Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőmnek elkötelezettségi...

Barátnőmnek elkötelezettségi mániája van. Normális ez?

Figyelt kérdés
19 éves és már házasodni akar meg gyereket! Régen nagyon sokszor mondta, most is mondaná, de szerintem már nem meri, mert egyszer mondtam neki, hogy korai még ezen gondolkoznia. Tudom, hogy magában megtervezte már az egész házat, meg a gyerek nevét, meg mindent... Én is szeretném, de szerintem ez nem normális, hogy ennyi idősen mindent így kigondol. Kicsit zavart is, nem is mondtam rá semmit, de szerintem őt meg az zavarta, hogy elég passzív voltam a tervezgetéseknél.:D Más ilyen idős lányokkal is van ilyen? 23F
2011. szept. 21. 18:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

A jegyben járóhoz:

Ha ő akkor úgy áll hozzá, hogy "igen lesz majd itt és itt szilvafánk, megy a 3 gyerkőc: Évike stb stb." akkor te beleéled magad, és mindennapi beszédtéma lesz. Ami a férfit (aki még nem akar házasodni) az őrületbe kergeti. Meg aztán arról nem is beszélek, hogy ha ő pozitívan reagál te már a gyűrűt vártad volna... Mert ha gyereket nem is szülünk egzisztencia nélkül, attól még összeköthetitek az életeteket...


Szóval szerintem jó, hogy így alakult. Felnőttél te is.

2011. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Én 17 éves voltam, mikor a párom megkérte a kezemet! Akkor azt mondtuk, hogy majd 5 év múlva összeházasodunk! Ezzel az eljegyzéssel végül is komollyá tettük a kapcsolatunkat, de a gyűrűvel nem változott semmi! Ugyanolyan szerelmes és lángoló kapcsolatunk volt, attól függően, hogy jegyben jártunk! Azóta a páromnak stabil állása van, én egyetemre járok, és van egy saját lakásunk a kertvárosban (pedig nem sok szülői segítségünk volt)! Már 5 éve vagyunk együtt, és jövő júliusban lesz az esküvőnk! :)

Tehát azt akartam kihozni ebből, hogy attól még, hogy a barátnőd előre tervez, nem kell megijedni, nem biztos, hogy rosszul sülnek el a dolgok! Ha igazán szereted, akkor tervezgesd vele a jövődet!!!!

2011. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha ő akkor úgy áll hozzá, hogy "igen lesz majd itt és itt szilvafánk, megy a 3 gyerkőc: Évike stb stb." akkor te beleéled magad, és mindennapi beszédtéma lesz. Ami a férfit (aki még nem akar házasodni) az őrületbe kergeti. Meg aztán arról nem is beszélek, hogy ha ő pozitívan reagál te már a gyűrűt vártad volna... Mert ha gyereket nem is szülünk egzisztencia nélkül, attól még összeköthetitek az életeteket...


Szóval szerintem jó, hogy így alakult. Felnőttél te is.



Rá fél évre megbeszéltük az egészet és nem nyaggattam vele, meg nem is az fájt, hogy nem jegyez el rögtön és vesz el feleségül, hanem hogy hallani sem akart az egészről. De megbeszéltük és engem utána nem is érdekelt annyira a téma. Végül ő rángatott el engem gyűrűt csináltatni (karikagyűrűnk van) mert szerette volna, hogy olyat kapjak amilyet szeretnék -bár nekem egy műanyag gyűrű is tökéletes lett volna, csak tőle kapjam:)-.

2011. szept. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, amit a barátnőd csinál. Én is ilyen voltam/vagyok, sőt, én már ovis korom óta a boldog családi jövőről álmodozom! 15 évesen ismertem meg a párom, és szerencsére ő nem zárkózott el a tervezgetéstől. Mindig kiemeltem, hogy akkor jegyezzen el, amikor készen áll rá, ami meg is történt a 20. születésnapomon :) De addig is tervezgetni nagyon jó érzés, tudni, hogy ugyanolyan jövőt akarunk és egymással. Menj bele a játékba, ne zárkózz el teljesen tőle, de mindig tedd hozzá, hogy szerinted ennek még nincs itt az ideje, de a jövőben igen.

20/L

2011. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem érted meg őt mert ő ilyen te meg nem.Olyan vagyok mint a barátnőd,mindig előre terveztem.19évesen nekem is megvolt hogy mikor szeretnék házasodni gyereket szülni.A párom partner volt ebben,együtt tervezgettünk,szépen sorban meg is valósitottuk mind.

Nekem sokkal könnyebb ugy az élet hogy előttem a cél miért is küszködöm.Mindenkinek vannak tervei,álmai.

2011. szept. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!