Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jót csináltam vagy később...

Jót csináltam vagy később megbánom? Nógrád megyében élek így itt nincs sok lehetőség a munkavállalásra vagy ha van is csak gyárakban.

Figyelt kérdés

Párom szeretné, hogy itt maradjuk mert neki van állása és akad neki egykét maszek munka is.

De nekem nincs állásom, mert protekció nélkül nem tudok bejutni sehova. Hiába van 3szakmám, nyelvvizsgám nem kellek sehova.

Muszáj őt itt hagynom főleg úgy, hogy ő mindent elvállal és fontosabb a munka mint én. Szerintetek megbánom azt, hogy elmegyek a fővárosba és hetente - kéthetente jövök haza vagy marajak itthon munka nélkül? vagy esetleg legyek egy gyárba 3műszakban 90ezerért?


2011. szept. 22. 15:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem is úgy alakult az életem, hogy elveszítettem a munkámat nemrég, és nagyon nehéz felénk is (szerintem most mindenhol)

Én próbáltam Pestet, engem azért nem vettek fel, mert nem bíztak abban, hogy tényleg kitartok és felköltözöm...buta kifogás, de mindenhonnan ezt kaptam vissza. Akkor is költöznöm kellett volna, a páromnak nagyon jó munkája van ott,ahol élünk.

Idén decemberig adtam magamnak itthon időt, hogy találjak elfogadható munkát, ha nem, én külföldre megyek. Több ajánlatot is kaptam már kintről, eddig úgy voltam, hogy várok még, de annál tovább nem....

Persze, gyári munka lenne, meg mosogatás, és elhiszem, hogy az is munka, meg ha nagyon muszáj....de Urambocsáss, nem azért jártam majd 20 évig iskolába meg tanultam meg 3 nyelvet, hogy azzal beérjem...én nem nézem le aki azt csinálja, én is csináltam sokáig, de már nem.

Megértelek, és azt mondom, hogy ne vállald el a gyári munkát, és amint teheted, irány olyan hely, ahol számodra megfelelő munka van. Házas nem vagy, ez sem köt össze benneteket, ha szeret a párod, meg kell hogy értse, hogy neked ez a legjobb. Nem elég, hogy kapcsolata van egy embernek, a kiteljesedéshez annál több is kell!

2011. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

Akik azt irták hogy "rengeteg lehetőséged lesz Pesten", azok biztos hogy nem Pesten élnek. Sajnos a fővárosban is munkanélküliség van, igaz hogy valamivel jobb a helyzet mint vidéken.

Jól irta az egyik válaszoló, hogy csak akkor vágj bele, ha már van állásod, és van hol laknod. A nullára feljönni nem tanácsos.

Viszont mérlegeld a kapcsolatod fontosságát, mert a távkapcsolat csak rövid ideig fog működni.

2011. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem Pesten nehezebb, mert ott nincsenek gyárak, mint vidéken, és a gyárakba elég nagy biztonsággal felveszik az embert. Pesten több a lehetőség, de fájdalom: a protekció ott is dívik.

Innentől a döntést ne annak fényében hozd meg, hogy hol van nagyobb esélyed munkát találni, hanem annak fényében, hogy a kapcsolatotok mennyit ér a te és mennyit a párod szemében.

2011. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
En kompromisszumot kotnek. En is a kozelben eltem anno, nem tudom mivel foglalkozol,adhatsz magadnak meg akar 2 evet is, de valoszinuleg ha eddig nem talaltal munkat ezutan se fogsz,mert a helyzet csak rosszabb lesz gazdasagi szempontbol. A mi helyzetunk kicsit mas volt,es bar nem mesemano vagyok,de peldakent talan jo,ha roviden leirom. En itthon egyetemista voltam, egy nagyon piackepes szakon. O nem tudott magyarul, ezeret ide jonni eselytelen volt, igaz en se tudtam az o anyanyelvet,ezert nekem meg ott volt eselytelen tanulnom. Gondolkoztunk pl. Anglian,hogy mindenki jol jarjon,mindenki tiszta lappal kezdjen, de akkor meg egyikunk se lett volna otthon. Igy mi lett a megoldas? Nem akarsz Angliaba jonni? oke. Magyarorszag kb. az ehenhalast jelentene? Oke. Akkor en megyek, cserebe lenyeled azt,hogy 2evembe telik mire ott ujra jelentkezhetek, mivel a kapcsolatunk amugyis komoly volt elobbre hoztuk az eskuvot,igy nekem is jart minden juttatas,mint az ottaniaknak. A ti sztoritok nem errol szol, DE itt lathatod, hogyha meg talan en nagyobb aldozatot is hoztam, kesobb jobban jarok azzal, hogyha mar eleve kint tanultam. Viszont benne volt a pakliban,hogy nem vesznek fel, ezt meg erte kockzatattam be,mert vele akartam/akarom leelni az eletem. Tehat szerintem az se megoldas ha maradtok, de szerintem az se nagyon, ha Budapestre mentek, mar ha a munka miatt mesz oda,mert az is lutri. Remelem a lenyeg lejott.
2011. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél. Soha nem szabad feladni a céljaidat és az önálló életedet másokért, akárki is az. Lehet, hogy szétmentek emiatt, de ezt akkor már más színben fogod látni, mint most.
2011. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

"Ha nem akaródzik elmenned gyárba dolgozni, azért, hogy ne kelljen kockáztatnod a kapcsolatod akkor nem jelenthet neked túl sokat."


Hát már bocs, de ez egy baromság! Ha a párja igazán szereti, akkor ő is azt szeretné, hogy a képességeinek megfelelő szinten dolgozzon (3 szakma)

2011. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, most csak otthon unatkozol munka nélkül és várod, hogy mikor jön haza a párod. Túl sokat nem vagytok együtt. Ez az állapot nem áll messze a távkapcsolattól. Szerintem próbálkozz Pesten, ez a távolság még nem olyan vészes. Az önfeladás és a haszontalanság érzése ugyanúgy árthat a kapcsolatotoknak.
2011. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyik volt kolleganőm férje (fővárosiak) Ausztriában dolgozik szakácsként, mert egy neves étteremtől jó ajánlatot kapott. 8 éve vannak együtt, a srác négy napot kint, hármat itthon van. Azóta született gyerekük, összeházasodtak és prímán megvannak.
2011. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A kapcsolatomat felbontani nem akarom, mert fontos nekem és jó vele. Legszívesebben vele mennék de ő nem szeretne. Inkább egy kisebb városba költözni de megyén belül. Itt meg lehetőség nem sok van. Gyárba jelentkeztem még nyár elején onnan nem jeleztek még vissza(25km-re van a lakhelyemtől).

Másik gyárba felvennének de az másik megyében lenne és 70km-re. Így célszerűbb lenne számomra Pest.

Elég jó szakmáim vannak 3különböző területű képzés így remélhetőleg könnyen találnák munkát. De a bizonytalané nem megyek fel csak ha már tuti lesz a munka.

A szállás meg megoldott mert ott laknak rokonaim és ismerőseim is így valaki befogad:). Majd az kérdéses, hogy melyikük. De ha jönne párom akkor mindenképpen külön albérletbe mennék. De majd elválik, hogy mennyire szeret és jön-e velem.

2011. szept. 22. 20:03
 20/22 A kérdező kommentje:

Ja és nem csak itthon ülök, mert folyamatosan képzem magam és most kezdtem el egy új nyelvet tanulni. Sajnos új sulira meg fősulira nincs pénzem.

Így marad a nyelvtanulás meg az, hogy újra érettségizek, hogy felvegyenek államilag fizetett fősulira. Nem vagyok olyan munkanélküli aki nem csinál semmit, de jó lenne egy munka.

2011. szept. 22. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!