Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségemtől 2 éve külön...

Feleségemtől 2 éve külön vagyunk, nem volt még válóper, van e lehetőség arra, hogy válóper nélkül hivatalosan meghatározni a gyerektartás összegét és módját?

Figyelt kérdés

2011. nov. 6. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mindenképp a bírósághoz kell fordulni.

Csak ilyen személy szabhat ki hivatalos összeget. Senki sem mondhatja, hogy mostantól ennyit fizetsz nekem.

2011. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Minden héten fizetek neki gyerektartást, de erről nincsen papír, ha ezt letagadja a feleségem, lenne e következménye?
2011. nov. 6. 18:56
 3/15 anonim ***** válasza:

6 hónapra visszamenőleg behajthatják.

Hogyhogy nincs papír? Nincs egy rózsaszín csekk, vagy nem átutalással fizeted véletlenül?

2011. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyébként havonta kell fizetni, nem hetente. Legalábbis a bíróság havi pénzben határozza meg a gyerektartás mértékét. Általában ez egy gyerekre a fizetés 20%-a, de 15-20 ezer forintnál nem szokott több lenni.
2011. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
NE készpénzben fizess, hanem vagy csekken, amire ráirod, hogy gyerektartás, vagy - ami még jobb - átutalással, megadva, hogy gyerektartára fizeted , akkor egyértelmü a dolog.
2011. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nincs papír, kézbe adom minden héten, akkor is behajthatják visszamenőleg, ha még nem vagyunk elválva, és nincs meghatározva az összeg?
2011. nov. 6. 19:22
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát, ez látod jó kérdés, de szerintem ha bizonyítani lehet,hogy az életközösség megszűnt, akkor igen.


Viszont azért ez ritka szemét dolog, nem hiszem, hogy ilyet tenne a feleséged.

2011. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha valaki biztosan tudja a választ, azt megköszönném.
2011. nov. 6. 19:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Mivel kézbe adod a pénzt, nem tudod bizonyítani, így igen, behajthatják (gondolom itt arra gondolsz, hogy a feleséged letagadja, hogy fizetsz, ezesetben nem tudod bizonyítani az igazadat, tehát behajtható a pénz).


Megoldás: a pénzt utald el, vagy csekken küldd (ezesetben lesz rá papír alapú bizonyítékod, hogy fizettél).


Amúgy mit értesz válóper alatt? Pereskedni nem akarsz, vagy bíróságra menni? Bíróságra muszáj menni, hiszen ők intézik magát a válást, pereskedni viszont nem kötelező.

Létezik úgy nevezett peren kívüli megegyezés, amikor előre lebeszélitek a feleségeddel a vagyonmegosztást, a gyerektartást, ezt aláírjátok mindketten, beadjátok a bíróságnak, ami 98%-ban jóvá is hagyja a kérelmeket (csak akkor nem, hogyha nagyon irreális dolgokat írtok bele).


Remélem tudtam segíteni!

2011. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 joci23 ***** válasza:

Behajtani csak akkor lehet, ha már megítéltek számára egy összeget és Te azt nem fizeted. A bíróság nem fogja azt mondani, hogy rendben mától fizetned kell x ezer forintod, és azt a határozat előtti időre visszamenőleg is fizesd. Fizetési kötelezettség tudtommal, mindig csak bírósági döntés után van.

Ennyi erővel Te is mondhatnád, hogy én eddig fizettem PL: 20000 Ft-ot, de a bíróság csak 15000 Ft-ot ítélt meg a különbözetet meg anyuka fizesse vissza. Nem reális

2011. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!