Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg macerásabb és drágább...

Tényleg macerásabb és drágább (pl. apasági nyilatkozat, stb) ha házasságon kívül szülöm a gyermeket?

Figyelt kérdés

olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy egy párnak olcsóbb volt egy gyors esküvőt rittyenteni (már várandósan) mintsem hogy apuka kitöltse az apaságit és más papírmunkák.

egyelőre nagyon távol áll tőlem az, hogy jogilag is összetartozzunk, valamint feleslegesnek tartom.

kb milyen költségei vannak ennek, és mennyi utánajárást igényel? kérlek írjátok le a tapasztalataitokat.


2011. márc. 17. 23:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Az kizárt dolog.Az apának egy sima nyilatkozatot kell tenni,hivatalos formában.Talán van egy pár ezer forintos okmánybéllyeg költség,és ennyi.
2011. márc. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Abszolut nem igaz. Semmilyen plusz koltseg nem jar azzal, hogy nem hazassagban szuletik a gyerek.


En hazassagban szultem, de a ferjem nem magyar, volt egy adminisztracios hiaba, aminek folytan nem akartak automatikusan a nevere iratni a gyerekunket. A teruletileg illetekes okmanyirodaban tudtak segiteni nekem ezzel. Mindig az szamit, hogy az a hely, ahol szulsz, melyik okmanyirodahoz tartozik es attol erdemes erdeklodni, ha esetleg valami gondod van, mert ha felhivsz 3-at, 3 teljesen mas valaszt fogsz kapni es ugyis az szamit, hogy az mit mond, aki bejegyzi. De en nem lennek a helyedben megijedve.


Amikor en szultem, a szobaban 6-unkbol 2-en voltunk hazasok. Ha annyira maceras lenne, akkor mindenki osszehazasodna elotte. A hazasoknak is be kell mutatni az x honapnal nem regebbi hazassagi anyakonyvi kivonatukat, szoval meg azt sem lehet mondani, hogy hazassagban semmilyen papirt nem kell beszerezni.

2011. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Rosszul irtam,apasági nyilatkozatot kell tenni.
2011. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,én három éve szültem és akkor nem került egy fillérembe se az, hogy a gyerek az apja nevét kapja. Kértünk a nőgyógyásztól egy papírt, hogy valóban terhes vagyok és mikorra várható a szülés, majd a gyámhivatalban tettünk egy apasági nyilatkozatot, amit vittünk magunkkal a kórházba és mire jöttünk el a kórházból, már a kezünkben volt a születési anyakönyvi kivonat is. Nem hiszem, hogy olyan sokat változott a dolog 3 év alatt. De az okmányiroda helyett szerintem a gyámügyi osztály a felelős ezen okirat kiállításáért, így ők adnak felvilágosítást is.
2011. márc. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok, de ha itt lesz az ideje, majd tüzetesebben utánajárok. egyelőre ez is elég volt ahhoz, hogy ne legyenek aggályaim.


szerintetek ha drágább lenne a házasságon kívüli szülés (pl ezeknek a papírmunkáknak az ára), akkor többen házasodnának össze csak a gyerek miatt? amilyen idióta ez a mostani kormány, kinézek belőlük egy ilyen intézkedést...

2011. márc. 18. 00:53
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés. Én már házas voltam, amikor a baba született, de ilyenkor is ki kell kérni a házassági anyakönyvi kivonat másolatát az anyakönyvvezetőtől, ha 300 napnál régebben házasodtunk mint a baba várható születése. Erről tudok nyilatkozni, hogy ingyen volt, de ugyanúgy nagy hassal sorba kellett állnom érte.
2011. márc. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

Felelősen gondolkodó szülők nem házasságon kívül szülnek gyereket! Nem a költségek miatt,de egy élettársi kapcsolat ideiglenes! Nem bíznak abban ,hogy hosszú távon is együtt maradnak. Ennek pedig a gyerek látja a kárát. Pár év után a legtöbb nő panaszkodik,hogy a párja nem akarja feleségül venni!

A házasságot is lehet felelőtlenül,meggondolatlanul kötni,és később elválni. De a házasságkötéskor ők komolyan gondolják,hogy életük végéig együtt akarnak maradni.

2011. márc. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó nézz be a válás kategóriába,hogy mennyi "kicsi gyerekeim vannak és válunk" kérdés van.Nem a házasságon múlik a boldogság.Nekik így jó.
2011. márc. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Az apasági kb. 5 perc. Semmi pénzbe nem kerül. Mi fél éve csináltuk. A gyerek a nevemen van, mintha házasok lennénk.


Amúgy a házasság szerintem a macerásabb.

2011. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

"...Felelősen gondolkodó szülők nem házasságon kívül szülnek gyereket! Nem a költségek miatt,de egy élettársi kapcsolat ideiglenes!..."


Tehát akkor én felelőtlen anya vagyok,érdekes,nem érzem magam annak.


A kérdésem pedig az lenne feléd hogy egy házasság mitől tartósabb,miből gondolod hogy ti tovább fogjátok szeretni egymást csak azért mert össze vagytok házasodva?!?!?!?!

2011. márc. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!