Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek jobban kopik és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jobban kopik és karcolódik az ezüst mint a fehérarany gyűrű? Mert ugye a fehér arany is nagyrészt ezüstből meg más olcsó fémekből áll. Tapasztalatokat is kérnék

Figyelt kérdés
Köszönöm mindenkinek aki válaszol!
2011. ápr. 9. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ródiumbevonatot kell rá húzni. 200 Ft grammonként, láthatatlan, de karctól, színeződéstől és sok egyébtől megóvja az ékszert. Kb. egy év alatt kopik le, akkor ismételni kell.

Nekem fehérarany és ezüst ékszerem is van, mindegyikre ráhuzattam bevonatot. Se karc, se folt.

Persze késnek nem állna ellen, de a hétköznapi behatásoktól nagyon jól véd.

2011. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan a csudából vetted hogy a fehérarany ezüstből meg más olcsó fémekből áll? Az alap fehérarany 10% palládiumból és 90% színaranyból áll!Pár %-ban más fémet is tartalmaz de nem olcsót.A palládiumtól lesz fehér vagy inkább szürke és ródiummal vonják be akkor szép csillogó lesz.
2011. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát ez durva, olcsó fém. MI?

utolsónak igaza van.

2011. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fehérarany, a platina tudtommal a legdrágább arany.

Semmi köze az ezüsthöz.

2011. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jah, olcsó fémekből, mint pl a platina, meg az arany...
2011. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus "csóró vagyok valamit megvenni, akkor az biztos szar is" hozzáállás.
2011. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Palládium? Ez biztos? Én platinára emlékszem, de ha az, akkor kösz.
2011. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Színaranyból nem készítenek ékszert, mert az túlságosan lágy ahhoz, hogy tartósan viselhető legyen. Ezért, hogy keményebbé és ellenállóbbá is tegyék, a színaranyhoz meghatározott százalékban más nemesfémet adnak. Ennek aránya határozza meg azt, hogy hány karátos az arany. Pl egy 14 karátos aranynál 58,5 % a színaranytartalom. Az ötvöző fém ezüst, réz, vagy palládium. Az ezekkel a fémekkel való keverés adja meg az arany színét, amely lehet sárga, vörös vagy fehér.
2011. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!