se nézz!

Üdv: Teca

2011. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Én a nővéred kiraknám, a gyerek maradjon (ő nem tehet semmiről, elég baj, h. ilyen anyja van), jobb helye lenne egy már lenyugodott családnál, mint a saját anyjánál. Biztos el tudnátok bölcsibe, v. oviba helyezni. A kis hugicát pedig le lehet pofozni 11 évesen. Nem agyonverésre gondolok, de a megfelelő időben lekent pofon, lehet az életét menti meg. A nagy nevelő, Makarenkó híres pofona ez.

Amúgy nővéred biztos, hogy beteg mentálisan. De orvoshoz biztos nem tudjátok elküldeni. Az lenne a megoldás.

2011. szept. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Először beszélj édesanyáddal, mondd el neki:

1. Te megérted, hogy nincs szíve kidobni a tesódat, hiszen ő is a gyermeke, de valahol ő is hibás abban, hogy a tesód ilyen lett. Valószínűleg mindent megengedett neki, mindent megkapott, dolgozni pedig nem tanította meg.

2. Azt is meg kell, hogy értse, te nem vagy köteles suli mellett még azért is dolgozni, hogy a tesódat is te etesd, és az ő általa elpazarolt gázt, villanyt abból fizessétek.

3. Ha ezen a téren nem lesz hamarosan változás, akkor te fogsz elköltözni otthonról, és éljenek együtt tovább, ahogyan tudnak.


Nincs más lehetőséged, szerintem ez az egyetlen dolog, amit megtehetsz. Amíg a nővéred otthon van, legalább vegye le rólatok a házimunka terheit, tartsa rendbe ő a lakást stb. És persze gőzerővel keressen magának valami munkahelyet, próbálja meg eltartani saját magát és a gyermekét.


Egyébként te hány éves vagy?

2011. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem válaszol. Gondolom, elment suliba.
2011. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!