Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam el a férjem, mert nem...

Hagyjam el a férjem, mert nem akar dolgozni menni?

Figyelt kérdés
Munkanélkülin van 3 hónapig, de nem keresgél munkát, sőt hazudozik, hogy tanfolyamra jelentkezett, pedig nem. Ha nem lesz jövedelme, akkor 57 ezer forintból élnénk, ami az én rokk. nyugdíjam. Mennyire kell komolyan venni azt, hogy "szegénységben-gazdagságban" is a házastársunk mellett kell lennünk? Én mellette lennék szegénységben is, ha látnám hogy önhibáján kívül nem talál munkát. De hogy ne is keressen? Egyébként nagyon szeretem őt, rendes férfi, nem iszik, nem nőzik, nem mászkál el itthonról, igaz egész nap játszik a számítógépen. Szeret engem, a tenyerén hordoz, jól megvagyunk a szex is jó. Boldogtalan lennék ha el kellene hagynom, de így meg állandó idegeskedésben élnék amiatt, hogy nincs pénz. Mit tegyek?
2011. szept. 29. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha szereted őt, akkor ne hagyd el!
2011. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
79%
Ne hagyd el. Próbáld őszintén megbeszélni vele az aggodalmaidat. Egyébként nálunk majdnem hasonló a szituáció. Én nem találok munkát már 3 hónapja, pedig már legalább 100 önéletrajzot is elküldtem....Szegény párom tart el jelenleg. (32 éves nő vagyok)
2011. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

De miért mindjárt arra gondolsz, hogy elhagyod?

Nem lehetne beszélni vele?? Amúgy szerintem magától is rá fog jönni, hogy muszáj lesz dolgoznia, az az 57 ezer forint semmire sem elég..


Szerintem ha 3 hónap után rögtön a válás jut eszedbe, akkor egyéb gondok is vannak a házasságotokkal.

2011. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Beszéld meg vele, muszáj dolgoznia. Vagy hogy képzelted a további életeteket? Gyerekek, stb? 57ezer forintból sajnos nem lehet megélni. Ha a férjed már idős, vagy van félretett pénzetek (sok), vagy rengeteget dolgozott volna már és van félretett pénzetek, akkor érthető lenne.
2011. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
3 hónap...barátnőm másfél éve keres melót, mégsem hagynám el. Tanfolyamok pedig nem mindig jók. Beszéljétek át.
2011. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Na de és te mit teszel bele a kapcsolatba? A rokkant nyugdíjat? Nem ismerhetem az állapotodat, de megváltozott munkaképességűeknek is van munkalehetőség...
2011. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem vagy milliomos, igen.
2011. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Ne hagyd el ezért, de azért szembesítenie kellene azzal, hogy így nem is lesz neki. Ne játszadozzon mint egy gyerek a számítógépen, hanem tegyen azért hogy munkája legyen! Adjon be önéletrajzokat, próbálkozzon ismerősöknél, újsághirdetésekben! Azért fura hogy ilyen nyugodtan játszadozik, amikor nincs pénz!
2011. szept. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

"Na de és te mit teszel bele a kapcsolatba? A rokkant nyugdíjat? Nem ismerhetem az állapotodat, de megváltozott munkaképességűeknek is van munkalehetőség..."


Gondolom vezeti a háztartást, míg a párja linkel a számítógépen egész nap...legalábbis a kérdező ezt írta.

2011. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Már ne haragudjatok, de én közelről sem lennék ilyan toleráns egy olyan férjjel, aki 3 hónapja nem keres munkát, csak hazudozik, és otthon sem segít, csak a számítógépen játszik.


Nagyon jól látod a különbséget aközött, hogy ő is mindent meg tesz, hogy munkát találjon, vagy pedig nem is keres.


"szegénységben-gazdagságban" nem erre az esetre vonatkozik.


Beszélj vele, hogy ez így tovább nem fog menni. Talán észbe kap.

2011. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!