Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszik nektek a "-né" forma...

Tetszik nektek a "-né" forma a férj nevének felvételekor?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 15:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
65%
Én alapjáraton nem venném fel a férjem nevét. Nekem a nevem hozzátartozik az indetitásomhoz, és ha tényleg az összetartozást jelentené, akkor a férj nevében is meg kellene jelennie... így olyan érzésem lenne, mintha a tulajdona lennék vagy vmi. Ha muszáj lenne választanom, akkor olyan formában venném fel, hogy... pl. Kis Péter és Arany Olga esetén: Kis-Arany Olga.
2011. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
85%

az elsőhöz hasonlóan gondolkozom erről, de azért óvatos lennék a két vezetéknév összekapcsolásával is , mert elég furák szoktak kisülni belőle :D

pl Kis-Nagy Eszter nekem nagyon furcsa :D

bár én sem fogom felvenni a párom nevét semmilyen formában, mert nagyon szép vezetéknevem van, kár lenne nem használni :D

2011. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
59%
Nekem egyáltalán nem. Régimódinak érzem. Vagy az, hogy teljesen átveszem, vagy meghagyom a sajátom. Én az utóbbit választom, mert szép és különleges nevem van. Ebben a párom is egyetért, és nem erősködik, hogy márpedig vegyem fel a nevét.
2011. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Hogy hívják, asszonyom? - Kis Gézáné.

És hogy szólíthatom? - Kis Gézánénak hívnak.

Nem vicc, elhangzott. A Magyar Királyi Tévében.

2011. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
48%

Én felvettem a férjem nevét! Igenis tudja meg ország-világ, hogy ő a férjem, a felesége vagyok, és összetartozunk! Nem a húga vagyok..a kötőjeles módszertől rosszul vagyok.

Tehát pl. Kovácsné Varga Anita..(csak kitaláció) formában vettem fel a nevem. Így felvettem a férjem nevét, és az enyém is megmaradt.

24 éves vagyok, irodán dolgozom, de ha a férjezett nevemmel veszem fel a telefont, sokkal komolyabban vesznek, diplomatikusabban beszélnek velem, mintha csak a keresztnevem mondanám..

2011. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
49%
Nekem igen, szerintem semmi rossz nincs abban, hogyha a világ tudomására hozod, hogy asszony vagy. Én is meghagynám a nevem, de így pl. Kisné Arany Olga, szerintem szép és nem baj, ha értékeket továbbítunk, vagy őrzünk meg. Mondjuk Kis Sándorné nem lennék. A keresztneves összekapcsolás nekem kicsit nevetségesnek tűnik.
2011. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
45%

Hát, ha csak a keresztneved mondod, akkor nem csodálom, hogy nem vesznek komolyan :)


Én megtartanám a rendes, eredeti nevem.

És a férj is felveheti a felesége nevét.

2011. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
43%
*vezetékneves összekapcsolás
2011. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
56%

nem, a nevem is az identitásom része.én vagyok aki vagyok, nem csak Kovács Béláné. egyszer olvastam, hogy miért nincs Kovács Margitfi?

ha gyerekünk lesz mindkettők vezetéknevét kapja kötőjelesen.

2011. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Kovács Margitfi :D:DD

nem rossz ötlet :)

2011. szept. 29. 15:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!