Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem elég, hogy meghalt szegény...

Nem elég, hogy meghalt szegény családtagunk még hamuvá is égessük, nem jobb inkább egy koporsóba tenni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 08:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Részvétem.


Hidd el neki már tök mindegy mit csináltok vele,az csak egy test a lelke veletek marad.

Kivánsága volt hogy hamvasztás legyen?

2011. okt. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Miért jobb a földben oszlani és kukacok vacsorájává válni?
2011. okt. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal jobb a hamvasztás. Mi megtartottuk a hamvakat egy szép urnában.
2011. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Valakit nem visz rá a lélek, hogy porrá égesse szerettét. Én azzal nyugtatom magam, hogy lent a sötétben a föld alatt nem sok állat él meg, hogy zavarják őt.
2011. okt. 26. 09:00
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
A koporsóban pár hét leforgása alatt a test felpuffad a kétszeresére, majd szétrobban. Nem szép ebbe belegondolni... sokkal "tisztább" ügy a hamvasztás, én hamvasztatni szeretném magam. Bár remélhetőleg, mire eljön az idő, elterjedt módszer lesz a cseppfolyósítás. Sokkal kevesebb energia és idő, mint a hamvasztás, egy pohárnyi barna folyadék marad a testből az eljárás után.
2011. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel az erővel a temetést is felfoghatnád úgy, hogy "nem elég, hogy meghalt szegény családtagunk még dobjuk is oda a nyüveknek?"
2011. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
A szerettünk már nem létezik akkor, csak az emlékeinkben. A testével gyakorlatilag mindegy, hogy mit csinálunk, nem "őt" égetjük el vagy temetjük el, hanem a korpuszát.
2011. okt. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy a koporsóra rádobálják a földet, pár órán belül a rálapátolt föld súlya alatt a koporsó fedele megadja magát, és összetörik (kivéve a fém). A föld alatt meg igen sok bogár, féreg stb él akik szívesen rájárnak a halottakra.

Sokkal humánusabb szerintem a hamvasztás.

Részvétem

2011. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, erről lehet így is, úgy is gondolkodni. Nem kötelező a hamvasztás. Egyik sem "jobb" a másiknál, csak van, akinek az egyik szimpatikusabb, és van, akinek a másik. Ezek főleg érzelmi, vagy vallási döntések, szó sincs arról, hogy bármelyik jobb lenne a másiknál.
2011. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Ami a szerettünkkel az életben megtörténhetett, az mind a halála előtt már megtörtént vele. A halállal ennek vége. Ami a halála után a testével történik, annak már semmi köze a néhai szerettünkhöz, az a túlélők dolga. Ki hogyan érzi, úgy döntsön! Viszont e miatt nem jó az elhunytat hivatkozási alapnak használni, mert ő már elment, neki mindegy.


Én azt szeretném, ha a használható szerveimet felajánlanák az esetleg rászorulóknak, a maradékot elégetnék és szétszórnák. A lelkemnek biztosan nem lesz már szüksége a jelenlegi porhüvelyére, a szerveim azonban még lehetnek hasznosak valakinek, aki még él, és akinek szüksége lenne rá az élethez. Aki pedig akar, az emlékezhet rám mindenféle külsőség nélkül is.

2011. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!