Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet megérteni...

Miért nem lehet megérteni azt, hogy én dolgozni AKAROK?! Nem fogadják el a döntésemet.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van érettségim, nyelvvizsgám és 2 OKJ-m. 4 hónapja végeztem gyógyszertári asszisztens szakon. Minden lehetőséget megpróbáltam, hogy elhelyezkedhessek, de mégsem tudok....:(


Lenne egy lehetőség, iskolába keresnek délutánra takarítónőt, 4 órás munka lenne. De anyum meg bátyám, sőt még párom is azzal jön, hogy "Nem vagy normális.", "Ezért tanultál?", "Ezt akarod? Ezt a sz.rt?"


Miért nem lehet megérteni, hogy nem bírom elviselni, hogy nincs munkám? Anyumtól függök. Mindig ad pénzt, hogy legyen nálam, de azt a pénzt inkább félreteszem, és ha jön egy csekk, akkor befizetem ebből a pénzből.


Szeretnék egy kicsit segíteni anyumnak, nem ez álmaim munkája, de a semminél jobb...


2011. okt. 21. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Én is 22vagyok és nekem is van 2 OKJ-m:D Elhelyezkedni én se tudok és ez engem is nagyon frusztrál... De azért takarítani biztos, hogy nem mennék el. Egyébként nagyon becsülendő, hogy így gondolkodsz:) 22F

2011. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 napietus ***** válasza:
76%
féltenek attól, hogy beleragadsz ebbe az állapotba, ebbe a közegbe. jogos félelem egyébként. inkább várj, amíg lesz megfelelőbb, családban valaki nem tud ebben segíteni neked?
2011. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Vállald el, biztos nem kötöznek le:) Négy órás meló mellett még bőven van időd más munkát keresni, és anyukád is biztos be fogja látni, hogy ha már magadat el tudod látni belőle, mekkora segítség! Neked meg jót fog tenni az önbizalmadnak, hogy felnőtt nő létedre már nem függsz teljesen a szüleidtől, és valószínűleg az állásinterjúkon is magabiztosabb leszel, hiszen nem kell görcsölnöd, hogy megkapod-e az állást!
2011. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vállald el, felelős döntés lenne, és ki tudja, mit hoz a jövő!


Én egyetemista koromban kinéztem magamnak egy multit, ahol dolgozni akarok. Elküldtem az önéletrajzomat, persze nem kerestek, nem kellettem. Telt az idő, és megtudtam, hogy takarítót keresnek. Elvállaltam, pedig annyira nem voltam rászorulva, hogy ebből éljek suli mellett, hisz jó volt az ösztöndíjam és a szüleim segítettek, emellett nyelvórákat is vállaltam (nyelvszakos voltam).


Takarítottam is majdnem egy évig, közben nyitott szemmel-füllel jártam, és akikkel csak lehetett, megismerkedtem. Aztán egy nap megtudtam (meghallottam), hogy ideiglenesen pótolni kellene az igazgató asszisztensét. Házon belül akarták megoldani, egyből jelentkeztem, ugyanis a feltételeknek - hogy beszéljem az adott nyelvet, ami a szakom is volt - megfeleltem.


Annyira beváltam, hogy amikor visszajött az asszisztens, kerítettek nekem más, "jobb" munkát, államvizsga után pedig felvettek főállásban, jó pozícióba.


Rengeteget köszönhetek annak, hogy annak idején nem volt büdös a munka. Ne hagyd magad lebeszélni!

2011. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy nem a végzettségednek megfelelő állásokat pályázol. Menj el recepciósnak ha beszélsz nyelveket. Vagy adminisztratív asszisztensnek / call centerbe stb. Ezek is rossz munkák, de diplomások is ezt csinálják, tehát nem lesz "ciki" anyudék szemében, és még jobban is fizetnek.

Sok sikert!

2011. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

anyádék idióták. -bocs.- próbálnak minél több ideig a szoknyájukon tartani, pedig ez semmi jóra sem vezet.

Inkább becsülnék benned azt, hogy ilyen papírral a kezedben képes vagy lejjebb adni és van hajlandóságod dolgozni. Mért ugy gondolják h közben nem lehet folyamatosan állást nézni a szakmádon belül??? Meg nekik nem kéne az a pénz valahova amit neked adnak?

2011. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

22 evesen nem mersz jelentkezni es elvallalni egy munkat?

Milyen terrorban elsz? Egyebkent miert nem a parod tart el, marmint ilyen velemeny mellett ugy kellene. Parod talan igazgato egy meno cegnel?

2011. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Én elvállalnám, pedig nekem is 2 diplomám, nyelvvizsgáim vannak, de amíg nincs más...

Nem azt mondom, hogy maradj ott örökre, csak amíg nincsen más. Közben kereshetsz másik munkát, főleg, hogy ez nem is teljes állás, tehát időd is lenne. 22 évesen szerintem nem kell engedélyt kérned, hogy jelentkezhess, ez a te döntésed.

2011. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
nyugodtan vállald el azt a munkát, legalább addig amíg nem találsz jobbat. én is elmennék még takarítani is ha nem lenne munkám pedig diplomám is van + 3 okjs végzettségem, ilyen világot élünk. nekem például kell hogy érezzem hogy csinálok valami hasznosat is a világba és ne otthon üljek, legyen az bármilyen munka. egyáltalán nem szégyen takarítani. ne hagyd magad.
2011. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Én diplomával, nyelvvizsgával és négy okj-s végzettséggel takarítottam!

A munka, az munka!

Ha kell a pénz, mindent be lehet vállalni, közben lehet keresgélni.

Mondd meg anyudnak, hogy közben természetesen keresgélsz és ha lesz a szakmádnak való, akkor átrongyolsz az új állásba. És 4 órás állás mellett meg szuperül lehet keresgélni!

2011. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!