Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így hogyan? Kérek szépen...

Így hogyan? Kérek szépen tanácsot?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi, hogy szakítani szeretnék az exemmel, hogy ne jöjjön többet, könnyebb nélküle mint vele.


Már 2szer megpróbáltam, de engem sajnos lehet lelkileg manipulálni...plusz a sírás. Ha meglátom sírni és még jön a szöveg is, nem bírom ott hagyni.

Sms-ben és telefonon nem szakítok. Szeretnék tanácsokat, hogyan vegyek magamon erőt.


2011. szept. 26. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát pedig próbálj meg nem elérzékenyülni mikor elkezd sírni...


máskülönben sehogy nem tudsz túlkerekedni rajta


egyszerűen gondolj arra hogy ez csak hisztizés

2011. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már nem vonzódsz hozzá? Nem szereted?
2011. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szeretem, de beláttam, hogy hazudik és folyton manipulál. Meg csak arra használ. Nem veszi fel rám a telefont csak ha neki kedve van. Mindegy, nem részletezem. Nem akarom, hogy kicsit is tudjon manipulálni.
2011. szept. 26. 15:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Menj el egy pszichológushoz, és kérj segítséget, különben nehezen fog menni. Nyílván azért nem tudod ott hagyni, és azért tud téged manipulálni, mert rezonál a te belső (meg nem odott) problémáidra.


Ha erősebbnek érzed magad, és nem akarsz szakemberhez fordulni, akkor azt javaslom, hogy játszd el otthon, akár a tükör előtt az összes variációt, ami csak az eszedbe jut! te beszélsz, és azt is játszd el, hogy ő mit válaszol(na). Ha ELDÖNTÖTTED, hogy kirúgod, akkor ehhez tartasd magad! Bármit mond, bárhogyan udvarol, bármit hazudozik, maradj kemény, hajthatatlan és tarts magad a saját döntésedhez!


Ha végképp nem megy, akkor érdemes levelet írni neki, KÉZZEL írott levelet (nem internet, nem SMS!), mert az személyes is, de távolságot is tart - azaz jelen esetben téged megvéd attól, hogy személyesen manipulálhasson az agresszor.


De mindenképpen azt javaslom, hogy a szakítás után keress meg egy szakembert, mert belső változás nélkül nagy a valószínűsége annak, hogy hamarosan egy hasonló fazont fogsz beszívni. Ha tényleg nem akarod, hogy basákodjanak feletted és manipuláljanak, hazudozzanak és lábtörlőnek használjanak, akkor neked is kell ezért tenned, hogy ez többé ne következhessen be.


És szurkolok neked! :) Meg tudod csinálni, biztos vagyok benne!

2011. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el hozzá, mondd el hogy szakítasz, ne vágjon közbe, mondd el neki a "hogy hazudik és folyton manipulál. Meg csak arra használ. Nem veszi fel rám a telefont csak ha neki kedve van" részt, és anélkül, hogy esélye lenne visszavágni, kelj fel, mondd, hogy ennyi volt, vége, és menj haza. A telefonod is kapcsold ki pár napra, a leveleit olvasatlanul töröld.

Csak keményen, ne érhessen el, ne tudjon manipulálni.

2011. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szakíts vele, hanem vonulj félre egy időre tőle távol, rendezd magadban a dolgokat és ő is. Ha úgy szakítasz vele hogy szereted és folyton elérzékenyülsz ha sírni látod akkor te is szenvedni fogsz. Akkor szakíts vele ha tényleg nem szereted... Bár ha hazudik az emelett nehéz döntés.
2011. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ő nagyon jól tudja, hogy milyen szívem van. Szóval fogalmam sincs mikor mire mit válaszol. Megpróbálok kő szívű maradni és nem figyelni arra amit mond (válaszol). Ha nem sírni fog akkor kihozza, hogy igen is én vagyok a hülye és igenis az én hibám ez az egész. Ezt is szeretném elkerülni.
2011. szept. 26. 15:45
 8/11 A kérdező kommentje:
Itt csak a szakítás a megoldás. Ha így folytatom lelkileg nagyon ki fog készíteni ez az egész. Így is padlóra tett, de így még van némi esélyem.
2011. szept. 26. 15:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezért kell gyorsan távozni, hogy ne legyen esélye. Ne feledd, mennyi bánatot okozott már neked, gondolod, hogy megérdemli a sajnálatod? Ez jusson eszedbe, amikor a műkönnyekkel jön.
2011. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyílvános helyen szakíts vele, ahol nem tud hisztizni. =)
2011. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!