Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon sok türelemmel, szeretet...

Vajon sok türelemmel, szeretettel előbb-utóbb sikerül elérnem, hogy túl tegye magát a 'párom' a válásán?

Figyelt kérdés

Fél éve vált el, de még saját bevallása szerint sincs túl rajta, sokat mereng a múlton. Igazából sajnálom szegényt, fájó pont ez az életében, rossz lehet mindent újra kezdeni, úgy látom még nem találja a helyét az életben.

Ugyanakkor mi 2 hónapja ismerkedtünk meg, mondja és érzem is hogy egyre jobban megkedvel, de ugyanakkor érzem, hogy távoli az, hogy felhőtlenül esetleg belém szeressen.

Igazából én egyre jobban ragaszkodom hozzá, így félek is a kavargó érzelmeitől.


Szerintetek túl korai lehet a mi kapcsolatunk neki, vagy ez egy természetes folyamat egy elvált embernél és ha türelmes, odaadó leszek, akkor egyszer csak túljutunk ezen a ponton?


Esetleg akinek van tapasztalata valamelyik oldalról szívesen fogadom, ha megosztja velem! :)


2011. máj. 10. 03:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fél év még nagyon kevés idő "kiheverni" egy válást. Elég hamar találkoztatok a válása után, szerintem adj még neki időt és támogasd lelkileg, mert ez tényleg nagyon nehéz időszak neki.
2011. máj. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 yuda ***** válasza:

Átlagosan egy év, mire átmegy a válás az emberen- ez ugymond hasonlít a halálozási gyászfolyamathoz, de természetesen egyénileg különbözhet és sok múlik azon, milyen mély volt az érzelmi ragaszkodás ás a kapcsolat idő hossza..

Véleményem tehát, hogy túl fog menni rajta és ez a mostani állapota teljesen természetes folyamat.


Ha évekig elhúzódna, csak akkor érdemes szakember segítségét kérni, de itt szó sincs ilyesmiről!

2011. máj. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Korai. És addig is jó vagy pótlásnak.
2011. máj. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még nem szabad belemenni komoly kapcsolatba. Teljesen felesleges a részedről, mert csak fájni fog. Amíg nincs túl a pasi az előző nőn, addig sosem lesz beléd szerelmes. Persze kedvel, mert helyes vagy, meg kedves, de ez távolról sem az amit te szeretnél kapni, és képtelen ennél többre. Elárulom, van olyan férfi aki évekig nyavalyog a volt nő miatt. Az ilyen pasi mellől le kell lépni, aztán majd szóljon ha túllépett a másikon. Vagy csak laza kapcsolatban kell vele lenni, meg kell neki mondani, hogy te arra vágysz hogy az a férfi szeressen, és ő egyelőre erre képtelen, ezért keresel mást, és ha találsz akkor lelépsz. Esetleg ebben az esetben van rá esély hogy túllép az előzőn. De így sem biztos.


Felesleges várni a sült galambot, meg pátyolgatni, mert ettől nem lesz jobb neki, sőt egyszer csak majd arra kelsz, hogy közli, ne haragudj de neki ez nem megy. És igaza lesz. Nem tehet róla, de ez van.


32/N

2011. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Elég gerinctelen a párod, hogy pótléknak használ.

Én biztos közölném fele, hogy akkor keressen meg ha tudja mit akar, és nem a múlton akar rágódni továbbra is.

2011. máj. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt most nem bántásból akartam írni. De ő még gyászol, úszik az önsajnálatban, szeretet hiánya vagy, és te ezt adod meg neki. Lehetsz vele megértő, meg hiába tart téged kedvesnek, meg jó fejnek, meg hiába kedvel, ez kevés.Mert ha jelentenél neki annyit, hogy igazi kapcsolat legyen köztetek, akkor nem nyavalyogna neked, hanem igyekezne rád koncentrálni.

Na jó én ezt most úgy értettem, hogy már együtt vagytok, de mindegy, a lényeg nem változik.

Lehetsz vele türelmes és megértő, amitől jó embernek érzed magad (és az is lennél), De neki ettől még nem fogsz többet jelenteni, max ha szétmentek hálás lesz, mert mellette voltál.


Ha sérülni nem akarsz, szerintem még most lépj ki. De ez az én véleményem, az én tapasztalatom, nem muszáj egyetérteni.

2011. máj. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6,54 7,27 ua.
2011. máj. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

En ugy erzem, hogy elkell gondolkozni azon, amikor egy elvalt ffival allunk szoba,

hiszen nem tudhatod azt, hogy valojaban miert is valtak el, s ha a parod annyira "gyaszol", akkor vagy hibas volt, vagy pedig kihasznaltak Ot, mert ez nem mindegy.

Tehat ezt kell kideritened, hogy valojaban miert valt el, Ki volt a hibas?

Nehogy Te is ugy jarj, mint az elozo Neje!

2011. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

07:50-es: Több forrásból biztosan tudom, hogy nem ő volt a hibás, így ő is adta be a válást!


Nem is gondoltam, hogy ez nekem ennyire egyértelműnek kellene hogy legyen, hogy nem kellene vele lennem...

Elszomorítottatok most nagyon!

2011. máj. 10. 10:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért nem egyértelmű neked, mert fiatal vagy, és nem láttál még elég ilyen férfit, aki volt nőjét siratja. Gondolom rajtam kívül voltak még akik belefutottak ilyen férfiakba. Innen a nagy tapasztalat :) Ha már odáig jut, hogy előtted nyafog és siránkozik, de még ha csak érzed is rajta, akkor biztos hogy felesleges nagy érzelmeket fektetni a kapcsolatba. Annyit adj neki, amit nem bánsz meg később ha ő mégsem viszonozza és elhagy. De ne legyen az, hogy ott sopánkodsz vagy dühöngsz hogy bezzeg te mennyi minden áldozatot hoztál érte, és hogy szeretgetted, ő meg nem képes ugyanerre az irányodba.


Van ilyen, hogy nem tud túljutni, de ha túl is tud, szerintem egyedül hamarabb megy neki, vagy olyan nővel, aki mellett nincs rajta érzelmi nyomás, csak laza szex. Te meg sajnos bele vagy esve, és ő ezt tudja nagyon jól, ezért is húzódozik, mert tudja hogy vaj van a fején :)


32/N

2011. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!