Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokámra akarom hagyni...

Az unokámra akarom hagyni minden vagyonom, mennyi a köteles rész amit a lányomnak kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Van egy 10 milliós házam a bankban 1,5 millió ft-om. A lakásban itt ott eldugva kb 3 millió. Mivel erről a 3 millióról senki nem tud,ugy gondoltam ebből kifizetem a köteles rész a lányomnak,csak nem tudom mennyi az. Beteg vagyok,nem sok van vissza,idejében akarok cselekedni és nem akaromh a lányom megtámadja a végrendeletem
2011. máj. 20. 21:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan mit tett ellened a lányod??
2011. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
úgy gondolom ez nem a kérdéshez tartozik
2011. máj. 20. 21:49
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

A legtutibbat ajánlom végrendelet, és minden más egyéb helyett!!


Még életedben irasd rá az unokádra mindenedet!!!!!


Azzal senki sem tud kezdeni semmit sem, és a 3 milliós dugipénzből megvan az átiratás is...

2011. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Egy ugyvedet kerdezz meg, esetleg az Onkormanyzatnal is tudsz erdeklodni, hiszen ott is van jogasz.
2011. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom!


Egy ügyvéddel kellene beszélned, hogy ilyenkor mi a helyzet. Esetleg a jogiforum.hu-ra is írhatsz, ott biztosan kapsz érdemleges választ.

2011. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
Ügyvéddel kössetek öröklési szerződést, annál a köteles rész sem jár és már illetéket sem kell fizetni. Vagy ajándékozással is megoldható, az ügyvéd tudni fogja melyik a megfelelőbb.
2011. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Pár napja volt egy ilyen kérdés. Ott azt mondták többen is, hogyha életed során adod oda a dolgaid az unokádnak, akkor a lányod nem tehet semmit, mert nem örökség volt. Akár a lakást is átírathatod elvben úgy, hogy haszonélvezőként laksz benne.
2011. máj. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ha még életembe átiratom mindenem az unokámra,akkor a köteles részt sem kell ki fizetnem?

A lányom abba nem tud belekötni?

2011. máj. 20. 21:54
 9/31 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudod a házad átíratni az unokád nevére? Akkor elvileg abból nem örököl a lányod, és csak a maradék vagyonodból veheti le a részét.. Mellesleg ha nem tud senki arról a pénzről, szerintem még azt is átruházhatod valahogyan életed során az unokádra. Aztán később csak a megmaradó vagyonból (?) kaphatja meg a százalékát a lány..

Ne adj semmit abból a 3 millióból, mert épp ellenkező hatást érsz el vele: mivel arról senki nem tud, azon kívül is megkapná a rá eső részt a házból, hiszen nem tudják, hogy te már fizettél neki valamit korábban..

2011. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
A lányodat csak az örökségből illetné meg a része (akár van végrendelet, akár nincs), de ha életed során elajándékozod a vagyonod, abba nem köthet bele tudtommal!
2011. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!