Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni...

Hogyan tudnám meggyőzni édesanyámat, hogy nem vagyok intelligens?

Figyelt kérdés
Középiskolába való felvételi előtt állok, édesanyám szerint el kéne mennem erős gimnáziumba, mert Ő úgy gondolja, hogy simán felvennének, mert végig kitűnő voltam, és ez egyenlő a magas intelligenciával, de mindannyian tudjuk, hogy ez egyáltalán nem igaz, pusztán szorgalom kérdése. Igazából én csak egy egészségügyi orientációval rendelkező színvonalas, átlagos gimnáziumba szeretnék menni, ahol ha érettségizek lerövidül a szakképzés egy évvel. De Ő ezt nem engedi, mondván, úgyis egyetemre megyek, mennék is én szívesen, de túl ostoba vagyok hozzá. (Muszáj hozzá kell tennem:egészségügyben dolgozik, álmából felkeltve eltudná mondani a 4 év egész tananyagának bármely részét..) Megmutattam neki a matematika-fizika gyakorló füzeteimet(2 van, melyek két alatt simán be teltek..), elmondtam, hogy rengeteget segített egy kifejezetten intelligens osztálytársam, sokat volt nálunk hétköznap délutánonként, de semmi nem használ, nagyon hisz bennem. Mit csináljak?
2011. szept. 24. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Először is az önbizalmad kellene helyrepofozni. Simán csak szorgalommal nem lehet valaki kitűnő. Szerintem.
2011. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
itt nem is az a kérdés, mennyire vagy intelligens, hanem, hogy mihez van affinitásod. olyan suliba lenne jó menned, ahol érdekel az, amit tanulsz, és ha elvégezted, szívesen és hivatástudattal tudsz dolgozni az adott területen.
2011. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kifejezetten érdekel az egészségügy, néha olvasgatom Anya könyveit. Orvosi élettan, ilyenek:) A dietétika érdekel a legjobban, kár, hogy ahhoz diploma kéne, igazán sajnálom.
2011. szept. 24. 18:37
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Ne értékeld már ennyire le magad! Kitűnőnek lenni igenis érdem, sok gyerek még általánosban is éppenhogy csak 2-es 3-as. Örülj annak, amit elértél és ha szorgalmas vagy, menj tovább erős gimnáziumba, aztán egyetemre, ne punnyadj be. Az intelligencia tényleg nem feltétlenül függ össze azzal, hogy ki hova megy tanulni, de azért aki jól tanul és saját erejéből ér el jó eredményt (tehát nem anyuci nyalja be a tanároknál), az igen is okos és kitartó.
2011. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Azért kitűnőt nem lehet csak szorgalommal csinálni, ha a dietétika érdekel, akkor hajrá. Nincs önbizalmad, ez a Te bajod, egy egyetemen is az kap jó jegyet aki szorgalmas és simán végig lehet csinálni.

Ne legyél ilyen tutyi-mutyi, mert különben sose csinálhatod majd azt az életben, amire vágysz! Az lenne a legnagyobb hiba. Szerintem menj egészségügyi orientációjú középsuliba és utána felvételizz az egyetemre, ha ez érdekel.

Meglesz az...

2011. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mit veszíthetsz, ha mindkét gimibe jelentkezel?
2011. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
ha az orvosi egyetem a célod, akkor tényleg érdemes lenne valami erősebb gimibe menni. hidd el, a kitűnő bizid pont arról tanúskodik, hogy ott a helyed! :)
2011. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De édesek vagytok..:) Értékelem, nagyon. Köszönöm szépen.:D

Igazából 3 egészségyügyis gimnázium is nagyon tetszik, nem férne bele egy sima gimnázium :/ Ha negyedik helyre beírom az nem ér semmit:D

2011. szept. 24. 18:49
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

"A kérdező kommentje:

Kifejezetten érdekel az egészségügy, néha olvasgatom Anya könyveit. Orvosi élettan, ilyenek:) A dietétika érdekel a legjobban, kár, hogy ahhoz diploma kéne, igazán sajnálom."


Figyelj!

Van diplomám, 5 szakmám, és egyéb felsőfokú végzettségem, pedig én aztán nemhogy okos, de még szorgalmas sem vagyok.

Ne add már fel ennyire, fél kézzel lediplomázol!!!!

2011. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Wow..tisztellek:D Kezdek megtérülni. Hűh:D
2011. szept. 24. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!