Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esett. Jogosan vagy sem?

Rosszul esett. Jogosan vagy sem?

Figyelt kérdés

Anyuék nagyon gyengén tudnak gazdálkodni a pénzzel, mikor nagyobb összeghez jutnak sosem tesznek félre, egy az egyben elmegy minden semmire. Nem mondom hogy fölösleges dolgokat vesznek vele, de nagyon nem vigyáznak rá, főleg hogy tudják: nagyobb kiadás várható (rokon esküvője stb.) A nagyszüleim jobban spórolnak, gyakran segítenek kisebb-nagyobb összegekkel. Iskolakezdéskor 40.000 Ft-t adtak az öcsémnek, ugyanis kollégiumban lakik, ahol elég magas a kajadíj, és a szüleim pedig szokás szerint alig spóroltak valamit az iskolakezdésre. Nagymamám mondta, hogy ha kezdődik az egyetem (itt szeptember végén) akkor menjek mert adnak nekem is a kollégiumra. Nekem jóval kevesebbe kerül, de mivel önfenntartó vagyok és a szüleim a jó ég tudja mikor támogattak utoljára örültem az ajánlatnak. Olyan 7.000 Ft-nyi összeget fogadtam volna el, annyi az első hónap díja, utána pedig már kapok ösztöndíjat és tudom nyugodtan finanszírozni.


A szüleim nemrég eladtak egy mezőgazdasági gépet, nagyobb összeghez jutottak, amit ügyesen el is tüntettek kevés híján. Két nagyobb értékű számlát kellett volna fizetni vele, de már arra is alig maradt belőle. Ma voltak a nagyszülőknél és kértek tőlük 10.000 Ft-t, hogy tudják kifizetni. Nos, ezek után én biztos nem megyek el hozzájuk pénzt kérni márcsak szégyenemben sem. Nyugdíjasok és nem milliárdosok, ezt is maguk spórolták. Szerintem nem sok lehet még eltéve.

Rosszul esik, hogy a szüleim felnőtt családos ember létükre ennyire bénán bánnak a pénzzel, és akkor kérnek, amikor nekem jön az évkezdés. Nem várhatom el, sőt szégyenlek is kérni a nagyszülőktől, és ebből ami nekem volt szánva már egy fillért se látok. :(

Jogosan esik rosszul vagy csak a harag vakít el?


2011. szept. 26. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Vannak olyan emberek akik nem tudnak bánni a pénzzel ezt nem róhatod fel nekik. Tény, jobban kellene vigyázni de ha már külön élsz akkor nem értem miért húzod fel magad rajta. Kellemetlen helyzet, ezen változtatni nem tudsz.
2011. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ugyan már ! mindig tudsz változtatni. a legjobb mindig ha őszinte vagy. mondd meg nekik a magadét, állj ki a nagyszüleidért, hiszen ennyivel tartozol nekik. szedd össze magad, és ne vállalj felelősséget a szüleid bűnéért, ne neked legyen lelki ismeret furdalásod. :)
2011. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi van ha esetleg van a szüleidnek olyan hitele,amiről te nem tudsz?!Nagyonis valószínű,erre még nem gondoltál?


Ne becsüld le őket,azért,ki tudja mi van a háttérbe...

Te próbáld beosztani a saját pénzed,és félretenni..

2011. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, még arra is gondolni kell, hogy ha esetleg a szülőkkel történik valami, akkor az adósságaikat is örököljük!

Persze, igazad van, szerintem a fájdalom mondatja ezt veled. Más fiatalnak könnyebb az élete. Te meg itt küszködsz! Nem baj, ne törődj velük. Én nagyon becsüllek, hogy ilyen felelősségteljes és becsületes vagy.

Valószínű, hogy te másként éled majd az életed (látod, te a nagyszülőkre ütöttél, hál istennek).

2011. szept. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!