Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt az embert aki...

Hogy hívják azt az embert aki kimehetne külföldre 4-szer 5-ször többet kereshetne ott mint Magyarországon de ő mégis itt marad a szegénységben mert ideköti a családja, testvérei, nagyszülei akiket nagyon szeret?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 19:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
82%

A családcentrikusságot is tönkre tudja tenni az ellehetetlenített magyar viszonyok.

Legalábbis én már menekülnék innen, munkát nem kaptam, fizethettem viszont a tb-t magam után. Most, hogy csontelhalást fedeztek fel nálam, várhatok három hónapot, hogy megMR-ezzék, hogy megbizonyosodjanak róla. Aztán kezdik csak kezelni.

Szerintem azt remélik addigra megdöglök.


Na, bocsánat, de nekem mostanában a szép városon, a családon kívül nem ad semmit Magyarország, valamiből pedig élni kell. Úgyhogy én megyek.

22/L

2011. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%

Előre is elnézést kérek, hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok, hanem inkább pár másik válaszoló kommentjére szeretnék reagálni, de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne tegyem szóvá. Nem értem, hogy honnan jön ez a tévhit, hogy lehet, hogy külföldön 4szer annyit keresel, de az élet meg sokszorosával drágább, mert én nem ezt látom és tapasztalom, pedig 2 idegen országban is éltem már, és jelenleg is élek. Mindkét esetben legyen szó akár csak egy diákmunkáról, vagy rendes diplomás munkáról azt tapasztaltam, hogy legalább a fizetésen kétharmadát félre tudtam tenni havonta, mindamellett hogy normálisan laktam, ettem, szórakoztam, utazgattam más országokba. És csomó minden nemhogy nem drágább, de még olcsóbb is külföldön, legalábbis egyes országokban. Most látogattak meg nemrég a szüleim, és el voltak hűlve, hogy mennyi mindenért itt kevesebbet fizettek a boltban, mint Magyarországon tették volna. Oké, abban teljesen igazat adok, hogy a lakhatás és némely szolgáltatások (internet, fodrász) drágább, de a fizetésekhez képest még azok sem vészesek. Mi most itt kint egy viszonylag nagy lakást tartunk fenn a fizetésünk negyedéből, ruhára meg kajára pedig kb kevesebbet kell költenünk mint Magyarországon.


Szóval, hogy a kérdésre is válaszoljak végül, én azt mondanám az ilyen emberre, hogy nem éli az életét teljes erőbedobással, mert egy ilyen esélyt kihagyni és elszalasztani egyszerűen nem szabadna.

2011. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
40%
Gyökér! Fél év alatt 3 milkát spóroltam össze. Péntek délután 4-kor már itthon kortyolgattam a söröcském. Bécsnél messzebb viszont nem mennék, mert a hétvége fontos a haverokkal!
2011. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%
Csak egy pár példát tudok mondani, pl London. Az élelmiszer árak ugyanott vannak, mint Mo-n. A kozmetikai szerek olcsóbbak (pl ott 2 márkás tusfürdő kerül annyiba, mint itt 1) a műszaki cikkek is olcsóbbak.
2011. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
68%
Külföldön sincs kolbászból a kerités mi a biztositék hogy talál munkát, mihez kezd ha kirugják külföldön nem lehet csak úgy felugrani a családhoz barátokhoz egy tányér kajára.
2011. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%

marha, mint én. idehaza akarok orvos lenni, már most tudtom, pedig csak az egyetem felénél vagyok.

nem önállóság kérdése, van aki ilyen és kész. nekem nem lenne pofám itt hagyni a családomat, a barátaimat, akik számítanak rám csak azért, hogy többet keressek. a pénz nem minden és ezt hozzám közel álló ember példáján tanultam meg.

nem bírnék a tükörbe nézni, ha elhagynám az országomat és mindenkit, akit szeretek, ha képes lennék azt mondani, hogy őket gyógyítsák azok, akik nem elég jók külföldre vagy öregek vagy akármi. mi lesz azokkal, akiket itthon hagyunk? hát csak ide születtem, az Istenért...sz*rul megy minden, küzdés minden, de van kiért. a nagyszüleim és a szüleim sosem jönnek már külföldre, ahogy sok barátom sem és a testvéreim sem.

lehet, hogy külföldön többet keresek és hazaküldöm a pénzt, de az nem mindig segítség.

egyébként pedig itt vagyok otthon és ezen semmi sem változtat. szegénység van, elmaradás van, gond van, de otthon vagyok. ha hátat fordítok-és sokan hátat fordítanak, akkor ez nem is fog megváltozni sosem.

és nem vagyok nagy magyar vagy ilyesmi, csak egy hétköznapi ember.

2011. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
88%
Hosszútávon kb. ugyanígy érzem kezdő kutatóként, mint az utóbbi medikus válaszadó. Viszont pár évre szemrebbenés nélkül kimennék, részben a pénzért, részben a tapasztalatért.
2011. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
61%

"Elmenni innen messzire

Nem lenne válasz semmire

Nem lehetsz gyenge ennyire

Feledni és feladni kész

Veled lesz úgyis az egész

Innen akármerre mész

Maradni igazán merész

Állj meg és nézz szembe vele"


pár euróval többért nem lennék képes itthagyni az otthonomat. nekem ez az ország a nagybetűs OTTHON. máshol nem tudnám ilyen jól érezni magam, akármennyi pénzem lenne. minden ide köt. persze, nem valami fényes a helyzet, és én talán jobb körülmények közt élek mint jó pár honfitársam, lehet ezért sem kényszer a kivándorlás. de ha az lenne, akkor is depressziós lennék pár héten belül. nekem az nem éri meg.

2011. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
78%
utolsó, az nem otthon, ahol elszedik az utolsó vasad is (bankok megrendszabályozása nuku, magánnyugdíjpénztárak, áfaemelés), leszarják a fejed, ha beteg vagy (híres az egészségügyünk), ellehetetlenítik a munkavállalásod (járulékok, benzin egekbe emelése) és erőszakkal röghöz kötnek (orvosok röghöz kötésének a terve)....
2011. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
70%

lehet, de könyörgöm, ha mindenki elmegy, aki talán valaha is változtatni tudna, akkor mi lesz az országgal? mi lesz azokkal, akik itt maradnak, mert nincs tudásuk, pénzük, lehetőségük elmenni? dögöljenek meg?

azért van ilyen szarban az ország, mert mindenki menne el, mindenki tojik arra, ami itthon van, mindenki a maga kalácsát sütögeti. ilyen a magyar, mindig másfelé húzunk. eltanulhatnánk némi nemzeti öntudatot más országoktól!

lehet mindent a politikára fogni, de senki sem áll oda, hogy na majd én. ugyanaz az 5 párt van 20 éve. én nem vagyok tehetséges a politikában, de biztos lennének, akik igen, de azok sem tesznek, csak rázzák az öklüket. szar ami van? csináld jobban!

én ha orvos leszek akkor igyekszem jobban csinálni és rábírni a környezetem, hogy ők is. kis lépés, de legalább valami. nem húzom el a seggemet, mert hiszek abban, hogy az országnak van jövője.

2011. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!