Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha anyukád hazugság...

Mit tennél ha anyukád hazugságokat állítana rólad a család többi tagjának pl mamádnak és ő meg tovább hireszteli amik nem igazak és persze így mindenki egy szemétnek tart?

Figyelt kérdés
Én ilyet anno csak filmekben láttam és mindig nevettem csak rajta, hogy ilyen nincs hogy valaki így szemétkedjen családon belül azt meg pláne nem hogy a saját anyám? Valaki találkozott hasonló esettel? Beteg lehet vagy csak ennyire gonosz?
2011. szept. 21. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen sokszor.Főleg gyerekkoromban, ha vmit eltört vagy vmi történt rám kente, hogy én voltam.Meg folyton kiforgatja amit mondok és osztja az igét mindenkinek rólam.Nálam ez odáig fajult, hogy már semmit nem mondok el neki és csak akkor találkozok vele ha muszáj.
2011. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ez biztos így van, nem pedig elfogult vagy magaddal szemben, akkor én azt hiszem megkérdezném nyugodt körülmények között, hogy ezt miért csinálta ? Hogy miért látja úgy, hogy te csináltál valamit ami nem is igaz ? Vagy egyáltalán mi ebben a jó .?Ezzel magát sem emeli mások előtt, mert eleve negatív dolgokról, ha igaz ha sem, nem illik mások előtt beszélni. Szememben az az illető aki mondja süllyed le, hogy leakarja járatni a saját lányát.

Szóval bár neked lehet nem jó, hogy téged tartanak szemétnek, de hidd el, ez azokat is bemutatja mifajta emberek. Meg lehet nem is gondolnak annak, csak te gondolod ezt. Lehet azt gondolják amit én, hogy de idétlen egy családod van, aki elakar áztatni. Én mindig meghallgatom az illetőt, ahogy ő közeledik, ahogy ő viselkedik velem az alapján döntöm el, hogy barát lesz e vagy se, klikkolunk e vagy sem, nem az alapján, hogy más mit mond róluk. Mindenki mindenkivel más.

Kérdezd meg tőle miért jó ez !

2011. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyet nem lehet kérdezni hogy miért még neki áll fejjebb és még nekem is azt mondja hogyha négyszemközt vagyunk hogy az úgy volt hogy én mondtam pedig én semmi olyat nem mondtam vagy pl kitakarítok megfőzök itthon az állatokat elrendezni és utána elkezdi ordítani hogy egésznap nem csináltam semmit ő meg egymaga megszakadhat a munkában. Meg hogy mindent neki kell egyedül csinálnia....
2011. szept. 21. 19:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem mikor kiörjöngte magát utána meg mintha semmi nem történt volna mosolyog kedvesen. Tehát hol normálisan viselkedik hol meg mintha nem is ő lenne az olyankor rá sem ismerni.
2011. szept. 21. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Mosolygás közben rohand le az igazsággal.
2011. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ha felhozom a témát úgy ha jókedve van akkor is hirtelen átvált és nem is akar beszélni róla! Meg hihetetlen dolgokat csinálni! Na meg olyan dolgokért szúr le, hogy az nagyon kész már tényleg. Pl kaptam egy tábla csokoládét mamától és húgommal megettük majd rá 2 napra ő: Nem hiszem el muszáj volt megzabálni azt a csokit xy most lesz a névnapja odaakartam adni! Szerintetek lehetséges az hogy valamiért félne tőlem és azért akarna elűldözni otthonról? Nézi a tv-t és mikor ilyen borzalmas híreket mondanak nagyokat sóhajt hogy az igen meg Úristen! pl az olyan híreknél mikor családon belüli erőszak volt vagy gyilkosság meg olyanokat mond hogy én behülyülök aztán őt megtámadom én meg ilyenkor mindig csak elkezdek zokogni hogy miért mond ilyeneket soha életemben senkit nem bántanék! A barátaim mind nagyon szeretnek mert mindig én vagyok az aki mindenkin segít nem fényezni akarom magam de mindig becsületesen élek és pont ezért készít ki hogy ilyet feltételez rólam! Ez nem lehet valami betegség nála? De most mit csináljak orvoshoz soha nem menne el magától vagy kérdezzek meg egy pszihológust mi a véleménye?
2011. szept. 21. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha él még az ő anyja vagy testvére, simán megkérdezném tőle volt-e a rokonságban paranoiás valaki. Kívülállóként senki nem tudja neked megmondani, közeli ismerősöm ugyanígy kezdte, ma már gondnokság alatt álló paranoid skizofrén. Ez maga a borzalom. Mindenképp érdeklődj a rokonságban, talán ők is elkezdik másképp figyelni az anyukádat. És összefogva talán lépni is könnyebb.
2011. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Megpróbálom kideríteni, de én nem tudok róla, hogy lett volna a családban...
2011. szept. 21. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!