Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőmnek elkötelezettségi...

Barátnőmnek elkötelezettségi mániája van. Normális ez?

Figyelt kérdés
19 éves és már házasodni akar meg gyereket! Régen nagyon sokszor mondta, most is mondaná, de szerintem már nem meri, mert egyszer mondtam neki, hogy korai még ezen gondolkoznia. Tudom, hogy magában megtervezte már az egész házat, meg a gyerek nevét, meg mindent... Én is szeretném, de szerintem ez nem normális, hogy ennyi idősen mindent így kigondol. Kicsit zavart is, nem is mondtam rá semmit, de szerintem őt meg az zavarta, hogy elég passzív voltam a tervezgetéseknél.:D Más ilyen idős lányokkal is van ilyen? 23F
2011. szept. 21. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Normális.
2011. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
normális, a legtöbb csaj ilyen, szokd meg.
2011. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

22/L


2. voltam

2011. szept. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
Persze! 19 évesen házasodjatok össze 25 éves korára meg már lesz 3-4 gyerkőc/ ház/anyagi jólét egzisztencia semmi de azért sok sikert!
2011. szept. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy fellángolás, ami később lejjebb lohad, majd úgy 25 körül kezd ismét feléledni.

Ha valaki 18-19 éves korban fejest ugrik, akkor a későbbi lelohadás váláshoz és depresszióhoz vezethet, de ha jó a házasság, akkor akár jól el is sülhet. Tudok mindegyikre példát, de sajnos többségben vannak a nagyon fiatal és egyben életunt, kiábrándult anyák.

2011. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szemelyisegfuggo, en 35 eves vagyok, es meg sosem volt nekem ilyen, de egyebkent miert ne volna normalis? Sokan tudjak - fiuk is - mar ovis korukban, hogy legnagyibb vágyuk a család alapitasa. Mas meg duhajkodik, es 40 evesen részegen belefullad a Dunaba. Az is pont ilyen normalis. Kulonbozo aspektusait éljuk az életnek.
2011. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Normális, de ilyen mértékben nem.

Nem mondom mondjuk, h az én felfogásommal minden rendben van. Régóta tartó, boldog, stabil párkapcsolatom van, de ha rágondolok, h nekem egyszer meg kéne házasodnom, és gyereket szülni.... ajajj. Anyósék is azzal nyaggatnak, h nem baj, h még tanulok, jöjjön a gyerek nyugodtan...

21/L

2011. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is 19 voltam mikor ez rám tört. A párom ugyanígy állt hozzá mint te, sőt....még rosszabbul:D Ami nekem elég rosszul esett. Pedig elég lett volna csak annyit mondania, hogy igen szerelmem, én is szeretnék ilyen meg olyan házat, és kutyát is! Meg legyenek szilvafáink, meg 3 gyerek, Pistike, Jucika és Évike.. én itt le is álltam volna, és egy szavam nem lett volna ha azt mondja majd pár év múlva (mert hülye én se vagyok, egzisztencia nélkül nem fogok a szüleim nyakára szülni.)

Azóta rájött milyen buta volt, hogy ennyire "ellökte magától a közös jövőnket", azóta már majdnem egy éve jegyben járunk.



A monológomnak tömören a lényege annyi volt, hogy ne utasítsd el ennyire mereven a barátnőd, mert úgy fogja érezni, csak ő tervez hosszú távra. Tervezz te is, de kösd ki, hogy csak akkor valósulhat meg a közös álmotok ha meg lesz a biztos alap.

2011. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy ő ezt mondja meg kitalálja, nem jelenti, hogy nem tudja, hogy először neki is, nekem is el kell végezni az egyetemet, dolgozni kell, meg ilyenek. Már komolyan félek, hogy mi lesz, ha nem olyan sorrendben fognak születni a gyerekek, mint kitalálta...
2011. szept. 21. 18:39
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Jobban tennéd, ha ezentúl tripla óvszert húznál, némelyik fiatal nő nem restell trükközni a terhességgel, ha már nagyon rágörcsölt a témára.
2011. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!