Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülők, ti hogyan...

Egyedülálló szülők, ti hogyan álltatok talpra a válás után, mikor engedtetek közel magatokhoz valakit?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy elváltam a férjemtől, mert megváltozott a házasságunk alatt, munkamániás lett, aggresszív, féltékeny, rám szinte csak státuszszimbólumként tekintett, akivel jól kell mutatnia, de úgy bánt, mint egy tárggyal. Korlátozta a személyes szabadságomat, meg akarta akadályozni, hogy dolgozzam, követett, figyeltetett, mert azt hitte, hogy megcsalom ennek semmi alapja nem volt). Egyszóval én már kezdtem megőrülni, 2 gyerekünk van, így nagyon nehéz volt a szétválás, de ez lett mindenkinek a legjobb. Most kiegyensúlyozott vagyok, a gyerekek már 5 és 3 évesek, élvezem a munkámat és egy erős, független ember vagyok, aki képes megadni a szükséges dolgokat a gyerekeinek. 1,5 éve váltam el és most van egy fiatal pasi, aki érezteti velem, hogy tetszem neki, és ő sem közömbös nekem, de olyan etikátlannak tartanám, ha elkezdenék vele randizni hivatalosan. Bennem van az, hogy már nem vagyok független nő, aki csak úgy ismerkedhet, és bár fiatalos vagyok (meg még fiatal is), nem akarok úgy élni, mintha nem lennének kötelezettségeim. Szóval hiába is tetszik a pasas, egyrészt nem nagyon tudom elképzelni, hogy mit akarna 27 éves egy 2 gyerekes, elvált nőtől, másrészt nem merem magamhoz közel engedni a gyerekeim miatt, akikre koncentrálnom kell. Elég különleges, meg ha 20 éves lennék, tuti belezúgnék, de így már más a helyzet, olyan hogy is mondjam, bénának érzem magam. Pedig ő nagyon igyekszik, de még mindig egyetemre jár, olyan kisfiúnak tűnik, nem értem, mit akar tőlem. Ti mit tennétek a helyemben, miért vannak ilyen érzéseim?

28/N


2011. okt. 1. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan ismerkedj, senkinek nem okozol azzal rosszat, ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.

Neked is jogod van a boldogsághoz, és a gyerekek is jobban járnak, ha van egy "pótpapájuk".


Sok sikert!

2011. okt. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Értem a problémádat :) Jelenleg ezzel a fiúval nem vagytok egy életszakaszban. DE: Attól még miért ne randizhatnátok? Eyszerűen ne várd el, h pótapa legyen, meg családtag meg miegymás, ne vetíts ki rá semmit, csak szórakozzatok együtt. Aztán ha komolyabb lesz jó, ha nem akkor vele kezdted meg a "gyógyulást" A lényeg h a komolytalan kapcsolatokat ne mutasd be a gyerekeknek- bár gondolom nyilván nem tennéd :) Szóval hajrá!
2011. okt. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Kis fontos kitérővel az elején; olyan nincs, hogy egy felnött ember a házasság alatt megváltozik. Ezen viselkedésének alapjai korábban is megvoltak, max a szerelem elvakított és nem vetted észre, naiv voltál.


Válaszolva a kérdére én is voltam többször ilyen helyzetben, hogy nekem még nem volt gyerekem, de az élet összhozott gyermekes nővel. Ilyenkor egy normális férfi (és itt nyer értelmet a kitérőm, mert fel kell ismerni az ilyet) nagyon is tisztában van azzal, hogy mit vállal. Ez nem egy éjszakás kiruccanás, itt felelősége van az embernek. Minél érettebb valaki érzelmileg, annál kevésbé jelent ez problémát.


Javaslom beszélgetéseid alatt, hozd szóba a gyerekeket időnként, úgy hogy látszódjon, hogy ők az életed része és figyeld a reakcióit, tanulj a múlt hibáiból.


37/F

2011. okt. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok, az ex is szinte ugyanaz. Nekünk 1 gyerek van. Rossz anyának gondolom magam, ha a gyereken kívül másra is merek gondolni. Úgy érzem nekem már nem lehet más, csak a gyerek. Pedig ismerkednének velem, de nekem sem megy.....még. 32/N
2011. okt. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó. ne csináld ezt!!! A gyerek is megsínyli hidd el! Neki is az a jó ha a te életed minden része rendben van. Anyámnak 3 férje volt- az egyik ugye az apám- de inkább lett volna neki akár 5 csak ne legyen az a gyereknek élek fajta. A gyereed is meg fogja érezni h neked hiányzik valami az életedből, és h nem vagy boldog. És 32 éves vagy!!! Hát az milyen fiatal már, h berendezkedj egyedülállónak. Érdekes amúgy h a pasikat sosem gyötrik ilyen problémák!
2011. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32/N: valószínűleg neveltetés kérdése is, ki, hogy áll a dolgokhoz. Sajnos, nálunk mindig azt volt, hogy anyám azt éreztette velünk, egy nőnek mindent el kell tűrnie a gyerekéért, és mindent meg kell bocsájtani a férjének, akármi legyen is az. Na ezt az utolsót nem tudtam megtenni, de évek kellettek hozzá. Maradtam a gyerekkel,és a belém nevelt dolgokkal. Lehet, hogy a kérdezőnek is valami ilyen oka lehet...?
2011. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!