Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem tudom hogy...

Mit tegyek? Nem tudom hogy hova írjam de itt sok hasonló témát láttam szóval.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a sztori de ez még csak a lefaragott kiadása.

Úgy 2,5-3 éve elhagyott minket apám, konkrét indokokkal(gyakorlatilag 2-vel). Már én is teljesen megértem hogy elment mert ez kibírhatatlan.


A lakásban most anyámmal, húgommal és nővéremmel élek. A helyet az hogy a hajó egyre inkább halad az anyagi szakadék szélére és 4en vannak benne. 2 aki evezőkkel segít hogy gyorsabban érjünk oda(húgom, nővérem), 1 aki tudja mit kell tenni hogy mindent helyrehozzon és van ereje hogy megtegye de nincs joga(én) és egy akinek van joga hogy megtegye de nincs ereje(anyám). Mivel nincs jogom ahhoz hogy megtegyem ezért mást teszek. Próbálok megállás nélkül evezni visszafelé hogy lelassítsam a hajót de tudom hogy megállítani nem tudom.


Apám azért ment el mert a már egyszer kitagadott nővérem folyton rajtunk élősködött és anyámnak nem volt ereje kidobni, apámnak meg nem volt joga mert nem az ő gyereke... Sajnos addigra pont sikerült kidobni innen az élősködőt. Hetekig elég mély depresszióba volt a család. Úgy 1 hónap múlva már egész jól megvoltunk. Már nem voltunk annyira szomorúak, a shokkból visszatértünk és az apámmal is össze-össze futottam. Jól megvoltunk egy pár hónapig. Aztán jött a csapás... Nővérem szépen visszamászott anyám meg persze nem tett semmit. Amióta itt van a fattyával azóta a család a csőd felé halad. Elképesztő hogy ilyen ember hogy létezhet, már ha embernek lehet nevezni(én szívesebben használom a féreg kifejezést úgyhogy azt hiszem maradok ennél). Nem egyszer jöttem haza arra a suliból hogy mindenhol ég a villany, megy a tv meg a gép a nappaliban ő meg bent alszik valahol. Amiben valami kis mélyedés van azt hamutartónak tekinti mert olyan cseszett lusta hogy nem bír 5 métert mászni a hamutartóért. Ha nincs öngyújtója akkor nem az van hogy lemegy a 100 méterre lévő boltba egy 20 forintos gyufáért, neeeeeem, az van hogy ő bekapcsolja a tűzhelyt és onnan gyújt rá. Nemmellesleg villanytűzhelyünk van. Ahogy abban a szobában él... Egy szeméttelepen nagyobb a tisztaság. Szanaszét a rib@ncos rongyai. Mert hát igen, kinézetre nem különbözik pár szoláriumban nevelkedett testkereskedőtől.A féreg most ~22 éves. Anno nem tanult és nem is dolgozott, talán ha a 8 általános megvan neki. Volt annyi esze hogy 17 évesen felcsináltassa magát. Amikor nálunk volt akkor elvárta azt hogy ő elmehessen minden este bulizgatni ilyen nyomorult helyekre mint a coronita meg testet árulni és tőlünk meg azt várta el hogy addig mindent csináljunk meg amit neki kéne. Még folytathatnám róla a csodálatos leírást de attól tartok nem férne ki úgyhogy a lényegbe vágok.

Én vagyok az aki próbálja menteni a családot. Ha találok melót akkor melózok. Járkálok mindenki után és kapcsolgatom le a lámpákat, húzogatom kifele a töltőket a konnektorokból. Nem TV-zek és a jó látásom miatt este lámpákat se használok. Nem mindig szoktam vacsorázni vagy reggelizni. Ruhákból se kérek sokat, van egy hosszú meg 3 rövid gatyám és ezekhez pár póló, ezekhez jár egy 50-es Reebok cipő amit kőkemény 1725 forintért szereztem. A húgom egyre inkább veszi át a nővérem stílusát csak ő egy kicsit több cigánnyal dolgozik. 11 évesen szépen rá is kapott a cigire annak ellenére hogy elég sokszor figyelmeztettem.


Azért írom ezt, mert ezek után én már nem tudom mit tegyek. Illetve tudom de ha megtenném bármelyiket(elég sok ötletem van) akkor vagy börtönbe kerülnék, vagy nem érnék el vele semmi mást csak azt hogy majd mindenki engem bélyegez szemétnek. Anyámat nem tudom rávenni semmire annak ellenére hogy ő is pontosan tudja hogy mennyire igazam van. Már csak azért is tudja mert amióta itt van a féreg azóta lakbért nem tudtunk fizetni...

A cél: a férget innen eltávolítani az összes szarjával együtt.


2011. szept. 19. 06:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Az előzőekben megtalálod az útmutatásokat.

Én csak annyit tennék hozzá: ezt megoldani nem tudod. Ehhez fiatal vagy, anyagiakkal, iskolával, energiával nem rendelkezel. Tehát hagyd el ezt a környezetet, minél messzebb annál jobb. Talán nem fognak a nyakadra járni. Nehéz lesz, de normális ember leszel, amilyen életet szeretnél magad alakíthatod ki.

A Te életed a legfontosabb. Senki sem kötelezhet, hogy mások miatt nélkülözz!

2011. szept. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

1. Zárcserére nem is gondoltam még. Ez egy jó ötlet csak nehéz lenne kivitelezni mert szinte sose vagyok egyedül itthon. De ezt azért megpróbálom.

2. 18 vagyok. Amíg nem találok egy jó melót addig nehez.

3. Apámmal beszélgettünk erről, amikor lomtalanítás volt a kerületben. Arra jutottunk hogy nagyanyámnál a kisszobát kipakoltuk mert sok volt ott a kacat és ha nagy a gáz akkor én oda mehetnék.

4. ^^^^^^^^

5. Nem vagyok erőszak párti de még ha az lennék is akkor tud olyan embereket szerezni akik kisegítik. A sok IQ ninja összefog. Az én haverjaim meg nem a legnagyobb izomemberek, akik meg igen azok jóban vannak a féreggel is .

6. Szerinted nem próbáltam? Szinte hetente támadom le vele.

7. Próbálom kimenteni legalább anyámat mert igaz hogy javarészt az ő hibája de keményen küzdött azért hogy még így is megéljünk.

8. A gyereket már az apja neveli(hála a jó égnek...). Ő legalább tudja mit jelent ez a szó. A féregben még annyi tartás sincs hogy ha már a gyereket nem ő neveli akkor a családit odaadja neki. Voltak már pofonok, mindig jól elhelyezett de csak jobban ellenállt ettől. Rémesen makacs. Szentül hiszi hogy neki van igaza és ezen én nem sokat tudok változtatni...

9. 1: Elege van már belőle és sokszor megkapja hogy ő a szemét amikor fenyegeti a férget hogy kidobja de persze sose teszi meg. A nyomorult folyton olyanokat mondogat hogy így bánsz a saját gyerekeddel stb stb. 2: Szerintem ezt tudja. 3: Épp ez az csak ahova költözhetek az elég messze van. Innen a suli úgy 15 perc onnan 45 lenne, ez még nem is akkora gond de így mindig bérletet kéne vennem ráadásul a barátaim is itt vannak és az a környék nagyon nem tetszik. Akárhova lépek kutyaszar van és jön a sok kéregető cigány 4 piercing a fülében és "főnök, főnök ételre kell." de ha rákényszerülök akkor bizony még oda is elmegyek.

10. Válaszolok én csak nem lógok egyfolytába itt. Amúgy elég beteg vagyok szóval most itthon fekszek.

2011. szept. 19. 08:59
 13/25 anonim ***** válasza:

18 évesen nyugodtan költözhetsz.

Amit keresel, abból pedig futja a bérletre is. Inkább arra költs, mint a tesód villany-számlájára. Ha anyagilag esetenként beszorulsz, a papád biztosan kisegít kölcsönnel.

Csak a saját életedért vagy felelős, ahogy a közmondás is tartja: Mindenki a maga életének a kovácsa! Vagy maradsz és téged is magukkal húznak a mélybe, vagy költözöl és éljenek tovább úgy, ahogyan tudnak.

Mondd meg anyudnak, ha majd azt látod, hogy össze-szedte az erejét, és rendet tett otthon, akkor ha úgy akarja ő is, és a helyzetet te is olyannak találod, majd visszaköltözöl.

2011. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igenám csak egy jó ideje nem volt melóm. Lett volna 1 ajánlat csak akkor még nem kellett mert megvolt az állás amikor meg már nem akkor már az ajánlat sem élt.
2011. szept. 19. 09:31
 15/25 anonim ***** válasza:

Sajnálom!

Írod, hogy most beteg vagy, megtudhatnánk mi a probléma?


Természet-gyógyászok azt mondják, hogy egyes betegségek összefüggésben vannak a tartósan rossz lelki-állapotunkkal. Azt vallják, hogy ha valami gond, probléma van, és legalább gondolati, érzelmi síkon megtaláljuk a megoldást, és el is kezdünk annak érdekében cselekedni, a testi betegségek is gyorsabban szűnnek meg.


Beszélj a nagyiékkal és a papáddal, hogy akkor is befogadnak-e, támogatnak-e, ha most jelenleg nincs munkád. Nem hiszem, hogy nemet mondanak.

Sőt, az is meglehet, hogy pontosan azon a környéken fogod megtalálni a következőt, de ha nem jársz azon az útvonalon, mert nem laksz arra, akkor sosem fogsz ráakadni arra a munkahelyre. Ha az egészségi állapotot engedi, kelj fel az ágyból, és menj el nagyiékhoz beszélni velük.


Várom jelentkezésedet. Most kilépek, majd d.u. visszajövök.

2011. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Augusztus óta volt kisebb bajom de az csak az allergiám miatt volt ám úgy a végefelé elkezdtem köhögni. Egy ideig jártam suliba csak nagyon rosszul lettem így hazaküldtek. Volt egy kis lázam, a torkom vérvörös és felterjedt a szájpadlásom közepéig. Kaptam rá gyógyszert és egyre jobban vagyok szóval nem hiszem hogy lelki problemák miatt van.


Nagyanyám meg apám fix engedni hogy valamelyikükhöz költözzek. Ezzel nem is lenne probléma.

2011. szept. 19. 10:40
 17/25 anonim ***** válasza:

Sajnállak a kialakult helyzet miatt, de csodállak is, hogy a körülmények ellenére ilyen jó lelkű tudsz maradni.


Akár Veled, akár nélküled, ennek a hajónak bizony annyi.

A zárcsere azonban szerintem nem igazán jó ötlet.

Ahogy visszakönyörögte magát anyukádhoz, az új

kulcsot is kiszekálná, kizsarolná Tőle.

Megoldás csak az lenne, ha anyukád látná végre be, hogy

ennek semmi jó vége nem lesz, és kidobná az ingyenélő

nővéredet.

„így bánsz a saját gyerekeddel stb stb.” és ő hogy bánik a

saját anyjával, testvérével? A gyökér!

Az albérlet nem fizetése előbb-utóbb kilakoltatáshoz vezet, a felhalmozott adósságról meg nem is beszélve.

Azt ki fogja kinyögni? Az is Rád marad, mert Te úgyis majd dolgozol?

Legjobb lenne, ha már most fognád a cuccod, és elköltöznél a nagymamádhoz a pici szobába. Legalább nyugalmad lenne, ami a tanulás szempontjából sem mellékes.

Ne okozzon az sem lelkifurdalást, hogy magára hagyod anyukádat, hiszen – lássuk be – a Te károdra engedi a nővéredet zsarnokoskodni.

Talán ez az egyetlen módja, hogy anyukád is végre lépjen.

2011. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Viszont valamelyest érzéketlenné váltam és ez nem túl jó.

Az a helyzet hogy most sincs kulcsa. Húgomtól kapja meg mindig és akkor úgy tud bejönni.

Ez nem albérlet viszont kell fizetni lakbért. A jelentős különbség az az hogy míg az albérletben lakókat bármikor kirakhatja onnan az akitől bérlik addig minket nem rakhatnak ki csak úgy.

2011. szept. 19. 10:56
 19/25 anonim ***** válasza:

10,25 vagyok! (Igaz, hogy még nincs d.u., de közben kaptam egy levelet, ami miatt ismét fel kellett jönnöm a net-re)


Tudat alatt, lélekszinten:

- allergia = útálom, ami körülöttem van, nem birom már elviselni, valamit változtatni kellene

- köhögés, torok, szájpadlás problémák = el kellene már mondanom a problémáimat, át kellene már beszélni valakivel, de "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek" (Nagy László !) (Jó döntés volt)

- láz = az ember lelke mélyén úgy érzi, hogy senki nincs körülötte, aki szereti, aki megérti, aki odafigyelne rá. (a kisgyermekek lelke is akkor produkál lázt, amikor azt szeretné, hogy a mama maradjon otthon ővele, csak őt ápolgassa, szeretgesse). Ez nem tudatos, ez a lélek nyelve.


Azt írod, már javulgatsz. Örülök neki, lesz ez még jobb is. A döntés a te kezedben van.

A te életed, a te döntésed, a te lépésed, vagy nem lépésed. Én a helyedben lépnék, különösen, hogy a papád és a nagyiék is melletted állnak.

2011. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen sorsukra hagynám őket és magamat menteném.
2011. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!