Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gravírozott ezüst gyűrű jó...

Gravírozott ezüst gyűrű jó lenne 1. évfordulóra?

Figyelt kérdés

Most leszünk 1 évesek a barátnőmmel és szeretném meglepni valami emlékezetes dologgal.

Egy ezüst karikagyűrűre gondoltam, amibe belegravíroztatnám a dátumot mikor összejöttünk. Szerintetek ez jó ajándék, vagy inkább másban gondolkodjak?

Ha esetleg lenne valami más ötlet azt is szívesen fogadom.


Előre is köszönöm a válaszokat.


19/F


2011. okt. 6. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

A gyűrűt szerintem mindenképp felejtsd el, főleg, hogy még most lesztek csak 1 évesek. Könnyen félreérhető.

A gravírozás az jó ötlet, ha hord a barátnőd nyakláncot akkor például egy medált vehetsz neki.

Vagy egy közös képpel ellátott fotógömböt, párnát meg ilyenek.

De szerintem nem kellene nagy összegeket kiadni rá.

2011. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egy karikagyűrű csak akkor jó ajándék, ha eljegyzés is társul hozzá, komoly szándékkal, tehát nem csak játszásiból kérjük meg a párunk kezét, hanem ki is tűzzük az esküvő várható időpontját, ha nem is a konkrét dátumot, de belátható időn belül, pl. jövő ősszel, stb.

Persze ha eleve ez a szándékod, akkor tökéletes ajándék.


Azonban ha nem akarod még megkérni a kezét, és hamarosan feleségül venni, akkor nem tartom jó ötletnek. Hamis illúziókat ébreszthet a lányban, hogy karikagyűrűt kapott. Folyton azt kérdezgetnék tőle, hogy mikor lesz az esküvő. Túl komolyan venné a kapcsolatot, amit pedig nem kellene, hacsak nem a házasságkötés mindkettőtök terve.

2011. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jő ötlet. Nem hiszem, hogy félreértené a lány, hiszen gondolom ő sem több 19-20 évesnél, és a mai világban már nem házasodnak össze 1-2 év után.
2011. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Vegyél neki egy nyakláncot,vegyél egy kettétörhető aranyszíves medált.Együtt eltöritek az egyiket ő hordja másikat te:)
2011. okt. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Eljegyzésre inkább aranygyűrűt szoktak nem egy 4000 forintos ezüstöt nem?

Egyébként nem eljegyzésnek szánom csak egyszerű ajándéknak.

2011. okt. 6. 17:57
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Az előbb kérdeztem meg a Páromat (30F), hogy mit gondol és szerinte túlzás lenne az ötleted. Őszintén szólva nekem is jobb ötlet egy közös fotó vagy egy medál...de persze a Te döntésed.

23N

2011. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

A lényeg a karikagyűrű, ami miatt nem tartom jó ötletnek. Ha mindenképp gyűrűt szeretnél, viszont az eljegyzés még nem áll szándékodban, inkább vegyél neki egy köves, vagy egyéb díszített gyűrűt, csak ne karikagyűrűt.

Aranyat szoktak, ez igaz, de nem minden esetben. Tesómék úgy álltak anyagilag régebben, hogy csak ezüstgyűrűre telt, és csak az 1. házassági évfordulójukon tudták lecserélni rendes aranygyűrűre.

Vagy egyik barátnőméknek a mai napig nincs gyűrűjük, pedig már 2 éve házasok. Nincs sok pénzük, az igaz, de ha nagyon akarnák, lehetne, ki tudnák gazdálkodni, de inkább másra költik.

2011. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Azért nincs gyűrűjük, bár lényegtelen, csak hogy kerek legyen a sztori, mert már teljesen megkopott, elhasználódott az a bizsu, amit vettek az esküvőre, talán már meg sincs, mert persze magára a ceremóniára vettek, de csak egy ezresért kb.
2011. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nos, eldöntötted már, hogy mit veszel, és milyet? :)
2011. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát 2 dolog esélyes még mindig. Vagy megveszem neki ezt a gyűrűt, belegravíroztatom a dátumot amikor összejöttünk, és veszek mellé egy szál rózsát, vagy pedig veszek egy képkeretet amibe beleteszek egy közös fotót és mellé még 12 szál rózsát vennék, ami a 12 hónapot (1 évet) jelképezi.
2011. okt. 11. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!