Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok olyan lenni, mint...

Nem akarok olyan lenni, mint a szüleim voltak! Hogy lehet ezektől a tudat alatt rögzült mintáktól szabadulni?

Figyelt kérdés
Sajnos egyre jobban észreveszem, hogy ugyanazokat a rossz magatartásformákat alkalmazom, mint ők annak idején, és ezért mérges vagyok magamra, mert másképp szeretnék élni és másképp nevelni a kicsiket.Nem akarom őket bántani meg kritizálni, ne értsetek félre. Csak a saját rossz tapasztalataim miatt szeretnék boldogabb gyerekkort és sikeresebb felnőttkort a kicsikéimnek. Az egyik tesómmal beszélgettünk ezekről a dolgokról, és egymástól függetlenül érezzük ugyanazt. Nyomasztó volt a gyerekkor, mert a családban hiába volt szeretet, egyszerűen nem működtek a kapcsolatok, se a szüleimé, se a mienk velük, tesóimmal is csak felnőttként lettünk jóban és bizalmas viszonyban. Sok pszichológus is foglalkozott már ezzel, hogy mennyire belénk ivódik a szülők viselkedése, még akkor is, ha az nagyon rossz volt. Vannak ilyen téren tapasztalataitok ? Örülnék, ha írnátok ilyeneket, köszönöm.
2011. okt. 6. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Minél előbb elköltözni otthonról és a saját életedet alakítani ez a legjobb megoldás és minél több emberel ismerkedni és több család életében betekintést nyerni ha van rá mód hogy lásd hogyan lehet másképpen élni és nem úgy ahogy ők..
2011. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a jó oldalát nézd.Nálunk még szeretet sem volt csak alázás...
2011. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ööö de már saját családom van, ez lehet, hogy nem derült ki az eredeti kérdésből, elnézést akkor, csak picit fel vagyok dúlva éppen.
2011. okt. 6. 19:09
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az igaz, hogy sokat segített, hogy 2 évig laktam az első barátom családjával, és náluk egy egész más életvitelt láttam, és sokat tanultam tőlük. Ez is csak megerősített abban, hogy lehet és kell is másképpen. Csak elég rossz, mikor a saját kicsimmel csinálom ugyanazt, amiért annak idején a falnak mentem :S.
2011. okt. 6. 19:13
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem szeretnél másolni?Ez érthető!De félsz,hogy ugyanazt fogod csinálni...
2011. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, szerinted hol volt a hiba a szüleidnél, és az ellenkezőjét próbáld tenni. Ismerős érzés, nálunk is ez volt. Apám lekezelte anyámat, egyik bátyám tesz rájuk, semmibe veszi őket. Nem tudtam velük beszélni, mert anyám kérte, h. szóljak, ha gondom van és megoldjuk. Mikor oda jutottam, akkor meg közölte, hogy én akartam, oldjam meg.

Ráadásul a természetüket is örököltem, ezért nálunk gyakran viták, bár próbálom nem elkövetni a gyerkőc nevelésében azokat a hibákat, amiket ők tettek.

2011. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen rossz magatartásformákra gondolsz?
2011. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha észreveszed, akkor már tulajdonképpen félig meg is szabadultál tőlük.
2011. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen én is vagyok így..

Alapjába véve ha tudod mik ezek a dolgok már félsiker.

Ha meg tudod akkor már tudsz ellene tenni.. :)

Anyám pl engem mindíg azzal cseszeget hogy olyan hülye vagyok mint apám. :P

Pedig rájöttem ezzel is csak cseszegetni akar. Persze hogy ragad át belőle. A környezet rengeteget formál egy emberen.

Például csak gondolj azokra a mondatokra beszólásokra szófordulatokra amiket épp használsz..

2011. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia, érdekes kérdés. Először is tisztázd magadban azt, hogy a szüleid, és itt nem kritizálni szeretnék, mit ronthattak el. A második lépés az, hogy ezt elfogadd és túl tudd tenni magad rajta, hogy aztán újult erővel neveld a gyermeke(i)d. Esetleg olvass egy két pszichológiai könyvet, ajánlom a fejlődés pszichológiát. Illetve Csernusnak a Nő című könyvét is csak ajánlani tudom, mert ezzel a problémával ő is sokat foglalkozik. Ha még így sem vagy biztos a dolgokban, akkor minden bizonnyal van a környékeden egy gyermekjóléti szolgálat, amely intézet keretében te ingyenes nevelési tanácsokat kaphatsz, tudakold meg, hogy mikor tudod őket elérni. Ha másképp nem megy, akkor pedig irány egy kifejezetten erre szakosodott pszichológus, aki segít neked értelmezni azokat a viselkedésformákat, amit te a szüleidtől tanultál és segít átformálni azokat.

Személyes véleményem szerint, az már jó, ha tudod, hogy ennél csak jobban lehet. A gyermeke(i)d pedig megérzi(k) és tudjá(k), hogy Te mennyire szereted ő(ke)t. Sok sikert, és küldök egy nagy adag kitartást!!!!

2011. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!