Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma temetésre kell mennem, de...

Ma temetésre kell mennem, de még sose voltam és mi illik és mi nem? Mikor mennyek oda részvétet nyilvánítani?

Figyelt kérdés
A barátom papájának ma van a temetése, a családját alig ismerem, de ők szeretnék ha elmennénk . ( a barátommal 2 hónapja vagyunk együtt) még sose voltam temetésen, és nem tudom hogy mit kéne csinálnom . Főleg hogy szinte az egész napot a családjával kell töltenem, és nem tudom hogy mikor mondjak részvétet, a temetésen, vagy mikor bemutatkozok? Egyáltalán hogy viselkedjek velük? , mik a szokások? Léci minél előbb írjatok válaszokat
2011. aug. 10. 08:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
szerintem részvétet náluk mondj, a család körében. a temetésen úgy szokott lenni, hogy a legközelebb állók állnak a koporsó egyik oldalán, a távolabbi rokonok, és a közeli barátok a másikon. a temetőben szerintem már nem kell részvétet nyilvánítanod nekik.
2011. aug. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindenkinek köszönéskor mondunk részvétet, így biztos senki nem marad ki.


Feketébe menj, smink lehet, az is sötétebb de szolid.


Viselkedés: mondd el a részvétet, ülj a barátod mellé. Valszeg valamennyit beszélgetni is fognak veled, de nem sokat. Főleg a papával közös élmények lesznek középpontban, emlékek, úgyh csak csendben figyelj, érdekes-szép dolgokat hallhatsz. :)


Ha érdeklődnek felőled, ne két szóban, de ne is 20 perces monológban válaszolj, csak a lényegre szorítkozz.

2011. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Részvétet akkor kívánj,amikor a többiek is mondják.Általában köszönéskor szokták,vagy a szertartás végén.

Semmiképpen ne farmerban,színesben, még ha virágosban mész,az is olyan legyen,hogy sötét színű alap,nagyon apró virágokkal.Szal azért szerintem nem muszáj szín tiszta feketében menni,de semiképp ne legyen kihívó,feltűnő.

Szolid,visszafogott anyagában mintás,vagy ilyesmi ruha megteszi.

Az ilyet gondolom nem kell mondani hogy ne ott kapj röhögőgörcsöt,stb..

2011. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Ja, ha beszélgetnek veled, ne panaszkodj, ne fogyókúrás, sminkes, libás témáról beszélj. Nem fogják tolerálni, ha egy tyúkként mutatkozol be.


Más: erre az egy napra függeszd fel a fogyód. Persze, ne zabáld teli magad, de ne utasíts el kaját, inkább szedj mindenből pici adagot. Ha "megszólnak érte", indokként ne a súlytartást mondd, hanem, h többfélét is meg szeretnél kóstolni.

2011. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mondanék, amikor köszönök nekik. Temetést követően a pap szokott tájékoztatni, hogy a családtagok várják e a részvét nyilvánítást vagy sem. Ha igen, akkor akkor IS oda mehetsz.
2011. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint most találkozol először a barátod családjával? Amikor bemutat a barátod a családjának, akkor mondhatod, hogy fogadják őszinte részvétedet, és sajnálod, hogy ilyen szomorú esemény kapcsán találkoztok először.Öltözeted legyen egyszerű , az alkalomhoz illően komoly.
2011. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólásokat kiegészíteném annyival, hogy a telefonodat némítsd le. Eléggé kínos, hogyha épp temetés közben megszólal.
2011. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

(Off: ki beszélt itt fogyókúráról?!)


On:

Légy visszafogott és csendes. Nem kell full feketében menned, fehér blúz-fekete szoknya, vagy szürke összeállítás is mehet, hiszen nem vagy rokon. Inkább húzódj vissza a háttérbe, és bemutatkozáskor nyilváníts részvétet, ahogy írták előttem is. (Vigyázz, nehogy az izgalomban az "örülök, hogy találkoztunk" jöjjön a szádra!) Egyébként semmit nem kell csinálnod, menj a tömeggel.

2011. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat : ) igen ..eddig csak a szüleit ismerem, de velük is csak egyszer -kétszer találkoztam és senki mást nem ismerek a családjából . sajnos fekete blúzt nem találtam , így fehér blúz , fekete nadrág meg magassarkúba megyek . Virágot vigyek ? Gondolom akkor ne kezdjek el enyelegni a barátommal se . igazából csak az zavar , hogy a mamája házában leszünk utána is , és nem tudom h mégis mit kéne tennem..nem vagyok egy nagy beszédes
2011. aug. 10. 09:13
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A viselkedést úgyis látni fogod.

Ha a barátod elgyengülne, legyél mellette te is, bátorításul-támaszul.


Ha ilyen figyelmes vagy, hogy itt is rákérdeztél, abból látszik, hogy komolyan veszed, biztosan nem lesz semmi gond.


Részvétem!

2011. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!