Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy ne legyen...

Mit tehetnék hogy ne legyen ez itthon?

Figyelt kérdés

Apa 55 éves lesz,és már 1-2 éve ő is klimaxol,meg gondolom hogy kapuzárási pánikja is lehet,mert rettentően viselkedik.Alapból se egy angyali természetű,kissé türelmetlen,de ez most még inkább így van.Olyan munkahelye van,ahová reggel megy és este jön,napi 12 órát van távol,kőműves,hullafáradt,agyon dolgozza magát,van hogy szombaton is,sőt vasárnap is,kikapcsolódás nincsen.Anya is sokat dolgozik,de neki a természetéből adódóan máshogy viselkedik,sokkal jobban kezeli ezt.Sajnos apa amikor este hazaér,rettentő feszült,ideges,a kákán is csomót keres,nem lehet vele normálisan beszélni,passzív és pesszimista,mindenben a rosszat látja.Anyát nagyon kikészíti,és ezt szörnyű látni.Úgy vettem észre,hogy már nem is szeretik egymást,házas életük sincsen,biztos forrásból tudom,csak vannak egymás mellett,és ezt szörnyű tudni,meg hallani.Én még csak-csak eltűröm valahogy,szörnyű ezt kimondani,hogy a saját apám el kell tűrni,pedig így van,de nagyon rossz látni,hogy ez anyát is kikészíti.Nem akarom hogy ez legyen!Nem akarok így élni!amúgy néhanapján,amikor nem dolgozik,és jó kedve van,lehet vele beszélgetni,de ez ritkán van sajnos.Én mit tudnék tenni?

17/L


2011. szept. 29. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából semmit nem tehetsz..Nálunk is pontosan ugyanez van, én apumnak is ez a szakmája, ugyanígy dolgozik, ugyanúgy problémázik. Ha megpróbáltam, valamit segíteni, vagy jót csinálni észre sem vette, sőt inkább leszidott hogy mást miért nem csináltam meg. Anyummal is folyamatosan öljük egymást, így az is idegeli. Próbálok leszokni róla, de egyszerűen olyan irritáló személyiségű anyám van, hogy legszívesebben haza se mennék hétvégente.

Én "megmenekültem" ez elől, de a kishúgom még otthon van így szegényke ő kapja két oldalról a szidalmakat, a veszekedéseket stb...

2011. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyanítom,hogy te semmit.Tudom,nagyon zavaró..én is keresztül estem ezen..szerettem volna változtatni,de nem tettem semmit,mert tudtam,hogy nem élhetem helyettük az életüket.

Nehezen is,de kemény akarattal,nem szóltam bele,és anya előtt nem mutatva minden éjjel sírtam amikor apa elköltözött...

Persze sokat beszélgettem abban az időben erről anyával,egy szóval nem bántotta apát,akkor is csak azt hajtogatta,hogy ő egy becsületes embet a maga módján.

3 hónap múlva apa csengetett,megbánta hogy elment,anya visszafogadta,és azóta rendeződtek a dolgaik.Ennek már 10 éve,nagyon jól vannak most egymással..Nagyon örülök,hogy akkor nem szóltam bele és nem tettem semmit.Saját maguk oldották meg,és egy szintet feljebb léptek. :)

2011. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem,hogy nálunk is így lesz!

Legfőképp az érdekelne,hogy mit tegyek,hogy ne érdekeljen hogy ők vitáznak?Mert nagyon rossz ezt látni,hallani,az egész hangulatom szétcseszi,nem tudok koncentrálni másra,és nem akarom hogy érdekeljen,csak magammal akarok foglalkozni,ha lehetek önző(remélem igen).

2011. szept. 29. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz önző,ebben az esetben..Sőt kell is. :) Tudom,hogy nehéz így,de koncentrálj a hobbidra ha van...Engem ez is és a barátaim is átsegítettek ezen a nehéz időszakon.
2011. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!