Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisemmizve várandósan. Nem...

Kisemmizve várandósan. Nem terveztük de ha egyszer útban van jogunk van felnevelni, akármilyen szegények is vagyunk. Normális az hogy egy várandós nőt zaklat és üldöz az anyja mert nem vele akar élni?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok,jelenleg várandós.Az anyám szerint nekem soha nem lehet saját családom,örökké tőle kell függnöm,világéletemben azt sulykolta belém hogy nélküle semmire nem megyek.A gyermekem apjával való kapcsolatom nem fogadja el.Mivel nem akartam abortuszra menni ezért kirakott otthonról.Azt hitte hogy ettől beijedek és azt csinálom majd amit ő mond.Nem így lett.Pároméknál nem lakhatok mert ő a családjával albérletben lakik,többen vannak testvérek és nehezen viszik.Így elmentem átmeneti szállóra.Egy hónapja már ott vagyok,melót keresek,a páromnak most jelenleg van állása,gyűjtjük a pénzt,próbálunk a szarból kijönni.Pároméknál nem lakhatok de amiben tudnak segítenek.No meg is lett a böjtje az anyám zaklat minket levélben,telefonon amin csak tud,fenyegetőzik hogy ha nem szakítok a párommal,nem megyek vissza hozzá és nem csinálom mindenben azt amit ő mond akkor szörnyű bosszút áll rajtam,a kisbabán,a páromékon és ha egy kicsi jóérzés is van bennem--ő így írja akkor megkímélem őket attól hogy bármi szörnyűség történjen velük is úgyhogy a saját jól felfogott érdekemben fel kell magam áldozzam neki.Csakhogy se nekem,se a gyereknek nem lenne jó,a tudtomon kívül örökbeadná,velem meg azt akarja hogy soha senkim se legyen csak ő.Hiába mondom hogy nagykorú vagyok,jogom van azzal élni akivel akarok,jogom van azt csinálni amit akarok,ő azt mondja mindig hogy ez nem érdekli,hiába vagyok bnagykorú én csak az ő tulajdona lehetek,bűnös vagyok és szenvednem kell a hibáimért és örökre vele kell maradnom,ő soha nem fogja figyelembevenni hogy mit akarok,csak az számít amit ő mond,hiába hozom fel a leglogikusabb érveket hogy a 21.században már nem így élünk,őt ez nem érdekli csakhogy engem tönkretegyen és lelkileg megnyomorítson.Nagyon rosszindulatú,tudja hogy nekem rossz az amit csinál de juszt is azért csinálja.Ahol tud,ott bemocskol,befeketít,mindenféle hazugságot terjeszt rólam,hogy mindenki ellenem forduljon és senki más ne maradjon csak ő és azt csinálhasson velem amit akar.éveken keresztül azt sulykolta belém hogy kevesebb értékű vagyok a többinél és csak ő tud engem elfogadni egyedül,más mindenki csak megvetni tud.


Apám meghalt még gyerekkoromban,semmilyen rokonom sincs akire számíthatok.Nemrégiben megtudtam a földhivatalból hogy az apám örökségéből még gyerekkoromban kisemmizett,ami az apám nevén volt és én örököltem volna,az ő nevére került(rávette az apámat hogy ajándékozza át a lakás tulajdonjogát neki)már akkor bebiztosította hogy semmi ne jusson nekem,hogy örökké tőle függjek.Elintézte az örökségből való kizárásomat is.


Most azon töprengjünk a páromékkal hogy mi legyen a jövőben?Feljelentsük e az anyámat rágalmazásért,zaklatásért és ha igen milyen kimenetele lesz a dolognak?


A másik kérdés az hogy nem tudjuk ilyen szorult anyagi helyzetben milyen támogatás jár nekünk az államtól?


Egy kisbaba nem tehet semmiről,itt most az ő életéről és biztonságáról van szó.Joga van megszületni,joga van a normális élethez nekünk meg jogom van megvédeni és ellátni,fölnevelni.


2011. okt. 4. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
szerintem mindenképpen jelentsd fel, nem csak rágalmazásért és zaklatásért, de fenyegetésért is (ez a „szörnyű bosszú” nagyon ijesztően hangzik.)
2011. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja, jelentsétek fel!!! Az államtól jár az anyasági támogatás, ha legalább 4-szer megjelentél terhesgondozáson a terhességed alatt, ami 65000 ft, ez egyszeri a szülés után jár, A gyes 28500ft ha nem dolgoztál a terhességed elött 1 évet és a családi pótlék 12200ft!!!
2011. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még olvasni is szörnyű, nem gondoltam volna, hogy ilyen emberek vannak a világon. Bocsi, hogy így kérdezem, de anyukádnak nincsen valami agyi baja? Mert ahogy így leírva átjön, olyan mintha valami pszichopata lenne. Mindenképp jelentsd fel, életveszélyes fenyegetésnek is be lehet állítani a dolgot, ezen kívül meg szakíts meg vele minden kapcsolatot, ne értesítsd semmiről stb. ezt tudom ajánlani, mert ez nem normális :/
2011. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köstzönöm a válaszokat,ezt kérdezném Dien tőled milyen törvényes módja lehet annak hogy anyám elmeorvoshoz jusson?---Mert ez jól írtad valóban pszichopátia,csöppet se normális.
2011. okt. 4. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ha nem közveszélyes és magától nem szeretne menni, akkor nem sokat lehet kezdeni vele :/ Gondolom azt fölösleges lenne mondanod neki, hogy esetleg menjen el pszichológushoz, mert itt valami komoly baj lehet a háttérben, ami sokkal mélyebben gyökezerik és valószínűleg már régebb óta. Nem lehet, hogy apukád halálától "kattant meg"? Mióta kicsi vagy, ilyen volt? Rokonoktól, valakiktől nem tudsz érdeklődni, hogy miért lehet ilyen?
2011. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Dien,ő soha nem szerette az apámat csak a pénzért volt vele meg hogy a lakás az ő nevére kerüljön.Az anyám rokonai között nem egy ilyen ember van,aki szintén ilyen.A pénz a mindenük.Mivel anyámat az idősebb nővére nevelte aki mellett nem lehetett igazi fiatalsága és ezt rajtam bosszulja meg.


Közben már mindennapossá váltak a fenyegető levelek úgyhogy érik az utam a rendőrségre.

2011. okt. 5. 10:35
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Őszintén tisztellek Benneteket, h ilyen körülmények közt is vállaljátok a babát. Nagyon fontos lenne, h mielőbb rendeződjön körülötted a világ, mert a várandósság 9 hónapjában nagyon fontos a nyugalom! Gondolom, nem okoztam meglepetést! :)


Két konkrétum:

1. Menj be a lakóhelyed szerinti önkormányzathoz, remélem, segítőkészek lesznek, és elmondják a juttatásokat.

2. Keress anyaotthont, ahova mehettek a kicsivel, vagy akár a pároddal. Ha esetleg nem találsz, a neten való keresésben szívesen segítek, írj privátot is akár nyugodtan!


Nagyon drukkolok nektek, anyáddal pedig ne törődj, támaszkodj a párod szeretetére!

2012. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most látom csak, h milyen régi a kérdés. Hogy álltok, rendeződött-e valamilyen irányban a helyzet?
2012. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
?
2013. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, engem is érdekelne a fejlemény, mert szörnyen elborzasztott. Egyébként meg kell tudakolni, hogy milyen esetekben lehet kényszer-pszichiátriai szakvéleményre utalni. Sorozatos fenyegetőzések talán ilyen lehet. Remélem, hogy a leveleket, sms-eket mind megtartottad, mert bizonyíték!
2014. máj. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!