Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális vagyok? Hogy adagolja...

Normális vagyok? Hogy adagoljam be ezt a családnak?

Figyelt kérdés

Egyetemről van szó, de mivel azon belül nem a tanrenddel vagy egyébel van bajom,hanem az emberekkel, inkább az emberi kapcsolatok rovatba illik.


Most kezdtem Romániában az orvosit. Azért ott, mert itthon közgázra jártam, aztán beláttam, hogy hiba volt, biosz,kémia érettségim nem volt, és gondoltam 20évesen már nem kellene több időt elvesztegetnem, főleg,hogy lány vagyok. Arról nem is beszélve, hogy lett volna már 1-2 fizetős félévem és az orvosin kb. 1 millió 1 fél év. Mivel volt egy ismerős, aki Romániában tanult így jött az ötlet,hogy oda menjek. Mehettem volna máshova is, de nem akartam a szüleim lehúzni, és gondoltam kibírok 6évet, aztán elmegyek. Gondoltam Románia anyagilag nem túl megterhelő. Magyar szakon vagyok, de ez is félig román, most kezdődött el az egyetem, de már utálom. Csontnélkül bejutottam, úgy volt lesz teljes magyar szak,annak is lőttek. Bekalkuláltam a nyelvtanulást is, de ilyen hülye órarend mellett esélytelen, nem az,hogy sok,szerintem szimplán hülyén van összeállítva, de ez a kisebbik gond. Szóval a tanulással nincs baj, ha elhasalok,az a román miatt lesz. A tanárok,ügyintézők szívől utálnak minket magyarokat. Az itteni magyarokra mondták,hogy milyen kedvesek,eddig az a véleményem,hogy előttem még kedvesebbek,mint a magyaországiak,hátam mögött meg aztán....

Olyanok miatt sírnak,hogy elképesztő, 90%fölött írtam felvételin, az egyik csaj 40%-ot írt és azt is úgy állította be,mintha valami hatalmas munka lenne. Persze vannak jó arcok, meg a város is szép, de valahogy az egésztől úgy,ahogy van hányingerem lett. Ráadásul nem alaptalan pletykák mondják azt, hogy direkt buktatnak, csak hogy utána fizesd a szép kis tandíjat. Úgy érzem ez az egész egy hatalmas baromság volt. Adhatnék időt magamnak,de lassan a hozzáállás miatt már azt is szégyellem,hogy ide járok. Előtte nem gondoltam volna, hogy ezt fogom érezni,mert akkor értelemszerűen nem megyek oda, mielőtt bárki is ezzel jönne. A szüleim vettek itt egy kicsi lakást nekem,hogy 6év alatt csak ne dobjunk ki annyi lakbért,mert azt utána el lehet adni. Viszont most azt tervezem bejelenteni nekik,hogy igen,orvos akarok lenni, de nem itt. Inkább kimegyek rokonokhoz külföldre, dolgozom 1-2évet, aztán felvételizek kint,akkor már a nyelvvel se lesz gond, de egy normálisabb országba. Elnézést,ha bárkit is megbántottam,nem állt szándékomban. Csak olyan hülyén érzem magam. Egyfelől sajnálom is a sok energiát ,na meg pénzt,és ha nagyon akarnám kihúznám itt, de valahogy úgy érzem ez nem éri meg,nem így és nem itt.


2011. okt. 25. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Aztán majd kimész másik országba, ott más lesz a bajod, és megint továbbállsz. Vannak ilyen emberek, kapkodnak, belefognak mindenbe, de semmi nem elég jó. A szüleid meg igyekeznek a kedvedben járni. Döntsd el mit akarsz, ha orvos akarsz lenni, akkor maradj a fenekeden, és most már csináld becsülettel.
2011. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem fogalmaztam világosan. Nem kapkodtam, mert mindezt összehozni,"csak" 1 röpke év volt, tele munkával. A gond a minőséggel és a hozzáállással van, itt is maradhatnék, és lehetne belőlem egy "orvos", vagy ha ez a szint,akkor nekem nagyon nagy tévhiteim voltak az orvosival kapcsolatban.
2011. okt. 25. 00:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, de ennek pontosan utána tudtál volna járni, hogy mire számíthatsz.


Ha kimész külföldre, elmondom mi lesz: dolgozol, sok pénzt keresel, és 1.) rájössz, hogy te már nem is akarsz tanulni, és dolgozol tovább, el fog múlni a motivációd, hisz lesz pénzed VAGY 2.) elkezded az orvosit (jó pár év múlva, ugyanis elég vaskos a tandíj mindenhol), és ott is lesz valami bajod, ami épp nem tetszik, motiváció el, egyetemet otthagy.

2011. okt. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Hát te nem fogod sehol elvégezni az iskolát,ezt már most,látatlanban megmondom..én anyádék helyében nem ,hogy lakást nem vennék neked,de megmondanám,hogy vagy jársz normálisan iskolába,és befejezed amit elkezdtél,vagy húzzál el dolgozni,de kezdjél magaddal valamit.

Nincsen tökéletes hely,tökéletes iskola,az emberek sem mind jófejek,üdv a való életben.. törtetni kell,hogy előrébb juss,nem menekülni állandóan.

Nagy tévhitekben élsz,ideje lenne kicsit felnőni..

2011. okt. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Románia, mit vártál? Ahol az általános iskolai bizonyítvánnyal villognak, hogy diplóma? Járj be, amin alá kell írni, tanuld meg, ami valójában kell, és ne azt, amit kérnek, könyvekből pedig magyart és románt használj, úgy a nyelvet is tanulod.
2011. okt. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj meg egy évet befejezni ott, aztán lehet, hogy átvesznek egy magyar orvosi egyetemre is.

De mondjuk az megdöbbentő, hogy románul is folyik az oktatás. Pár hónap alatt hogy is lehetne megtanulni, pláne olyan szinten, hogy megértsd a tudományos dolgokat, még az alapvető hétköznapi társalgáshoz való szintet is nehéz elérni.

Azért drukkolok, hogy sikerüljön levizsgázni, utána csak átvesznek.

Szerintem ne külföldi egyetemre koncentrálj, azért magyarul csak könnyebb elsajátítani a dolgokat.

2011. okt. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok,pedig én csak fősulira járok Pesten.


Ha ez megnyugtat,sok helyen ilyen az élet egyetemeken és főiskolákon...

2011. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem a szülőkkel. Probléma megoldva. Én is megnyugtatok mindenkit, el fogom végezni.:)
2011. okt. 25. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!