Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a jobb, egyedül...

Szerintetek mi a jobb, egyedül élni teljes függetlenségben de magányosan, vagy kötöttségekkel és szabályokkal élni, de szeretettel - szerelemmel körbevéve?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább az utóbbit választom, mert nekem ez nem jelent azért olyan túlzott szabályozást. Persze a kapcsolatokban szükség van kompromisszumokra, de nem minden esetben fojtó szeretetben élni. Másrészt ha párkapcsolatról beszélünk, akkor azon belül is mindenkinek megvan (jó esetben) a maga önállósága. Nekem mindig jut idő magamra, amit egyedül töltök és ez jól esik. Szerintem mindenben meg lehet találni a harmóniát.

Ugyanígy, ha valaki egyedülálló, nincs párja, attól még más részről (család, barátok) élhet szeretetteljes környezetben.

20L

2011. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
attól függ milyen a te beállítottságod. nekem a társ és a szabályzat inkább kell, mint az egyedüllét, de a kolléganőm pl 42 évesen még mindig élvezi, hogy néha van valakije néha nincs, nem akar gyereket se és kész.
2011. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

egyértelműen a második opció!

23f

2011. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A te személyiségedtől függ, hogy hogy éled meg az egyedüllétet. Egyedül lenni nem egyenlő a magánnyal. Az egyedüllét fizikai dolog. Ha egyedül vagy, az azt jelenti, hogy 1 fő tartózkodik otthon. Magányos viszont lehet az ember társaságban, sőt, párkapcsolatban is.

Nekem a függetlenségem a szerelmem.

2011. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elsőt választanám az hogy együtt élsz valakivel nem jellenti hogy szerelemben vagy szeretetben élsz, az hogy egyedüll élsz egy lakásban megint nem jellenti hogy magányos vagy.
2011. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én az együtt élésre szavazok. De nem sok kötöttséggel.

Szerencsére sikerült a párommal egy olyan együttélést kialakítani, ahol mindkettőnknek megvan a saját tere. Ezt nagyon élvezzük.

Emellett sok vendéget fogadunk, sokszor itt is alszanak a barátaink. Én így szeretek élni.

2011. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha ez így menne, h választani lehetne, akk. a 2. de sajnos nem így megy, mindig csalódok abban, akit szeretek, aki meg engem szeret, és a csillagokat is lehozná, az meg nekem nem jön be. tehát vlsz. én mindig független és szabad maradok. :D

20/L

2011. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első nekem jobban hangzik.

21F

2011. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van csaladom es boldog vagyok, megis belatom, hogy rengeteg ember van, aki csalad nelkul is tud boldog lenni. Szoval attol, hogy valaki egyedul van, meg lehet boldog es nem feltetlenul gubbaszt a sarokban maganyosan. Embere valogatja, hogy kinek mi a jo.
2011. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem legtöbbször nem így merül fel a kérdés.

Az a kapcsolat, amit béklyónak érez az ember, nem hiszem, hogy jó kapcsolat, még ha úgy is néz ki, hogy "szeretettel-szerelemmel vagyok körülvéve". Példának okáért ha én nem tudom viszontszeretni az illetőt, máris meg van lőve az egész mese...

Ugyanakkor meg hiába szeretne valaki a második opcióra szavazni, ha nem sikerül olyannal összetalálkoznia, akivel ezt meg is valósíthatja.


Az meg már egy másik kérdés, hogy elvi szinten ki az, aki a szerelmet keresi inkább, és ki az, aki a függetlenséget, ez egyéniség kérdése...


Én a szerelemre szavaznék, de nehéz eset vagyok, nagyon kevés emberrel passzolok össze. Viszont egyedül sem érzem magam magányosnak, sőt. Igyekszem kihasználni, sokat csavarogni, olvasni, saját hobbijaimnak örülni ;), saját barátaimmal együtt lenni;).

2011. jan. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!