Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lennél ha csak egyik...

Milyen lennél ha csak egyik szülőd nevelt volna?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen azoktól kérdezem, akiket apa is anya is nevelt.

Elmondom az én példám: édesanyám félénk, önbizalomhiányos, édesapám pedig pont az ellentettje. Mivel anyával töltöttem több időt (ő otthonülő anya volt, apa dolgozott) én is eléggé bizonytalan vagyok, de ha apa nem lett volna, akkor nem állnék meg a lábamon az életben. (Félreértés ne essék: anyukámnál jobb szülőt nehéz találni, nem rosszindulatból írom ezt :)


Szóval milyen lennél, ha egyik szülőd nevelt volna csak?


2011. okt. 2. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű a válasz, nyilván akkor csak az adott szülő dominált volna, és őrá hasonlítanék. Ellenben a gének igenis számítanak, mert mások elmondása szerint habitusra én pl. pont olyan vagyok mint az apám, akivel életemben talán ha 2-szer találkoztam.
2011. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyu meg apu is visszahúzódó, csendes én pedig imádok középpontba lenni. Minden helyzetben feltalálom magam, bárkihez hozzászólok, idegentől simán kérdezek bármit. Anyu szerint én "a jég hátán is megélnék". A bátyám ugyan ilyen. A húgom csendes, szolid lány.

Szerintem ez nem csak a neveléstől függ, hanem legnagyobb részt az alaptermészettől.

2011. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz lett volna.

Én tudom milyen jó családban felnőni és soha nem vállalnék úgy gyereket, hogy a kapcsolat nem a legbiztosabb lábakon áll.

Szerencsétlen csonka családosok :(

Nem gondolnák sokan, de nagyon meglátszik a gyereken már gyerekkorban is, hogy csak egy szülő neveli őket.

2011. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak anyukám nevel, a szüleim elváltak, de így egyre önállóbb leszek, mert ha valahova anyukám nem tud elkisérni akkor kénytelen vagyok egyedül elintézni.
2011. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ettől függ, engem anyám nevelt főleg, persze apámmal is találkoztam de főleg csak párhétvégente, mégis rá hasonlítok, anyámra meg max. 1-2 dologban, tehát..
2011. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyám nem nevelt semmit(ja de 20on éve próbálja kinevelni belőlem az önbizalmat,az önbecsülést és minden jót,tehetséget,ami bennem van!).Apám bár alig foglalkozott velem(mindig is kevés ideje volt mindenkire,mert azért dolgozik,hogy nekünk mindenünk meglegyen),de amit foglalkozott,az minőségi volt.Sokat tanulok tőle félszavakból is! :)


Valószínüleg ha anyám nem lett volna,akkor egy szabadabb,sikeresebb ember lennék már most.

2011. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Önmagam lennék.

Mindketten eléggé szerették az alkoholt és tettek rá magasról, hogy miből fogunk megélni, bár anyám amíg élt gyűjtögetett (15 éves koromban hunyt el). Szeretőt tartottak, és nekem ez így nem fekszik/feküdt, én mindig is önmagam voltam, hogy ne legyek olyan, mint ők.

2011. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szülőkkel töltjük a nap 24 óráját, az iskolai(és egyéb) közösség is nagyon meghatározó! Engem például ez tett önbizalomhiányossá... :S
2011. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha apum nevelt volna, akkor minden gondom-bajom elmondtam volna a környezetemnek :D, korlátozva lennék, 1 órával többet aludnék, mindent megkapnék, viszont hogy ne legyek elkényesztetett, nagyjából naponta kapnék egy kibąszott nagy pofont - igen, sajnos így próbálta ellensúlyozni. Sokkal többféle ételt tudnék főzni, szinte egész nap otthon lennék - nem lehetnék a barátaimmal -, nem lennék jó lovas, apum hatására kissé agresszív lennék, nem lennék még annyira se lányos, mint most.

Anyummal élek, és teljesen ugyanolyan vagyok, mint amikor még együtt volt apummal és ő is nevelt, ill. nyilván az ellentétei vagyok annak, mint amiket feljebb írtam.

2011. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!