Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha máshogy fejezzük ki a...

Baj ha máshogy fejezzük ki a szeretetünk, ha én sokkal nagyobb szeretettel teszek valamit, amit ő nem értékel és fordítva?

Figyelt kérdés
rájöttem, h ez van nekünk a barátommal. Ő egészen máshogy fejezi ki h szeret, amely cselekedetek nálam sokszor nem érnek el olyan hatást, mint ahogy ő szánta. Én pl nagyon ajándékozós típus vagyok, mindig készítek neki kis apró meglepetéseket, amiknek örül, de nyilván nem annyira, mint amennyire én örülnék, ha kapnék ilyesmit. Ezért aztán mindkettőnkben van egy kis elégedetlenség, mert nem vesszük észre a másik szeretetét néha. Ezen nagyon szeretnék6szeretnénk változtatni, mert szeretjük egymást. Most jöttünk rá erre a dologra, és az lenne a kérdésem, h ha odafigyelünk jobban a másikra, akkor fog ez menni?
2011. szept. 29. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze.

Mostmár mindketten tudjátok, mit szeretne a másik, hiszen azt csináltátok eddig. Te kis ajándékokra vágysz, ő meg arra, amit eddig mutatott feléd. :)


Amúgy tényleg van esély rá, hogy összecsiszolódtok ebből a szempontból is, hiszen két különböző ember vagytok, meg kell tanulni egymás "szeretetnyelvét".

2011. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Ha valakit szeretünk, akkor úgy kéne kifejeznünk az iránta való szeretetünket, ahogy az neki jólesik, nem pedig úgy ahogy mi szeretnénk, hogy minket szeressenek.

Például hiába fejezem úgy ki a szeretetemet a páromnak, hogy sütit sütök neki, mert én szeretem a sütit, ha ő meg utálja. Vagy hiába fizetem be mondjuk egy vadvízi evezésre a szeretetem jeléül, mert én mindig szerettem volna ilyenen részt venni, ha ő ki nem állhatja az ilyesmit. Ha szeretek valakit, nem azt adom neki, amit én szeretnék kapni, hanem azt, amivel neki szerzek örömet.


Mindig azt hallom, hogy el kell fogadni, ha a másik nem úgy fejezi ki a szeretetét, ahogy mi szeretnénk. De akkor milyen szeretet az, ha úgy fejezi ki, ahogy neki jólesik, akkor is, ha nekem úgy rossz? Akkor kit szeret? Nyilvánvalóan saját magát.


Egy kapcsolatban kicsit oda kell figyelni a másik igényeire is.


Szerintem ha elhatároztátok, hogy változtattok, akkor sikerülhet. Csak tényleg akarjátok is!


Mindenhol azt hallom, hogy

2011. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy aprósàgokkal kedveskedsz neki, ha a baràtod igényli vagy érezteti veled, hogy ez jól esik neki. Viszont, ha nagyon szeretitek egymàst,akkor nem mindig van szükség arra, hogy kedveskedj aprósàgokkal, mert az érintés az az igazi ajàndék.
2011. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15:40 vagyok, bocs, nem tudom, hogy került a végére ez a "Mindenhol azt hallom, hogy". :DDDDDDD
2011. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem arról van szó, hogy bárki bármit ráerőltetne a másikra és az kellemetlen lenne, én így inkább úgy értettem, hogy nem vált ki akkora örömet, mint amire az adó számított volna, és ez rosszul esik neki, a másiknak pedig az esik rosszul, hogy nem érti a jelzés súlyát, és nem érzi át, hogy ezzel a másik igazi odafigyelését akarta kifejezni.


A szeretetnyelvről nagyon sokat olvashatsz a neten, érdemes kideríteni, melyikőtöknek mi ez a nyelv!


Egyetértek azzal, aki úgy fogalmazott, hogy más a szeretetnyelvetek!


Persze, szerintem is lehet ezen változtatni, tök jó, hogy erről tudtok beszélni és rájöttetek, mi a probléma! Sokan nem jutnak el idáig, csak beleragadnak az elégedetlenségbe.

2011. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, jól átfogalmaztad amit mondani akartam, így má remélhetőleg azok is értik, akiknek az enyém kicsit érthetetlen volt.

Köszönöm a válaszokat. Szerintem mindenki első körben úgy próbál kedveskedni a másiknak, ahogy neki jól esne, mert ez jön reflexből. Egy ideig elég is ez, mert értékeljük, de mi most 6 hónapja vagyunk együtt és elérkezett az a pont, h már kevés az, ha csak azt nyújtjuk amit mi szeretnénk kapni. Itt apró gesztusokról beszélek, egyikőtök írta vadvízi evezést, nyilván nagyon sok pontban mi is tudjuk mi a másik kedvence, és azzal kedveskedünk neki, pl a kedvenc sütijét sütöm, vagy ő egy nekemvaló filmre beül velem a moziba anélkül h kérném. Ezek megvannak, ahol ilyen objektív h mit szeret a másik, ott tudunk egymásra figyelni. A gond most az, h apró gesztusokban viszont, megfoghatatéan dolgokban már sokkal jobban kell figyelni egymásra és a másik igényeire. Mondok egy példát. Ő nagyon szereti, ha ok nélkül kap egy puszit az utcán, boltban. Ezt nyilván nem mondja, mert h hangzana már, h drágám adjál nekem többször ok nélkül puszit. Erre magamtól jöttem rá szép lassan a reakcióiból, és így nem kényszer, mert megkért rá, hanem tudom h ezzel kifejezhetem h szeretem. Sok ilyen apró dolog van, neki is nekem is, és nem figyeltünk eléggé h a másiknak ilyen módon szeretet adjunk.Ezen próbálnánk most változtatni :)

2011. szept. 29. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Én rájöttem hogy amit az ember a másiknak ad, vagy csinál azt szeretné magának.

Pl én mindig ruhákat , parfümöt , könyvet vettem a páromnak. Aki örült de nem úgy ahogy vártam.Mindig azt hittem hogy ő semminek sem tud igazán örülni.Mikor kérdeztem mit kér, a válasz az volt mindegy mert örül neki. Na mióta valamilyen gépet veszek szabályosan kiugrik a bőréből, olyan hihetetlen hogy évekig eszembe sem jutott.

Ő nem szeret olvasni én meg nagyon. Minden könyvet imádok, ő meg kivan hogy miért azt kérek mert nem érti mit szeretek rajta.

Régen én is nagyon szerettem ajándékozni ő meg nem annyira és rosszul esett nekem. Én visszább vettem nem foglalkozok apróbb ünnepekkel stb.. ő meg jobban figyel a nagyobbakra és így kiegészítettük egymást, most egy szinten vagyunk. Javaslom hogy ti is beszéljétek meg.

2011. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

huu! Gary Chapman: Egymásra hangolva.

mindenképpen olvasd el ezt a könyvet, nagyon sokban segítene, h jó kapcsolatotok legyen, és értsétek egymás szeretetnyelvét :)

2011. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!