Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van beleszólni? Végülis...

Jogom van beleszólni? Végülis az ő lakása, ő pénze. De mégis zavar!

Figyelt kérdés

Én 21, párom 32 éves. Én még tanulok, dolgozok mellette, de ez épp arra elég, hogy megéljek, és a szüleim sem tettek alám mindent szóval megtanultam bánni a pénzzel, és nem szórom. A párom viszont a diploma óta dolgozik, nem is akárhol, nagyon ügyes, és jól keres. Nem élünk együtt (nem is szeretnénk még), neki saját lakása van, én kolis vagyok ugyanott. Azért elég sokat vagyok nála is, van, hogy egy teljes hetet egyhuzamban. Takarítónője van, és engem úgy zavar, mert én már megszoktam, hogy mindent én csinálok, sosem volt takarítónőnk és nem esik le a gyűrű a kezemről ha kitakarítok. És úgy gondoltam, hogy ha már ilyen sokat vagyok a páromnál, akkor én is csinálhatom a takarítást, mert így olyan érzésem van néha mintha egy lennék a sok kitartott nő közül, pedig engem nem érdekel a pénze. :( De ő azt mondta, hogy ha megteheti akkor miért ne legyen takarítónője, és csak nem gondolom, hogy engem befog munkára. Hagytam a témát, mert végülis csak az ő lakása, az ő pénze és még csak együtt sem élünk, de mi lesz, ha majd igen? Mindenre embert veszünk fel, mert megtehetjük?


Tudom, hogy ezt akkor kellett volna átgondolni mikor vele kezdtem, akkor is tudtam, hogy külön világ vagyunk, de egyébként meg annyira megértjük egymást és nagyon szeretem :(


Félek, hogy ilyeneken fog elromlani a dolog, a pénzhez való eltérő hozzáállásunk miatt. Ő mindenből a legjobbat veszi, ami oké, megteheti és hadd költse a pénzét arra amire akarja, de én meg inkább azt nézem, mi az, amire tényleg szükségem van. Lehet ennek így jövője?


2011. szept. 2. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Értem én a problémád,bor egy kicsit irigyellek. Nekem olyan jól jönne egy takarítónő,főleg gyerek mellett. Hidd el nem olyan nagy baj ez,később még örülni is fogsz neki!
2011. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
"bár"
2011. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne lehetne ennek jövője?

Szerintem felesleges ezen gondolkodni. Ő megkeresi azt a pénzt és normális hogyha van rá akkor mindenből a jobbat akarja a józan ész határain belül. Az a nem normális mikor valakinek nincs pénze sz.rni sem tud a szegénységtől és akkor veszi meg ezeket a dolgokat mikor ételre is alig jut. Mert vannak ilyenek is.

Megmondom őszintén dolgozom és mellette tanulok is néha olyan zsúfoltak a napjaim hogy szívesen fogadnék takarítót én is. Ő meg egyedül él mint férfi miért kellene téged befognia, mikor azt az időt együtt is tölthetnétek. Vagy ha neked vizsgaidőszakod van nem érsz rá, esetleg összevesztek akkor ?

Felesleges azt bizonygatnod hogy nem a pénze kell.A párod úgy is érzi hogy nem az kell . ( az enyém is így állt a dologhoz mivel apa nem szegény de én is érzem hogy nem a pénzem kellett neki).

Mikor végzel a sulival és lesz egy csomó dolgod, dolgozol stb.. akkor majd örülsz hogy van takarítónő. Pl nagyon jól főzök de minden szombaton kaját hozatunk hogy annyival is könnyebb legyen nekem.Van hogy hét közben is.

2011. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
ha fiatal a takarító nő akkor dúgja és ezért nem akarja kidobni ! egyébként én is irigyellek 3 gyerek mellett nekem is kéne egy 1 tak...:)
2011. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Vigyázz, mert ma már töröltek egy olyan kérdést itt, amiben az illető gazdag, nehogy itt is az legyen..

Egyébként igaza van, ha megteheti, akkor legyen alkalmazottja. Van, akinek mosogatógépre telik, másnak meg takarítónője van. Akkor használnád ki anyagilag, ha állandóan vele vetetnél meg magadnak mindent, de ez így csak egy meglévő valami, ami már akkor is itt volt, amikor még nem voltál vele.

Szerintem nem kell azért alacsony szinten élned, mert azt szoktad meg. Aszerint éljetek, ahogy megengedhetitek magatoknak. Ha nem lesz pénzetek a jövőben, akkor majd takarítasz.

2011. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
Nagyfiú már. Ezt szokta meg, most meg jössz te és osztod az ívet? Bocsi a kemény hangzásért, de én is ilyen vagyok, amit akarok az úgy lesz és az isten se parancsol. Pláne nem egy férfinak. Gondolj már szegény helyzetébe. A munkájában profi, majd hazamegy és egy kiccsaj mondja meg neki hogy mi legyen? különben is, az ő pénze, ő dolgozik meg érte, hadd költse már el szabadon. Elvégre is nem az anyja vagy, h dirigálj.. (ha drogra költené, abba beleszólhatnál, de hogy a luxusból nem akar lejjebb adni, az érthető) 25L
2011. szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A takarítónő az anyja lehetne, és egyébként sem az a típus, aki félredug. :)


Egyszerűen csak kényelmetlenül érzem magam mikor itt a takarítónő és kiveszi a kezemből azt a két darab tányért, amit épp én is el tudnék mosni.


Azt meg, hogy lesz-e ennek így jövője, általánosságban értettem, ez csak egy kiragadott példa. Például most nyáron a nyaralás téma. Baromi kellemetlenül érezném magam, ha a pasim vinne nyaralni az ő pénzén. Ezt neki is elmondtam. Igen ám, de én max. a Balcsira tudnék elmenni (vagy egy közeli tengerpartra de akkor olcsó szállás, olcsó kaja) a saját keresetemből, nála meg a Maldív szigetek lett volna az úticél. Végül kiegyeztünk egy Olaszországban, és hagytam, hogy kipótolja a részemet, de nagyon hülyén éreztem magam, egyrészt amiatt, hogy ő fizeti a nyaralásomat, másrészt amiatt, hogy ő szívesebben lenne a Maldív szigeteken, és miattam kell erről lemondania, pedig annyit dolgozik, ki vagyok én hogy szabályozzam?


Alig várom, hogy lediplomázzak, és akkor talán már nem lesznek ezek ekkora problémák.

2011. szept. 2. 13:15
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Az én párom is dolgozik,jól keres és bár itthon vagyok gyesen van takarítónőnk. Míg ő kitakarít egy héten kétszer,addig ő a sokszorosát keresi meg.
2011. szept. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Hagy ott ezt a pasit! Ha elvégezted a sulit kívánom, hogy gazdagodj meg, s legyen egy férfi akit eltarthatsz. Az ilyen főnyeremény pasikat meg hagyd meg azoknak a lányoknak, akik kislány koruk óta ilyen életről álmodoztak, és tudják is értékelni..
2011. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

"ki vagyok én hogy szabályozzam"


ráéreztél..nagyon szerelmes a barátod, meg türelmes is. Vagy alkalmazkodsz, vagy nem fog sokáig működni..inkább örülnél, sok párnál az a vita forrás, hogy nincs pénz semmire, nálatok meg ennek az ellenkezője..irigyellek, hogy nincs komolyabb probléma amin agyalhatsz.

2011. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!