Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfelelési kényszerem van...

Megfelelési kényszerem van mindenhol, munkahelyen, barátaim közt, pasikkal. Mit tegyek ellene? Hogyan lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadnak megfelelnél, nem akarnál másoknak megfelelni. Foglalkozz a saját magaddal való kapcsolatoddal. Akár járj terápiára. Mert így nem a saját életed éled, hanem azt az életet, ami szerinted másoknak megfelel, nem a sajátod. Bontogasd a szárnyaid.
2011. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen problémám van,sok ismim azt mondja,hogy sz...rá más mit gondol,csináljak ugy mindent ahogy nekem jó..netörődjek mással...csak hát nehéz
2011. szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem abszolút nincs megfelelési kényszerem, de azt leírom hogy ez nagy baj!Tanulj meg nemet mondani! Ha nehéz is, akkor is! Hidd el utána kicsit bűntudatod lesz vagy rossz érzésed, de elmúlik, és napról-napra erősödni fogsz!

HA MÉG SINCS ehhez erőd, muszáj szakember segítségét kérned, vagy egy jó könyvet ami a személyiségedet erősíti.

2011. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez egy éven át tartó őrületes élethelyzet nyomán változott meg. Olyan emberek mellett, között léteztem minden nap, akiknek SEMMI, de SEMMI nem volt jó, amit, és ahogy én csináltam. Egyszerűen lehetetlen volt megfelelni. Ha esetleg valamely cselekedetem az egyik embernek megfelelt (nem volt jó, csak éppen megfelelt, attól a másik duzzogot be, stb... Ilyen körülmények között egy év idő pont elég volt arra, hogy megváltozzak, és levetkőzzem a megfelelési kényszeremet. Azelőtt az én igényeim a legutolsó helyen (sem) voltak. Nem azt mondom, hogy ma mindent úgy csinálok, ahogy nekem, és csak nekem jó, de már simán képes vagyok finoman elküldeni a francba, aki feladatokat, "tudsz-e elég jó lenni számomra" elvárásokat próbál támasztani.

Szóval véleményem szerint ez korral is elmúlhat, vagy valami olyan élethelyzet változással, amiben pl. én voltam.

Egyébként így sokkal jobban érzem magam. Visszanézve simán lehülyézem magam, hogy miket megtettem azért, hogy másoknak jó legyek, közben ÉN sehol nem voltam, a SAJÁT életemben!

36f

2011. szept. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelési kényszer tapasztalataim szerint nagyfokú önizalomhiányból fakad. Nekem "megkövetelő" szüleim voltak, valamint rossz pedagógusaim, akik ezzel a nevelési hozzáállással nemcsak az önbizalmam tették tönkre, hanem éppen az ellenkező hatást érték el. Én az javaslom, menj pszichológushoz, sokat tud segíteni, illetve a szülőktől próbálj meg függetlenedni. Ha eltartod magad, külön élsz, eljársz terápiára, sokkal könnyebb lesz, tapasztalatból beszélek :)
2011. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!