Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha alkalmatla...

Mit lehet tenni, ha alkalmatlan lennék anyának és feleségnek, de tudom, hogy a párom fantasztikus apa, férj, anyukám pedig nagyon jó nagymama lenne?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó,hogy kicsapongó vagyok, csak túlságosan szétszórt és nem tudom még rendesen gondoskodni magamról lelki okok és anyagi helyzet miatt. Nagyon ragaszkodó vagyok és szerelmes típus, szeretek jókat főzni, a páromnak is és szeretnék kisbabát tőle, de ő is mondta, hogy nem vagyok érett még rá, meg a házasságra sem. Mégis úgy érzem, hogy kell, hogy legyen a barátomnak majd gyereke, minden tulajdonsága megvan ahhoz, hogy apa legyen és ezt mások is látják. Anyának én vagyok az egyszem gyereke és nincs más neki, csak mamám, nagyon megérdemelné az unokát, régebben is mondta, hogy szeretne, de ő nem erőltet soha semmit, rá mindig lehetne számítani, mint nagymama, anya. Csak én vagyok a leggyengébb láncszem és úgy érzem, hogy nem tudom megjutalmazni őket és magamat ezekkel a dolgokkal. Nagyon hülye gondolatok, egyáltalán normális vagyok? Pedig rettentően szeretnék házasodni, édesanya lenni, de nem vagyok jó alany hozzá.
2011. szept. 25. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Mindez változni fog a terhességed alatt. Elő fognak jönni az ehhez szükséges ösztöneid, ne aggódj emiatt!! :)


A párod pedig biztosan segíteni fog mindebben! :)


Ne siettesd a dolgot. Először az agyad álljon rá, hogy igenis képes vagy rá, igenis szeretnéd, és biztos vagy magadban. Azután cselekedjetek, és hidd el, minden jönni fog magától, meg fogsz változni abban, amiben változnod kell a babához! :)


Sok sikert! Végtelen boldogságot és egészséget nektek! :)

2011. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
64%

Szia! mások is vannak így!! Próbálj pozitívan gondolkodni és próbálj ne szétszórt lenni!! Biztosan jó anya és feleség leszel!!

Sok sikert!! :)

2011. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
milyen idős vagy?
2011. szept. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Csak az a baj,hogy a párom és anya szerint sem vagyok alkalmas ezekre a szerepekre, úgy érzem, hogy más nők annyira ügyesek, talpraesettek, sikeresek, bennem meg ezt nem látják.
2011. szept. 25. 10:38
 5/9 A kérdező kommentje:
29 vagyok.
2011. szept. 25. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:

"ha elhiszed magadról, hogy képes vagy rá, ha azt hiszed magadról, hogy nem - mindkét esetben igazad van"


ez azt jelenti, amit hiszel, az lesz.

2011. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem minden nő alkalmas az anyaságra. Ezen az oldalon pár kérdéssel lejjebb olvastam, hogy milyen válogatott sértésekkel bántják a gyerekeiket (inkább meg se születtél volna, te mocskos g***, stb) Aztán meg egy kisbaba nem "jutalom" a férjednek, sem az anyukádnak. És jó lenne, ha senki nem gondolkodna úgy, hogy "majd a terhesség alatt, vagy ekkor-akkor minden rendbejön", mert mi van, ha mégsem?
2011. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te is úgy érzed és a párod is úgy látja,hogy MÉG nem vagy kész sem az anyaságra,sem a házasságra,akkor most még kár erőltetni.Nem a nagymamának szülöd,hanem kettőtöknek.Egyedül a férjed nem gondoskodhat róla,ahhoz te is kellesz,legalábbis ideális esetben,ez két szülős feladat.
2011. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már 30-on felül vagyok, de még mindig úgy érzem, hogy nem lennék jó anyának. Mindig attól félek, hogy amúgy is nagyon ügyetlen vagyok a hétköznapi dolgokban, nem tudnék róla jól gondoskodni (segítségem nem lenne, a férjem sokat dolgozik, olyan rokon, vagy ismerős nem lakik a közelben, akit elhívhatnék), ráadásul egyáltalán nem értek a gyerekekhez. :( A férjem fantasztikus apa lenne, az biztos, de én biztos elszúrnám valahogy.
2011. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!