Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartásdíjat visszamenőle...

Gyerektartásdíjat visszamenőleg ki lehet pótólni?

Figyelt kérdés
A volt párom betegség miatt a bírósági végzésen meghatározott min.20.oooft.gyerektartást nem tudja fizetni,a táppénz miatt,és csak a töredékét kapom meg a levonáskor.Munkába állásakkor visszamenőleg kipótolják a hiányzó összeget a gyerektartásból?Ha igen,mi ennek a menete?Hova fordulhatok?Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 21. 16:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Hogy szól a végzés? %-ban is meg van adva?
2011. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Felfordulhatsz. Oda fordulhatsz!! A másik táppénzéből anyagiaskodsz??? !!!
2011. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Igen, egyébként ő is ennyiből él meg, akkor logikus, hogy kevesebbet ad.
2011. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha ő kevesebbet keres, akkor kevesebbet kapsz. Ez van. Mit fizessen visszamenőleg? Talán ő megkapja valakitől visszamenőleg a teljes fizuját?
2011. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...........tipikus magyar mentalitás!!! Fizessen csak minél többet,elvégre ő csinálta. Látom magam előtt a tipikus panel 10.-en ücsörgő anyuka szánalmas gondolkodását-rúgjunk még egyet a volt férjbe!!!

Szánalmas vagy!!!

2011. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Elmaradt tartásdíjat 6 hónapra visszamenően lehet igényelni.
2011. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Már nem azért, de ha 20 000-ret adott eddig, és helyette ad mondjuk most 10 000-ret, az igen is rosszul tud jönni valakinek. Meg nem tipikus magyar mentalitás, amit néhány válaszoló emleget. Gyereket csinált a fiatalember, akkor fizessen is utána..
2011. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
17.38. Persze-persze,megértem,ha valakinek 10.000.- nagy kiesést jelent, de szerintem,mikor a gyermek a szerelem gyümölcseként megfogant, akkor mindkét félnek úgy kell gondolkozni, hogy a gyermeket mindkét fél EGYEDÜL is fel kell, hogy tudja nevelni...és ha az egyik fél kilép a kapcsolatból, akkor a másiknak kell gondoskodnia a gyermekről. Mert arra azért nem igazán kéne építeni,hogy havonta vagy kapok egy húszast, vagy nem-és ebben az esetben ez nagy érvágás. Mondom ezt úgy, hogy minket a volt feleségem hagyott itt. Én a bíróságon is azt nyilatkoztam, hogy nem kérek tartásdíjat. Nekem nem szaros 10-20 ezer forintra lett volna szükségem, hanem egy szerető családra, mely a gyermekünket helyezi a középpontba. És én pont az az ember vagyok, aki nem nyavalyogni akarok, hanem -lehetőségeimhez mérten-mindent megadni a gyereknek. Legegyszerűbb a tartásdíj után sírni. Én átalakítottam az életemet, és úgy vettem, hogy egyedül dolgozok, és ketten fogyasztunk. Lehet, rossz felfogás, de utálom az olyan embereket, akik csak sírnak,negatívak, de tenni nem tesznek a jobb körülmények reményében semmit, csak a másikat okolják a bajukért, és ahol lehet, keresztbe tesznek az exüknek.
2011. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
A táppénzes hónapokban neki a táppénz volt a jövedelme. Nemcsak nektek esik ki pénz, hanem neki is. Gondolkozz!
2011. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
nem fogják kipótolni, viszont nyugodtan kérheted, hogy tegyék meg, pláne, hogy az érvényes bírósági határozat ellenében utaltak ill apukától/anyukától is be lehet hajtani...kivéve akkor, ha a jövedelem nem engedett meg nagyobb összegű levonást, mivel 28500 Ftnak maradnia kellett ill 50%-nál nem lehetett több a levonás
2011. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!