Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 3tagú családnak mennyibe...

Egy 3tagú családnak mennyibe kerül az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Érdekelne mennyi a rezsi?(egyáltalán az mit tartalmaz)Mennyi a lakbér?A kaja mennyi?(legyen példa kenyér,hús,akkor tudok viszonyitani az itteni dolgokhoz)

Mennyi az átlagbér?


Köszönöm a válaszokat,légyszi ird meg honnan irsz mert gondolom ezek a dolgok országon belül változnak.


2011. szept. 29. 10:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlen 75/fő, mert csomó olyan dolog van, amiből nem kell többet venni 3 fő esetén (pl. olaj). Meg ahogy korábban valaki írta, nem kell mindenből a drágát venni, be lehet osztani. Tény, hogy így nagyon szűkösen, de hangsúlyoztam is, hogy én annyit számolnék. Nem azt írtam, hogy biztos, hogy pontosan annyiba van a kaja egy hónapra.
2011. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nekünk kb 30ezer forint jut kajára,ruházkodásra,"szórakozásra"(ezt kihagyjuk)


Bele néztem egy tescos ujságba,a kaja ára kb annyi mint M.országon max egy picivel kevesebb.


A 3.fő 2év alatti.


Amit irtok 120ezer ft,az egy fizetés vagy a két főnek a fizetése?

2011. szept. 29. 10:49
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

"Amit irtok 120ezer ft,az egy fizetés vagy a két főnek a fizetése?"


Szerintem egy emberé! Legalábbis én nem tudnék megélni 100-nál kevesebből!

2011. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

30 ezer kajára kizárt, hogy elég. Számoljunk: egy napra jut 1000. Tehát egy főre 330Ft. Ebből kellene kihozni 5 étkezést, zöldséggel, gyümölccsel, hússal, rostokkal, vitaminokkal. Egy étkezésre kevesebb mint 100 Ft jut.


Ebbe kb. az olyanok férnek bele, hogy tepsis krumpli (ballasztnak jó, valódi tápértéke nem sok van), rakott káposzta hús nélkül, sajtos tészta, ilyesmik. Reggelinek meg kb. keynér margarinnal, parizerrel, de mind a leggagyibb fajtából, amit a macskámnak nem adnék oda.

Ha meg három főt ruházni is akartok ennyi pénzből, az végképp nem fog menni.


Sajnálom, tudom hogy divat minél kevesebb pénzből élni, de ennyiből csak nyomorogni tudtok maximum.

2011. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem arról van szó, hogy divat minél kevesebb pénzből élni, hanem hogy sajnos sokaknak nincs más lehetőségük, mint beérni azzal a kevéssel, ami van... :(


Amúgy kérdező, a 120-at egy ember fizetésére írtuk, természetesen!

2011. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

11:24 akkor gyakorolnia kéne a válaszadóknak a szövegértést. Nem az volt a kérdés, hogy ki mennyiből él, hanem az, hogy mennyiből lehet elfogadhatóan megélni.

30 ezerből nem lehet.


Mi is kevés pénzből élünk, és pontosan tudom, hogy ennyiből is meg lehet élni. De engedtessék meg, hogy ne véljem úgy, hogy az a normális, ha szórakozni egy évben egyszer tudok csak maximum elmenni operába, akkor is a kakasülőre, ahonnan a fél színpad nem látszik, mert csak azt tudom megfizetni. (1000 Ft/jegy)

Szerintem az lenne a normális, ha meg tudnék venni egy nézőtéri bérletet mondjuk 30 ezerért. Nekem is, a páromnak is, a gyereknek is.

2011. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%
3 főre kell minimum 150-200 ezer forint.
2011. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi csal. házban, 5-en,autó nélkül kb. 160-ból élünk/hó(ez rezsi, minden). Így a kaján nem spórolunk, arra ügyelek, hogy szemétbe ne kerüljön, de megveszem a joghurtot, gyümölcsöt,csokit, néha téliszalámit is. Fodrász/ kozmetikus, mozi ilyesmi nincs, nyáron viszont strandon pl. nem spórolok.
2011. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%
Mivel munkanélküli lettem, most az összes bevételünk 110 E Ft. És ebből nem tudunk megélni. Kb. 80-90 E Ft a rezsi, (van egy macska is), és a kajára marad 20-30 E Ft, ami édeskevés. Úgyhogy ennyiből csak vergődünk. Amíg dolgoztam, összejött a havi 200 E Ft, abból azért meg tudtunk élni. Nem fényűzően, de tudtam a lányomnak ruhát venni, és kicsit normálisabban étkeztünk. Abban nem volt mozi, színház, könyv. Én képtelen vagyok napi 1000 Ft beosztására. Ez lenne a megoldás, de hogyan? A fiam vega lett, a lányom válogatós, inkább nem eszik, ha nincs a foga alá való. Bár már ő is alább adta. Szóval, ennyi pénzből (100-130 E) szerintem nagyon nehéz egy 3 tagú családnak. Szinte lehetetlen. De az út mellett nem hagynak senkit! Ha-ha-ha! Hogy az élne ennyiből, aki a néptől elrabolta azt a sok pénzt!
2011. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%
4 fős család vagyunk két kisgyerekkel, az összes havi nettó jövedelmünk 300eft, van hitelünk, ez havi 30eft, semmi extrára nem költünk, csak rezsi, étel, gyerekeknek ha kell ruha, cipő+ovi, éppen csak hogy elég egy hónapra, nyaralni sem járunk, autónk sincs.
2011. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!