Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az túl nagy kérés a feleségemt...

Az túl nagy kérés a feleségemtől hogy csináljon elvinni valót +este fürdővizet? Mi a véleményetek? Sokat várok el?

Figyelt kérdés
Én gyárba dolgozok műszakba elég nehéz fizikai munkát és nincs időm +kedvem+erőm se h be segítsek a házimunkába,de azé néha szoktam+vigyázok munka után 3hós babánkra a feleségem mégis panaszkodik+veszekszik ha szólok neki h engedjen vizet v pakoljon el!Szerintetek túl sokat kérek
2009. ápr. 24. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a feleseged sem unatkozik egesz nap egy 3 honapos baba mellett + haztartas. A furdovizet igazan megcsinalhatnad magadnak, nem vagy mar gyerek.


Azt is vedd figyelembe, hogy a parod 3 honapja szult, biztos nem konnyu felvenni az anyaszerepet, ha egyedul van, segitseg nelkul.


Probalj megertobb, turelmesebb lenni.

2009. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Osztom az előttem szóló véleményét, annyival kiegészítve h a kajacsomagolást én még okénak tartom...
2009. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Szia!Nem kersz sokat. De!! Nagyon faraszto dolog a baba is. Ott 24 oras keszenletben kell allni, es nincs az se, hogy most hetvege van, nem foglalkozom a gyerekkel. Gondolom, mindketten faradtak vagytok. Ha ugy vesszuk a feleseged is 3 honapja folyamatosan "dolgozik". Ez a kezdeti idoszak sajnos ilyen. Probaljatok meg egymasnak segiteni, erot venni a faradtsagon. Ha egy kicsit onallobb, nagyobb lesz a gyerek szep lassan visszaternek majd a dolgok a regi kerekvagasba.
2009. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Pedig ha igazi társ akarsz /szeretnél/ lenni, muszáj besegítened a házimunkába! Persze nem müszak után, hanem például a szabadnapodon. A feleséged háztartási munkája a baba mellett bizony megfelel egy több műszakos munkának, elhiheted. Bármilyen keveset is, de segíts neki, méltányolni fogja és jobban tesz a te kedvedre is. Főznie mindenképpen illene, de a fürdővíz... már megbocsáss, legyen a Te feladatod!
2009. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted a feleségednek van ideje+kedve+ ereje a te hülyeségeidre is? Én is dolgoztam gyárban 3 műszakban és most gyereket nevelek, de a gyári munka gyerekjáték a mostani feladataimhoz képest. Gondolj bele, Te hazaérsz és vége a munkádnak, míg a párod dolgozik tovább 24 órás műszakban. Te már készítettél neki fürdővizet és vitted neki ágyba a reggelit vagy a vacsorát? Inkább ezt tennéd, nem nyafognál... Ha a baba nagyobb lesz, majd minden jobb lesz, mert önállósodik és a párodnak több ideje marad Rád!
2009. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem sokat vársz el, inkább csak olyan dolgokat, amit Te is meg tudsz csinálni, meg a nejed is, de elvi kérdést csináltok belőle. Ez nem arról szól, hogy ki mennyire fáradt, ki mennyit dolgozik. Az az érzésem, hogy a nejed más környezetben nőtt fel, mint Te és nem tud mit kezdeni az igényeiddel, szerinte ezek felesleges hóbortok, neked meg esetleg otthonról hozott minta. Sem a baba ellátását, sem a Te munkádat nem kell túldramatizálni, ez nem erről szól. Hidd el, megtérül a fáradság, ha Te olyan dologba segítesz be neki, amire ő vágyik, de közben elmondod, neked meg nagyon jól esik, ha megengedi a fürdővizedet és csomagol neked kaját. Ezek nem nagy dolgok, oda-vissza megéri ez a pár apró figyelmesség. Most őszintén, Te tényleg annyira fáradtnak érzed magad, hogy nem tudod megnyitni a fürdőszobai csapot? Ugye ezt Te sem hiszed komolyan?, Egész egyszerűen jól esne, ha ezt tenné a párod, nemde? És Te mit teszel annak érdekében, amitől Ő hasonlóan jól érzi magát? Ez csak erről szól, semmi másról.
2009. ápr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

szia!


Kismama vagyok , mostmár görögdinnye hassal:))) Az a baj a gondolkodásommal, hogy nem "egy" szempontot nézek csak,hanem úgy komplexen , ezért nem bizti hogy egyezik másokéval. Görögdinnye hassal is sok teendőm van itthon , néha nehezemre esik , de főzni -több kevesebb sikerrel- szeretek. Az én férjem ugyan nem mondja ki, hogy "Asszony , mire hazajövök jó lenne ha főtt kaja lenne" , és sokszor nem is várja el ; de nekem jó érzés ha mostmár kevesebbszer , de főzhetek neki, nekünk.

Én elhiszem , hogy egy 3 hónapos baba óriási nagy és új kihívás egy anyuka számára; de azért amellett , hogy megterhelő ; a férj "kegyeit" néha keresni kell , mert így laposodik el a legtöbb kapcsolat. A gyerek van , aztán semmi más azonkivül. Gondolom a kajacsináláson nem 18 szelet rántotthúst vagy gordon blue-t értessz ; már 2 szelet melegszendvics is "jólesne"; + beleengedni a kádba x liter melegvízet szerintem nem akkora megterhelés. Na. Őszinte vagyok , de szeretek "két" szempontból gondolkodni...

2009. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát azén párom soha nem kérte, hogy csináljak neki elvinnivalót. Minden este szépen megcsinálja magának, az ő ízlése szerint. Gondolom te tipikusan az az ember vagy aki szereti, hogy kiszolgálják. És mi lesz ha majd visszamegy dolgozni, akkor ő 2 műszakos lesz miattad? Mikor az én babám 3 hónapos volt, nem hogy ilyeneket kért a férjem, hanem ő szolgált volna ki engem, mert tudtam mennyire fáradt vagyok egész nap. Mert nehogy azt hidd, hogy ő lógatja egész nap a lábát. Ezek miatt lesz később a válás meg a konfliktus sajnos. Próbálj meg egy kicsit önállóbb lenni, már nem anyuddal laksz aki mindent megcsinált helyetted!
2009. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Már megbocsáss, de mi az, hogy eresszen neked vizet? Nem az anyád, és nem vagy már gyerek... miért, te mit csinálsz addig, amíg ő megereszti neked a vizet? Halaszthatatlan dolgod van? Vagy döglesz a tévé előtt?

Nekem ebből a pár sorból olybá tűnik, mintha te teljesen kiszolgáltatnád magad a feleségeddel, és azt hinnéd, hogy egy 3 hónapos babával egész nap otthon gyerekjáték. Így neki kereken két gyereket kell ellátnia, a babát meg téged...

Az meg, hogy rászólsz, hogy pakoljon el... mi vagy te, a főnöke, ő meg a takarítónő? Az én férjem soha ki nem ejtene ilyet a száján, mert jól tudja, ha rumli van, akkor az azért van, mert hulla fáradt vagyok, és azt is tudja, hogy megcsinálom, amint egy kicsit kifújtam magam. Hogyha meg egyáltalán semmit se segítesz a háztartásba, akkor azt hiszem, hogy semmi alapod beleszólni, hogy pakoljon el...

A kajacsomagolást aláírom, hogy alap, azt meg kéne tennie. De a többi... kicsit gondolkozz el, ha egyszer cserélnétek, fél nap után sírva könyörögnél, hogy visszamehess a gyárba.

Bocs, ha kemény voltam, de teljesen kiakadtam.


Egy mindenórás kismama

2009. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem vársz sokat, de lehet hogy várnod kell még. Mondd meg neki, hogy kaját muszáj főznie, ha azt akarja, hogy hozz kajapénzt. De főzhet esetleg most, míg pici a kicsi pár hétig egy nagy fazék ételt, bablevest, pörköltet, káposztát, s eleszegeted 2-3 napig.Állj mögé, sugdosd be a nyakába hogy csináljon neked fürdővizet! És húzd bele őt is néha! Kezesebb lesz, meglásd!

Az ilyen kicsi gyerek mellett sokszor idő kell míg be tudják osztani a napjukat. Főleg az első gyereknél. küldd el esténként este egyfél órára, vedd a picit az öledbe! Sokszor az a bajuk, hogy nem tudnak megállni és fellélegezni. 1-2 hónap múlva jobb lesz. engedd panaszkodja ki magát. Nme segítséget vár, hanem részvétet és csodálatot. Rád is sor kerül, még egy pici türelem! Megéri!

2009. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!