Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám és édesanyám elhunyta...

Édesapám és édesanyám elhunytak. Öcsémmel örököltünk egy családi házat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem akarjuk a házat eladni , mivel az öcsémnek nincs hol laknia ő használja. Csak az a baj ,hogy nap mint nap italozik, elég sokszor részeg.Fele ház az övé .Én tőle 150 km .-re lakom .Ha eladjuk a házat ő földönfutóvá válna/ezt nem szeretném/hiába beszélek vele nem használ a szép szó. Arra is gondoltam , hogy kifizetem a részét , de az a pénz / 1-2 millió ft/. nem elég, hogy tudna venni magának lakást. ki ? mit tanácsol?Azt meg nem akarja , hogy én őt kifizessem.
2011. szept. 24. 15:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Ez a helyzet így nem tartható. Látom téged is a jó szíved miatt használnak ki, ahogy engem is. :S

Fizesd ki az öcsédet és menjen amerre lát! Tudom, hogy a testvéred, de gondolj már bele ha kifizeted és továbbra is ott fog lakni abban a házban akkor a pénzt is elissza és a házat sem gondozza, tönkre fog menni. Az igaz, hogy állásában is tönkre menne a ház. A végső megoldás az, hogy kifizeted az öcsédet, elköltözik, a házat meg vagy eladod, vagy odaköltözöl vagy kiadod olyannak aki megbízható (rokon, barát, stb) aki nem éli le, nem teszi tönkre és gondozza nem úgy mint az öcséd.

Ha van egy csepp esze a testvérednek akkor a tőled kapott pénzt elvonóra költi és rendbe teszi az életét. 56 évesen már ideje lenne...

1,5-2 milkából meg falun tud magának venni egy kis házacskát, ha egyedül van nem kell neki nagy ház, egy szoba-konyha éppen elég. (ne mond, hogy nem kapna mert nálunk is van eladó ennyiért nem egy) Ha van munkája akkor fenn is tudja magát tartani.

Nem neked kell eltartani!

Tudod én az apámmal vagyok hasonló helyzetben... évekig én segítettem, itt lakott nálunk, de itt is csak a balhét csinálta, kitettem, azt hiszem már eleget tűrtem neki, menjen és élje világát. Nem fogok tönkre menni más hülyesége miatt. Felnőtt ember, nehogy már nekem kelljen felelősséget vállalni érte mikor ő soha a büdös életben nem vállalt értem felelősséget még akkor sem amikor gyerek voltam.

Vonatkoztass el attól, hogy a testvéred és saját érdekeid nézd, így is elég sokat segítettél neki. Azért nem akarja, hogy kifizesd őt mert tudja, hogy így jobb neki, nem kell albérletet fizetni, ingyen lakik ott. Ha meg kifizetnéd pár hónap alatt elverné a pénzt és nem lenne hová mennie.

2011. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Már írta, hogy 56 éves! Amúgy én lazán kitenném, és menjen albérletbe a fele ház árából, ha ennyire felelőtlen! Hiszen ez a ház a gyerekeid jövője is lehet, és ne baxxa már el "jó dolgában" egy alkoholista.
2011. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Jah,elnézést akkor elkerülte a figyelmem hogy irta már az életkorát...

Azt hittem fiatalabb!Ennyi idősen már kéne rendelkeznie némi felelősségtudattal...

Nem könnyű helyzet!Sztem is fizesd ki és keressen magának albérletet mert ez sehova nem vezet,ahogy most álltok!

2011. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A szüleimtől nem látta ezt a fajta életet az édesapám nem ivott nem dohányzott és valóban nagyon sokat dolgoztak azért hogy egy házuk legyen.Én meg nem fogom engedni hogy tönkre tegye csak azért , mert drinkos.Hétvégén néha hazamegyünk az unokáimmal ők is élvezik a kertet azt , hogy szabadon játszhatnak.Minimum azzal tartozunk a szüleim emlékének , hogy ezt az örökséget megbecsüljük.Még nem tudom mit csinálok , de már ott tartok , hogy nem érdekel az öcsém ..élje az életét ahogy akarja, hiába akarok én neki jót.Többek között a családját is ezért veszítette el. Most aztán könnyű a készben mámorosan élni.Ha megállapodnánk ügyvéd előtt hogy x időpontig engem kifizessen és ha azt nem tudná teljesíteni , akkor én kifizethetném őt? vagy minden megállapodástól függ? kinek mi a véleménye?
2011. szept. 24. 16:42
 15/19 anonim ***** válasza:
Sztem egy ügyvéd véleményét kérd ki ebben a dologban mi a legjobb lépés.Én azt mondom hogy fizesd ki,és menjen Isten segedelmével...,ha ennyire nem becsüli az örökséget!Dolgozott valaha az öcséd?Mi az oka,hogy iszákos lett?
2011. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen dolgozott, kőműves. Nem értjük miért lett ilyen amilyen.Szerintem akkor kezdett el iszogatni.Azután elvált.Most is dolgozik 3 hónapot és amit keres elúszik...ill... leúszik......
2011. szept. 24. 17:01
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja! azt még elfelejtettem ,hogy az édesanyánk aug.9-én előttünk távozott el örökre és a halálos ágyánál megfogadta hogy többet nem iszik.Nem tartja be az ígéretét.Valószínű az a legjobb , ha egy ügyvédet kérdezek meg. Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 24. 17:05
 18/19 anonim ***** válasza:

Nincs mit!

Esetleg egy elvonóra nem tudnád rábeszélni?Talán egyszer még hálás lenne érte....

2011. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom ...én a testvéremet szeretem ,de fogalmam sincs hogy tudjam őt rávenni , hogy ne igyon.Azt gondolom , ha a családjáért nem változott meg akkor pont majd az én kedvemért ..nem fog.Mindenesetre egy újabb őszinte beszélgetés vár rá.Újból.Feltételekkel.Arra is gondoltam , hogy válaszút elé állítom: mivel én sem lakom a lakást ..akkor ő se lakja. Adjuk bérbe ő meg lakjon albérletben.Valami módon észhez kell térítenem.
2011. szept. 24. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!