Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani hogy a...

Hogy lehet megoldani hogy a lányomnak ne kelljen az anyjához visszamennie?

Figyelt kérdés
A feleségemmel 7 éve elváltunk, azóta majdnem minden hétvégén jön át hozzám a 16 éves lányom, nem szeret az anyjánál lenni, hogy lehet megoldani hogy én nevelhessem tovább a lányomat?
2011. okt. 2. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

[link]

Sok sikert!

2011. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A Bíróságon kérhetitek a gyermekelhelyezés megváltoztatását. Már őt is meghallgatja a bíróság,és figyelembe veszi a véleményét.
2011. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
HA a lányod nálad akar lakni akkor az anyja normál esetben enged, ha nem a bíróság úgyis úgy dönt ahogy a lányod szeretné, hacsak nincs veled valami gigszer.
2011. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Egy gyermeknek szuksege van az anyai nevelesre, tehat ha te ugy erzed, hogy az anya normalisan neveli, akkor maradjon ott, es ezt eltudod magyarazni a lanyodnak is. Nagyon sok gyermek kihasznalja ezt a helyzetet, ezert erdemes ezt jol megvizsgalni, hogy miert akar hozzad koltozni, mi az oka ennek? Az anya lehet szigoru, hiszen nem konnyu egy tini gyermekkel, viszont az sem lenne helyes, hogy egy olyan anyatol elvenni a gyermeket, aki normalisan gondoskodik arrol.

Egyebkent ennek semmi akadalya, hiszen a gyermek megindokolja, es birosag, de az anyara is gondolni kell, hogy valoban ez a helyes megoldas?

2011. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom mennyit számítana a bíróságon de azért ide leírom mindenesetre, volt arra is példa hogy az éjszaka közepén keltett fel a lányom hogy engedjem be mert az anyja kidobta a lakásbol
2011. okt. 2. 21:22
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Kidobta v elszökött? Beszéltél az anyával akkor? Én is sokat füllentettem az apámnak, mikor anyámmal nem egyeztem. Szerencsére apa tudta, h anyámnál vagyok a legjobb helyen.

Persze, ha kidobta és más rosszat is tett, amit te nem, akkor mindenképp intézkedj. De előbb tudd meg, h mi van, mindkét oldalról.

2011. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
21.22 16 évesen NEM gyermek, és joga van önállóan dönteni, pl mehetne koliba is, és ebben a korban már a nevelés sem játszik, max az anyjának szarul esik, h elhagyja, de az élet nem habos sütike!
2011. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

amikor kidobta akkor felhívtam hogy mivolt ez, mért csinálta ezt, akkor annyit mondott hogy nyomós oka volt rá,

kérdem én, mi visz rá egy anyát arra hogy a saját gyerekét télen, kidobja a lakásbol,? (pulcsi nélkül jött a lányom akkor)

2011. okt. 2. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
hát ha ez igaz, akkor simán elviheted onnan. nem lehet erre nyomós indok.
2011. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bíróság csak jogi megoldás . Csak utolsó lehetőségként ajánlanám.

Le kéne ülnötök az anyjával hármasban megbeszélni , hogy hozzád költözne a lány. Egy 16 éves gyerek döntését neki is el kellene fogadnia.

Egyébként, és is így nevelem apaként a 15 éves lányomat , már 9 éve.(Bár nekem papírom is van róla , de ez nem számít.)

2011. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!