Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az édesanyja halálát egy 13...

Az édesanyja halálát egy 13 éves kislány hogyan tudja feldolgozni?

Figyelt kérdés
Az anyukája rákbeteg volt, 3 évig kezelték, az utolsó időkben már nagyon lefogyott, fekvő beteg lett. Ez mind otthon történt, a kislány végignézte. Megnézte az anyukát mikor már halott volt. Azóta nagyon visszahúzódó, magába forduló lett. Hogyan lehet ezt feldolgozni? Hogyan tudnék neki segíteni?
2011. okt. 9. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogja tudni feldolgozni... Őszinte részvétem.
2011. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
87%
Legyél vele sokat, és próbáljatok meg valami közös témát találni! A lényeg hogy semmiképpen nem beszélgessetek az anyukáról!
2011. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát sajnálom szegényt:(

Egy 13 éves kislány elég nehezen tudja feldolgozni egy ilyen ügyet.Hiszen eddig még anyukájával volt,és mint mondtad végig nézte a szenvedését.

Nos ez a szenvedés és a halál szegény lánykát annyira mélyen érintette a lelkét,hogy "magábaforduló lett".


Ha tényleg segíteni akarsz neki,akkor adj neki egy kis időt míg feldolgozza,és mondd neki hogy nem halt meg az anyukája,csak egy másik világba költözött,és onnan vigyáz rá.Egy kis idő után elfogja fogadni a tényt,de örökre megfog neki maradni egy kicsit.


Nagyon rendes vagy hogy segiteni akarsz neki :)

2011. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Én 36 évesként sem tudom teljesen feldolgozni édesanyám halálát (egy hónapja kísértük el). Talán a legszerencsésebb, ha mindíg van mellette valaki, aki nem hagyja egyedül. Még ha terhes is ez a feladat, NE HAGYD EGYEDÜL A GONDOLATAIVAL!
2011. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem irod, hogy te ki vagy, mert nem mindegy. Ha közeli rokon (vagy esetleg az apa), akkor beszélgess vele, nem feltétlen az anyukáról, csak hogy érezze, hogy valaki van vele. Lényeg, hogy érezze, hogy nincs marágarhagyva. van mellette valaki, akinek fontos.

Szerintem az természetes, hogy most magába fordul, elvégre az anya halála mindenkit megvisel. AZ, hogy átélte a betegséget, meg a halált, illetve megnzte a halott anyukát inkább segit neki elfogadni a dolgot, mint hogy ártana.

NEm tudom, mennyi idö telt el, de ha fél évnél régebbi és még mindig feltünöen visszahúzódó, akkor érdemes lenne egy jó pszichológust felkeresni vele, aki segit feldolgozni a történteket.

2011. okt. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Vidd pszichológushoz először is. Másodszor éreztessétek vele, hogy nincs egyedül és nagyon szeressétek. Vidd vidámparkba, állatkertbe, moziba, színházba, múzeumba, vásàrolgatni, kirándulni, sportolni. Ne nagyon hagyjátok egyedül szegényt! Ajándékozd meg egy cicával, kiskutyával vagy hörcsöggel, hogy ez is lekösse őt. Vagy találjatok ki valami hobbit neki: varrás, kötés, rajzolás festés, énekelés. Vehetnél neki könyvet is.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sajnálom,istenem ez az élet :/ Nekem is meghalt az oszt.társam anyukája,szintén rákba,ő 17 éves volt tavaj.Idén már látom nevetni,de látom rajta a szomorúságot is.Szerencsére mindeki mellette van az osztályba is.
2011. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Úristen!milyen szörnyű lehette neki!örülök hogy segítesz neki:)A kisállat jó ötlet.ajándékozz neki kisállatot,aki sokat tud vele lennI.
2011. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

sehogy sem tudja feldolgozni, elfelejteni a fájdalmat..idővel csak könnyebb lesz.

én is 13 évesen vesztettem el édesanyám, 7 éve történt, de még most sem vagyok rendben..ez nem olyan dolog ami "megjavul" az emberben, egy életen át elkíséri őt is sajnos..

ha a barátja/rokona vagy azzal,h mellette állsz max. enyhíteni tudod a fájdalmát..

2011. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

akárha rólam írtál volna, Kérdező. :(

minden egyezik, az időpontok, a betegség is..

Sok -sok év után azt mondom: fel lehet dolgozni, megérteni, amennyire lehetséges, elfogadni, de hosszú idő. Azt lehet segíteni,majd, ha már nem ennyirae friss a seb, 1-2 év múlva, hogy ez az idő rövidüljön.

Mert addig nagyon sok rossz döntésemben benne volt ez a sérülés, és az évek alatt betokozódott seb eltorzította, hogy szabadon alakítsam azt, ami rajtam múlott volna. Ez bonyolultan hangzik talán, de így van.

Hasonlatos egy másfajta seb, a lélek más megpróbáltatása hatására, amit Juhász Gyula olyan szépen ír:


"Mert benne élsz te minden félrecsúszott

nyakkendőmben és elvétett szavamban

és minden eltévesztett köszönésben

és minden összetépett levelemben

és egész elhibázott életemben"

2011. okt. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!