Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki szegény, miért...

Ha valaki szegény, miért mondjon le az internetről?

Figyelt kérdés
sok olyan kérdés volt már, amiben a kérdésfeltevő arról írt, hogy egyáltalán nem jó az anyagi állapota, mit csináljon, hogyan tudna spórolni, stb., és mindig akad egy olyan válaszadó, aki azzal támad, hogy akkor mondja le a netet, adja el a gépet, bezzeg ide írkálni van pénze. a net havidíja már elég olcsó, a gépük pedig gondolom nem a legújabb macintosh gép. miért ezt találják egyes emberek megoldásnak? az a havi pár ezer ft szerintem senkit nem húzna ki a sz*rból.
2009. ápr. 26. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Igazad van , annál is inkább , mert a net segítségével egyszerűbben és gyorsabban találhat (jobb) munkát! :)

2009. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Aki ezt válaszolgatja, az nem gondolkodik reálisan. Ugyanis az internet remek pénzszerzési lehetőség, ha valaki tudja, hol keressen. Persze nem kell a legdrágább eszközökben gondolkodni, de én nem gondolom gazdagnak, aki tud internetezni, sőt, ha jobban belegondolok, ott vannak a könyvtári és iskolai internetezési lehetőségek, attól, hogy valaki ide ír, nem biztos, hogy sajátjáról ír :-) Nem szabad az ilyen vagdalkozásokra odafigyelni, főleg, mert több okból is hülyeség.
2009. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Én is írtam már ezt és én most is így gondolom.Van ismerősöm,van munkája,de elég ratyi,nem azért ül be a gép elé,hogy jobb munkát keressen hanem másért.

Azt a havi 5ezret a gyerekeire is költhetné,főleg ha már szinte nincs is mit enniük.Ha nem keres jobb munkát,mellesleg nincs is értelme az interneten neki,szóval azért azt a havi pár ezret inkább költse a gyerekekre...

De ízlések és pofonok...

2009. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
15:30 - ha nem ő, majd a gyerekei fogják hasznosabbra használni a netet, havi 5ezerből még kajából se lehet kiadósan többet vásárolni ebben a mai világban. Nálunk 4 főre heti bevásárlásunk is több (nagyjából duplája), mint 5ezer, és ebben nincsenek fölösleges dolgok.
2009. ápr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdés feltevő. Nekem eddig azért nem volt szélesávú Internetem, mert

- keveset kerestem (alul fizettek)

- munkanélküli

- szociális segélyen élő

lettem.

Elsőként - és véglegesen - a kábel TV-t mondtam le. Az Internetet azért nem, mert nem is volt (Igaz, évek óta volt Internet hozzáférési lehetőségem, a betárcsázásos - A telefonszámlám felét leinternetezhettem.)Azt, ha az embernek nincs autója, még elnézik, de ha találkozol valakivel, csak azt mondják: Akkor küldj egy "méjl"-t a ... címre.

Végül megerőszakoltam magamat, és bár nem tudtam, hogy újra dolgozni fogok, belevágtam, és egy éves hűség nyilatkozatot tettem.

Nyugodt szívvel merem ajánlani a DATANET-et - Duna Plaza I. emelet, majd gyalog fel a galériára. EASY C csomag lassú, de csak havi btto 2.350.- Ft. Ehhez csak egy ISDN modem kell, amiért 5.000.- Ft számolnak fel (Nekem ingyen volt)

Az én kofigurációm: NEC 1.5/256/40, mégis tökéletesen alkalmas DVD írásra, internetezésre, Skype-ra.

Remélem, jól értettem a kérdést, és jól válaszoltam meg. Ma már szinte fillérekért lehet internetezni, hiszen én éppen a leginségsebb időkben csatlakoztam (illetve a kőbaltást "korszerűbbre váltottam).

2009. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Igaz,hogy a mai világban szinte nem lehet élni internet nélkül de:

ha valakinek nincs munkája és szoc segélyre egyére szorul arról is le tud mondani,hogy netezzen. Ugyan is ma már vannak olyan helyek ahol akár ingyen is hozzáférhet, csak meg kell emelni otthonról a kicsi fenekét. ( pl könyvtárakban is lehet internetezni.)

Mikor mi kerestünk munkát a férjmmel nem volt net, nem volt kábeltv-nk .mert fontosabb volt kifizetni a lakbért, rezsit és a gyereknek a dolgait. Igaz,hogy ez csak havi pár ezer ,de ha nagyon meg vagy szorulva akkor ez is számít. Havi 5000-ből pl mi megvettük a pelenkát.

Szóval munkakereséshez sem kell feltétlenül a lakásodban legyen net: könyvtárba jártunk, mert nem vettünk meg napilapot és hirdetési újságot, de ott megnéztük és ugyan így a net is. Ott néztük meg a leveleinket. S tudtunk olyan helyet ahol ha kellett ingyen nyomtattak és faxoltak nekünk.


Szóval aki így gondolja, hogy le lehet róla mondani nem biztosd. hogy a holdról jött.

2009. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Az utolsó hozzászóló valószínűleg a kettővel feletti - én meg a kettő közöti vagyok -, de valószínűleg nem a könyvtárból internetezik, és mégis van. Egyébként egyszer én is áldoztam nyilvános állomáson történő internetezésre: itt van előttem a belépési kód, Libri Könyvesbolt, Árkád II. emelet: fél óra 300.- forint, van ahol drágább. Napi tíz perc, és már kifizetődött az EASY C. Spórolás: Pénteken például cukrot szerettem volna venni: Tüzér utcai CBA 275.- forint, Profi 215.- forint. Erőt veszek magamon, és holnap, munka után elmegyek a Gács utcai TESCO-ba, ott elég gyakran van 180.- körül is. Negyed éves spórolás, fél havi Internet.
2009. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszönöm a válaszokat!

szerencsére mi nem tartunk ott, hogy meg kelljen fontolni a net előfizetést, a kérdés onnan jött, amit fentebb is írtam már, hogy sok válaszban olvastam, hogy aki szegény, annak minek internet. mióta van netem, azóta sokkal informáltabb lettem a világról, tágabb a zenei, kulturális, művészeti ismeretségem, sokkal kevesebb a telefonszámlám, több emberrel tudom tartani a kapcsolatot (persze egy egészséges szintig), sokszor találtam már alkalmi munkákat, mivel diák vagyok, és szerintem ezzel még számos (szegény) ember is így van. nem sorolom tovább, mert aki jól kitudja használni az internetet, az szerintem ismeri az előnyeit, hátrányait:)

2009. ápr. 26. 18:46
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Azért ez már csúcs.Lepontoztok azért mert szerintem,ha az ember már annyira szegény,hogy inkább a gyerekeire költené nem az internetre.Egyébként nemhiszem,hogy egy 3-4 éves gyerek használná a netet.Mellesleg ahogy írták,van kávézós internet is,ha annyira rosszul állsz nem igaz,hogy nem bírod kiköttetni.Mindegy én már nem mondok semmit,ha neked az interneted fontosabb mint a gyerekeid akkor remélem majd az internetet is megehetik.Amúgy 5000ftból azért lehet venni ezt-azt,ne mond,hogy nem,de hát ti tudjátok,nekem mindegy.Azért remélem ha gyerekeitek lesznek az internetől fogtok előbb lemondani,nem róluk
2009. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok annyira nehéz anyagi helyzetben, de tény, hogy internet mellett bizonyos dolgokon sokkal jobban tudok spórolni (már csak azzal is, hogy itt meg tudom nézni, hogy mi hol olcsóbb, és nem a legközelebbi helyen veszem meg feltétlenül, ami kell), illetve informatikusként nekem ez munkaeszköz. A kérdező pedig ha jól olvastam, diák, tehát rá nem érvényes a gyerekre költés. Egyébként természetesen nem hagynám éhezni a gyerekeimet, ha lennének, de mivel nekem munkaeszközöm, megkeresem vele legalább a kajára valót.
2009. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!