Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családalapítás vidéken, pesti...

Családalapítás vidéken, pesti fél csalódott? Kérlek adjatok valami jó tanácsot!

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel megvolt az első komolyabb vitánk.:(

Ő pesti, én vidéki vagyok. Sokáig távkapcsolatban éltünk, de aztán felmentem Pestre tanulni,úgyhogy tudom miről beszélek, ha azt mondom, hogy én a gyerekeimet nem akarom ott felnevelni. Borzasztóan éreztem magam, majdnem a depresszió kerülgetett. Szörnyű volt a bezártság, a büdös, az örökös zaj, nagyon hiányzott már az itthoni szabadság. A párom pedig nálunk érzi gondolom ugyanezt. 15 km-re van a legközelebbi "nagyváros", nem áll meg a villamos 10 percent a házunk előtt, télire fát kell vágni, nyáron kapálni kell. Van egy kisbolt, egy templom, meg egy gyógyszertár... Én megértem őt, még az is lehet, hogy miatta hajlandó lennék a büdösbe menni, de hogy a gyerekeim ne itt nőjenek fel, azt nem tudom elképzelni:( Hogy nekem villamosra kelljen ülni velük, hogy homokot lássanak a játszótéren, meg állatkertbe menni, hogy lásson lovat, meg egész nap szívja azt a büdös levegőt. (elnézést kérek minden pestitől, nem sértegetni akarok senkit, hisz a vőlegényem is ott élt, tudom, hogy megszokás kérdése:D) Mondta, hogy akkor ez azt jelenti, hogy ide kell jönnie, de láttam rajta, hogy nagyon szomorú:( Elhiszem, ott él a családja, a barátai, de nekem meg itt.:( Félek, hogy itt nem lesz boldog:( Szerintetek lehetséges, hogy megszokja az itt létet?

(kompromisszumos megoldás nem nagyon van, mert pénz az nincs Pest-környéki kertes házra)


2011. okt. 22. 07:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol van az a "vidék", de nálunk anyukám pesti, apukám vidéki, és a család-kérdést úgy oldották meg, hogy egy nagyobb városban vettek házat kb. Pest meg apukám faluja közt félúton. Így senki se mondhatta, hogy "a te családod közelebb lakik" :) A többiben nem tudok segíteni, azt nektek kell megbeszélnetek.
2011. okt. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon megértelek! Nekem még egy nap is sok Pest-ből.

Mégis azt mondom, hogy most az eszeddel gondolkozz és ne a szíveddel. Dönts az alapján, hol találtok könnyebben mind a ketten (!!!) munkát.

Ha Pesten csak a vőlegényed szüleinél tudjátok az életet kezdeni, akkor kezdjétek ott. Ha majd jön a baba, nem biztos, hogy akkor már náluk elfértek, tehát lehet hogy akkor már albi, amit lehet Pesten egy kevésbé forgalmas, büdös (bocsi a pestiektől) helyen keresni. Később pedig kialakul. Szinte biztos, hogy életetek végéig nem fogtok ugyanazon a helyen élni, mint ahol kezditek, akár Pest, akár vidék. Majd kialakul, de első a munkahely, első a megélhetés, mert családot (gyermeket) is csak abból tudsz alapítani.

2011. okt. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
35%

Hisztis vagy és előítéletes.


Bp-en is van kertváros, park, és ugyan abban igazad van, h irtózatosan különbözik a falusi léttől, de pont azt lehet benne imádni. Nyüzsgő, és sokkal több lehetőséget nyújtó élet. Szórakozás, kultúra, gasztronómia, tanulás. Vidéken nem, vagy csak nehezen elérhető dolgok.

Én vidékről költöztem Bp-re 10 éve, itt is kertes házban lakunk, és már nem tudnék máshol élni. Igaz, panelban bezárva sem.

Ez egy alapvető probléma lesz nálatok, és ha valamelyikőtök nem enged, akkor a kapcsolatotok rámegy.

2011. okt. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Utolsó: de pont ezt mondom, hogy 4 év alatt nem sikerült megszoknom. Mindketten engednénk, kérdés, hogy utána boldogtalanok leszünk-e. Párom is találna munkát itt, mert elég jó szakmája van.
2011. okt. 22. 08:16
 5/36 anonim ***** válasza:
35%

Lehet nem fog tetszeni, amit írok, de te komolyan azt gondolod, hogy egy kényelemhez szokott pesti embert, ahol 5 percenként jár a metro minden közel van, milliónyi szabadidős programot lehet szervezni, hozzászokott az állandóan fűtött lakáshoz, mert neki ez az alap. Te majd rá neveled arra, hogy télen fát vágjon nyáron kapáljon? :D Ez elég meredek...

Még szerelemből se tennék ilyet.

Jössz itt a rossz, büdös, szmogos levegővel, de belegondoltál már-e abba, hogyha a gyermekeid majd egyszer nagyok lesznek, mondjuk kamaszok, mennyire fognak utálni ott élni, ahol csak egy templom van, egy kisbolt, meg egy gyógyszertár van, akármennyire is tiszta lesz a levegő...

Egy fiatalnak, életre van szüksége, sürgésre forgásra, sok sok tapasztalatra, ingerre. Budapesten megvan minden, ami kell, ráadásul az egyetemek is ott vannak, meg a lehetőségek tárháza.

Attól mert te távolnak érzed, nem kell azt gondolni, hogy jajj szegény gyermekem is mit fog érezni, mert nem hinném, hogy ezt.

2011. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Pedig hidd el, hogy aki ehhez szokott, nem akar Pesten élni. Sok gimnáziumi osztálytársam ment csak azért Szegedre, meg Pécsre, mert "mégiscsak nem Pest, mert azt nem bírnám"
2011. okt. 22. 08:24
 7/36 anonim ***** válasza:

Ahogy írod úgy gondolom te egy pici, csendes falucskába laksz.Lehet párodnak az a baja hogy túl csendes.

Jó magam egy községben élek, ami nem is túl kicsi, nem is nagy.Nem zajos hely, de nem is csöndes, már-már tanya.

Pár hónapra albérletbe kellet költözzünk, ami egy olyan üdülő övezet volt ahol mindössze 1 kisbolt volt, ahol csak tej, kenyér és egyébb tartós dolgok voltak, hús zöldség nem és a gyógyszertárhoz 1,5 órát kellet sétálni.

Na attól a helytől legalább olyan rosszul voltam, mint Pest zajától.

Keressetek egy olyan helyet, ami nem túl falusi, csöndes, de nem is Pest.

Olyat ami mind kettőtöknek tetszik.

2011. okt. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
52%
Ha a gyereket nem bulizásra nevelik,akkor vidéken is jól érezheti magát! A párod nem valószínű,hogy megszokná a vidéki életet,mert a pestiek nagyon kényelmesek. Ha 10 percet gyalogolniuk kell,az már tragédia. Nekik a büdös pesti levegő is jobb,mint a vidéki tiszta. Fő,hogy legyen mindig hely,ahol szórakozhatnak.
2011. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
42%
Én ugyan nem vagyok Pesti (más nagyárosban élek a Dunántúlon), de Pest nagyon sok lehetőséget rejt magában, csakúgy mint a legtöbb nagyváros. Így egyet értek a 08:18-assal. A gyerekek inkább fogják szeretni Pestet, mint egy "tanyát". Nem fognak neked segíteni kapálni a kertben, nem fognak önként fát vágni. Élni akarnak, csajozni, pasizni, szórakozni, nyüzsögni, eljárkálni ide-oda. Én is erre vágytam annó, és volt rá lehetőségem. Az egyik volt barátnőmnek nem volt, ő falusi volt. Az őrület határán volt, mikor már kamaszodott, mert nem tudott mit csinálni...
2011. okt. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
46%

08:26?

Nem bulizásra nevelik? Jó.

Egy mozira, egy jó cukrászdára, vagy hasonló utazzon busszal 40 percet? :D

Nem bulizik, mégis hiányozhat neki. Hacsak nem földművest akarnak a gyerekből nevelni.


Pest valóban nagy ugrás egy vidékinek. Na de azért megsúgom, Pécs, Szeged, Debrecen se sokkal másabb, csak ici-picit szolidabb.

2011. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!