Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért ilyen velem a...

Vajon miért ilyen velem a sógornőm?

Figyelt kérdés

Sziasztok...tudni kell előszőr is hogy a párom húga ill. apja velünk él egy házban kinn külföldön...amúgy mielőtt a történetet végig olvasnátok ők jöttek ide hozzánk...

nos mi a párommal másfél éve együtt vagyunk,együtt élünk és érzem hogy egyszerűen nem akarnak engem elfogadni..

én olyan típusú ember vagyok,aki sokat tűr hallgat,megköszön mindent amit neki adnak (még csak ha egy szelet kenyér is az), és nem szól egy jó darabig..de érzem,hogy most már betelt a pohár nálam.Párommal nem tudok mit kezdeni mert nem szól,meg nem is akar belefolyni ezekbe az úgymond nézeteltérésekbe a párom és én köztem...de viszont régebben is olyan semleges ill. legtöbbször rossz volt a kapcsolatom a sógornőmmel.Mivel hogy váltott műszakba dolgozunk ő reggeles és délutános,állandóan szét hagyja a konyhát a sok mosni való edényt ott hagyja nekem...és ez engem nagyon zavar..ha este nem is csinálom meg,reggel meg kell..és ma találtam egy levelet az asztalon,és végig nagy betűvel volt írva hogy legyek halk esténként a házban..vagyis halkan menjek..jó lehet hogy egy kicsit hangos voltam,de amúgy is párom is így közlekedett de csak nekem írta.én meg írtam neki sms-t mielőtt elszállt volna a haragom,hogy ő meg legyen olyan szíves rendet hagyni a konyhába és ne nekem kelljen utána ill. utánuk állandóan rendet rakni,mosogatni stb. és irtam a végére h KÖSSZ....nem tudom de ebből lehet h levágta h mi van...amúgy mióta kijött az apja is,mert ő már előbb ide jött hozzánk nem nagyon merek szólni semmiért neki,mert annyira ő vele kivételeznek.ő lány de az apja jobban ragaszkodik hozzá,meg foglalkozik a lányával mint az én párommal,vele néha-néha beszél aztán ennyi...de nem is ez a lényeg sokszor leültünk ilyen általános dolgokról beszélni a sógornőmmel fiúkról ill. páromról és történt egy két dolog és elmeséltem neki,de ő mindig szépen sunyin arra utalt hogy mért nem hagyom el...mert én nem veszitek semmit mert csak 20 éves vagyok párom meg már 27...meg múltkor is mondta nekem mikor összekaptunk párommal,h ha esetleg elhagy akkor legyek erős,előttem még az élet..de szó se volt elhagyásról...szóval ebből gondolom,hogy se a családja apja,anyja nem fogadott el engem másfél év után....:(( pedig elhihetitek,mindent megteszek,kedvesen beszélek, kérdezek h milyen volt a munka, ált.ba mindig főzők délelőttönként,takaritok és nem csalom a fiúkat,mégse vagyok jó...ja és mellette én is ugyanúgy dolgozok mostanába 6-7 napokat,mert beindult a gyár....segítsetek kérlek,mi a teendőm?


2011. okt. 5. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Miért kell ennyire bonyolítani a dolgokat??

Csak 2 kérdés: szereted a párodat? Ő szeret téged??

Igen??

Akkor fogjátok magatokat és béreljetek egy kis garzonlakást ami kettőtöknek tökéletesen megfelelne.

Mindketten kerestek,egy ideje kint vagytok,akkor tegyétek ezt.

Vagy van a másik lehetőség.Ha ti voltatok előbb a lakásban,akkor odaállni a sógornő elé,hogy 1 hónapja van,hogy lakást vagy szobát keressen magának,ti kidobjátok..

2011. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Sajnállak!Miért nem költöznek el a párod rokonai máshova miért veletek élnek egy házban?Én nem hiszem hogy sokáig bírnám ezt.Nagyon vigyázz a csajjal,inkább ne kösd az orrára ha össze vitáztok,ne örüljön a kis szemét láda...
2011. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat,nyugi már tudom nem szabad neki elmondani az ilyen dolgokat,mert előszőr úgy nézz ki h még ő próbál nekem segíteni mit hogyan,aztán a végére mindig ott köt ki ha elhagy,vagy hagyjam el...mindig ezt mondja...de nem baj,mert a sorsfintora nála is életbe van,én meg a párom,eleget hall abból amit leművel az ő barátjával,együtt vannak már 3éve a csaj 24,a srác meg majdnem 30 de nem költöznek össze,pedig mindkettőnek van meloja,amúgy már éltek együtt csak a csajt kirúgták és haza ment,aztán sajnos hozzánk jött ide :((
2011. okt. 5. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

De minek fogadtátok be?? Felnőtt ember,ne kelljen már pátyolgatni..Ennek ez az eredménye,hogy most te nem érzed jól magad.

Dobjátok ki,hogy kezdjen új életet ahol akar,vagy ti költözzetek egy másik lakásba.

2011. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg érzi, hogy jó ember vagy, tudja, hogy nem szólsz semmiért, ezért rajtad tölti ki a saját gondjait és/vagy önbizalomhiányát, így érezve magát felsőbbséginek. Sajnos vannak olyanok, akik így érzik azt, hogy "uralkodnak" mások felett.

Két eset lehet szerintem: tűrsz, és akkor semmi nem változik, ellenben előbb-utóbb kiborulsz; szólsz, és akkor esetleg elköltöznek, de akkor várhatóan még jobban piszkálni fognak.

Egy próbát mindenképpen megér egy beszélgetés, amikor a szokott kedves módon megkérdezed tőle, mi a baj veled és miért viselkedik így? Nem számonkérően, nem vitázva, csak mondja el.

Sokszor van ám, hogy mindkét fél a maga igazát hiszi, közben egy régebbi kommunikációs probléma áll csak közöttük... Kitartást kívánok!

2011. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. magánéletről me ne beszélj vele, nem tartozik rá, végülis a párod családtagja. Otrombaság is faggatóznia ilyesmiről.
2011. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem dobhatjuk ki mert a párom úgyse engedné...még az öltettől is elborzongna,majd most megyek haza M.o-ra jövő hétre egy pár napra,utána valószínű elköltözzünk,mert még a végén azt veszem észre hogy egyedül maradok,mert nem jó a kapcsolatunknak ez az együtt lét..arról nem is beszélve ha elfogy vmi a hűtőből,mindig nekünk kell venni,mert ha mi nem veszünk nem vesz senki,de mi is használjuk ezért muszáj nekünk venni.....:S
2011. okt. 5. 10:36
 8/11 A kérdező kommentje:
ez igaz.megfogadtam nem beszélek vele ilyenekről...de erőt kell vennem magamon,és meg kell kérdeznem tőlük mi a gond velem,és miért nem tudnak ők is alkalmazkodni egy picit? nem tudom mit csinálok rosszul...pedig amúgy szerintem a tisztelet miatt vagyok velük ilyen,meg azért mert nem akarok velük vitázni,pedig régebben mindenkinek megmondtam ha valami nem tetszett..talán az is a baj,(h ők romák én meg magyar) és ezért se tudnak elfogadni...........:((
2011. okt. 5. 10:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát minek jársz te cigóval??? van jobb rendes magyar pasik..
2011. okt. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én írtam neked 2.nak.Mindegy hogy milyen nemzetiségűek.Minek hozzátok mentek?Miért nem külön házba?

A párod miért nem áll ki melletted ha neked van igazad?

Mi az anyósoméknál laktunk(milliókat költöttünk a házra)De az örökös vita ami ment és anyós pajtás nem nekem mondta hanem a fiának,kikészített minket.Így léptünk elköltöztünk,vettünk saját házat másik városban.Most anyósom föl a saját levében mert rájött egyedül semmire nem megy,most észre vette,hogy mi az ha nem vásárolunk be neki havi 30 ért,mi az ha a fia nem költ a házra és mindig úgy kell megcsináltatnia valakivel valamit pénzért.Én sose bántottam anyósomat.Ö örökösen a hátam mögött.Még most is csodálkozik hogy nem vagyok hajlandó le tegezni.

2011. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!