Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom beleszólni az...

Van jogom beleszólni az unokaöcsém nevelésébe?

Figyelt kérdés

2 értelmes, tanult ember, mégis olyan butaságokat csinálnak gyerekneveléssel kapcsolatban... Nehezen állom meg, hogy ne mondjak semmit, de nem tudom van-e jobom beleszólni.

A gyerek már 3 éves elmúlt, de még mindig az anyjával alszik egy ágyban, a hálóban, bátyám külön szobában. És ez nem azért van így, mert baj van a házasságukkal, hanem mert a gyerek nem marad egyedül, addig hisztizett 1 éves korában, míg oda nem vették maguk mellé. Azóta így maradt, hallani se akar róla, hogy külön aludjon. Már saját ágya sincs. Ha az anyja kimegy 2 percre a fürdőbe, már ordít. Ha valaki rászól elkezd bömbölni és egy órán keresztül nem hagyja abba, az anyja meg csak vígasztalgatja. És még sok hasonló. Szerintem nem jól vannak így ezek a dolgok, de nem tudom van-e jogom hozzá, hogy elmondjam szépen a véleményem és próbáljak segíteni.

Szerintetek? Ugye én gondolom jól? Beleszólhatok? Vagy hagyjam?


2011. okt. 3. 19:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja 23/L
2011. okt. 3. 19:44
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Én azt olvastam, hogy egy kisbabát egy percre sem szabad egyedül hagyni, de nem tudom, ez hány éves korig érvényes.
2011. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szólásszabadság van.

De nem hiszem hogy meg is csinálják.

2011. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod,de nincs jogod beleszólni!
2011. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

JOGOD nincs beleszólni, ha akarod, elmondod, hogy te hogy tartanád jobbnak, de hogy megfogadják-e, az CSAK a szülök dolga.

A gyereknevelésbe a szülökön kivül csak extrém esetekben a gyámhatóság szólhat bele, senki más nem.

2011. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3 éves korában már külön szábában is lehetne, de külön ágyban mindenképp. Teljesen hagyják magukat befolyásolni a hisztije által.
2011. okt. 3. 19:45
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Semmi jogod beleszólni,sajnálom.Különben nálunk is így van:a kisebbik 3 éves,és csak velem hajlandó aludni.Ebből nálunk nincs gond(amikor elalszik a kicsi "meglátogatom"a férjemet a hálóban),és mi úgy gondoljuk,senkinek semmi köze hozzá,hogyan is élünk,mit miért hogyan csinálunk.
2011. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nem jól sültek el ezek a dolgok. Nem hinném, hogy nálatok ennek az ellenkezője fog történni.. Ahogy ők nevelik a gyereket, számukra az a normális. Ha nem így lenne, nem így nevelnék. Mondhat ilyenkor a kívülálló bármit is, a szülői ösztönök erősebbek annál, semmint egy külső szemlélőnek beleszólást engedjenek. Nem írtad, de szerintem nincs még saját gyereked (ha lenne, gondolom írtad volna). Ez lesz az első érvük a beleszólás ellen.
2011. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert valaki szül, nem lesz hirtelen nevelési szakértő. Akkor senki nem lenne elb@szott ember.


Sajnos nem szólhatsz bele.

2011. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs jogod beleszólni. Könnyen azt válaszolhatják, hogy majd a saját gyerekedet nevelheted úgy, ahogy akarod.

Max. ha épp panaszkodnak neked a helyzetről, akkor finoman elmondhatod a véleményed. Egyébként én veled értek egyet az elvekben, de a szülőknek maguknak kell kijelölni, hogy az ő nevelési elveik hogy alakuljanak.

2011. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!