Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem bírom! Mit lehetne...

Már nem bírom! Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Férjem nagyon horkol, plusz világéletemben éber alvó voltam. Egy légtérben 8 órából talán négyet tudok aludni mellette. Altató segít, de annak csak nagyon alkalmanként van értelme, egyébként rövid úton gyógyszerfüggő lennék.


Néhány hónapja elment alváslaborba, majd elvégeztek egy rádiófrekvenciás lágy szájpad műtétet. Jelentősen nem segített, az orvos előzőleg mondta, hogy változó, kinek hány ismétlés után mutatkozik eredmény. Visszament az orvoshoz, aki ismét alváslaborba akarta küldeni. Szerinte (és szerintem is) felesleges megint előről kezdeni az egész procedúrát - a műtétet kellene ismételni, amíg nem hoz eredményt. Mellékhatás, szövődmény szinte nincs (esetleg félrenyelés műtét közben).


Jelenleg itt megakadt az egész. Külön aludni nem igazán tudunk, illetve azt nem érzem hosszútávon megoldásnak.


Másrészt egyre jobban kivagyok, hogy fél 5-5 körül felébredek a horkolásra, pedig ráérnék 6-7 körül kelni. Hétvégén még rosszabb, akkor bármeddig alhatnék, csak nem tudok :(


2011. szept. 30. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az egyetlen megoldás, ha külön alszotok. Nem kell ebből elvi kérdést csinálni, nem attól jó egy házasság, hogy feltétlenül egy ágyban alszotok el. Attól még összebújhattok, szexelhettek, aztán ha elálmosodtok, mindenki megy a saját ágyikójába. Mellesleg régen az arisztokrácia körében sem volt divat a közös hálószoba.
2011. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
fül-orr gégészeten járt már?
2011. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A füldugót próbáltad már? És műteni nem lehet már, az orvos nem akarja, vagy most hogy van? Ha úgyis több alkalom után ad eredményt... Meg valahol láttam egy szájba tehető valamit, félúton a cumi és a fogszabályozó között, az állítólag segít, de nem emlékszem sajnos, mi az pontosan és hol láttam.:/
2011. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Fül-orr-gégésznél volt. Nem értjük, miért akarja a labort megismételtetni. Akkor kimutatták, hogy a lágy szájpad a ludas, túl renyhe.

Ennek a műtétnek pont az a lényege, hogy kicsapja a fehérjét a szájpadban, ez később felszívódik, így feszesebb lesz.

Sok újat nem találnának a laborban. Orrsövény rendben, egyértelműen a szájpad okozza.


Füldugó sajnos semmit nem ér, próbáltam már.


Fuldokláshoz hasonló a horkolása, hallani, ahogy szűkül a légút, majd hirtelen nagyobbakat szörcsög-horkant. Pont az egyenletlensége miatt könnyű felébredni rá.

2011. szept. 30. 21:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy neked kellene valahogy "megtanulnod" mélyebben aludni!

Ha még van türelmed,energiád utánajárni ilyennek,akkor próbáld meg mindenképp!(meditációs zenék,sok ilyen direkt altatós cucc van fent a neten!nekem volt régen egy mp3 formátumu,amiben tengerzuhogást lehetett hallani,aztán pedig egy kellemes férfi hang számolt vissza 10-től...elvileg mire 1hez ér,már aludni kell nagyon mélyen..pár nap után már 9-nél aludtam!)De ne pontozzatok le lécci az ötletért...

2011. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Apukám is nagyon horkolt mindig, és ő kapott egy ilyen készüléket. A nevét sajnos nem tudom, de olyan mint a lélegeztető maszk és abban kell egy darabig aludni. Ut6ána elvileg megszünteti a horkolást. Mondjuk arra emlékszem hogy az első pár éjszaka után mondta hogy nagyon kényelmetlen benne aludni, de állítólag hatásos.
2011. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akartok további műtétet és a füldugó sem használ, akkor szerintem ilyen esetben az az egyetlen megoldás, hogyha külön alszotok. A nagyszüleim is külön aludtak emiatt, a mamim nem tudott aludni a papitól és ettől függetlenül jól működött a házasságuk. Bár én nem tudnám elképzelni, hogy külön aludjak a páromtól, szóval megértem, hogy te sem szeretnéd. Milyen füldugót próbáltál? Lehet kapni ilyen elasztikusat, úszáshoz használtam, ha be volt gyulladva a fülem. A szilikonosak közül vannak nagyon jók. Én ezt használtam:

[link]

2011. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Első! Biglike
2011. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha szeretem a párom és a horkoláson lehet változtatni akármi módon változtatnék, addig járnék orvosról-orvosra ameddig meg nem szűnik. Mert szeretem és tisztelem annyira a másikat, ha már értem fáradozik még otthon is (meló után), hogy kipihenje magát!
2011. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Na, ez hatásosnak tűnik:


[link]

2011. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!