Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hívjam? Ne hívjam?...

Mit tegyek? Hívjam? Ne hívjam? És egyáltalán hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja elment a férjem, ezt a kérdést én irtam ki, nem sokkal utána összepakolt és elment:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Aztán erre nem sokkal fogta magát és közölte, hogy elmegy mert nem érzi jól magát itthon, meg megváltoztam mióta az első gyerekünk megszületett (3 éve!!).

Esküszöm, hogy igyekeztem rá is figyelni, de soha nem volt itthon dolgozott, ha itthon voltsem sokat segített (szinte semmit) és egyedül két kicsivel nagyon nehéz. Ráadásul a nagyobbik rengeteg figyelmet igényel mert nehéz eset (ezt mos nem részletezem). Szóval egy hónapja ment el, és igazából jött párszor a gyerekekhez de már 4. napja nem telefonál.

Most hívjam fel én? És mit mondjak neki? Hogy miért nem érdeklődsz a gyerekek után?

Nem tudom hol lakik, kérdeztem van e valakije (nyilván van...) de nem ad válaszokat. Csak pár ruháját vitte el, a legfontosabb dolgai itthon vannak.

Muszáj magam tartani mert a gyerekeknek mindent meg kell adni, de nagyon el vagyok keseredve. Nagyon igyekeztem hogy neki is mindene meglegyen, jó néha nem volt vacsorája az igaz, de hát csak elfárad az ember, igyekeztem minden nap főzni tényleg. Alig vártam hogy szabin legyen szeptemberben (egész nyáron nem volt itthon dolgozott) erre szabadsága első napján lelépett és itt hagyott a két gyerekkel...


Már nincs több könnyem csak a lelkem sír. Mikor ránézek a gyerekeimre mindig eszembe jut hogy tudott minket itthagyni.....?


Nehéz, nagyon nehéz....


Ezeket hozta fel indokként:

- mindig van valami probléma ha hazajön

- ugy érzi felesleges

- folyton baszogatom (??) csak megkértem vásároljunk be, és öntse ki maga után a hamutálat, meg vigye le a szemetet

- nem érzi jól magát itthon

- háttérbe szorult.


Mondtam neki hogy engem még annyira se szolgál ki senki mint Őt, de olyan megalázóan beszélt velem, hogy megmondom őszintén otthagytam akkor a szobában.

Amikor elment nem tartottam vissza, mert nem láttam értelmét.

Én már nem is vagyok érdekes mert sokmindent ki lehet/kell bírni de a gyerekeket nagyon sajnálom, mivel érdemelték ki hogy nem érdeklődik utánuk?

Vagy nem is érdekli Őt már egyik sem?

Ja és fél éve még nem tudott nélkülem élni, meg nem is tudná mit csinálna nélkülem, meg nem hülye hogy elhagyjon, imád szeret. Nem tudom mire vélni akkor, nem éltünk rosszul, nagyon jól megvoltunk.


Bocs ha hosszu lett....


2011. okt. 10. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy rájött, hogy ez az apás-anyás-családos dolog mégsem neki való. Sajnos ez sok pasinál van így, előtte nem tudják, hogy ez mi mindennel jár együtt. Hát pedig szerintem tovább kellene lépned, ha ő így áll hozzátok, akkor ebből sosem lesz már igazi boldog család. Kezdj el arra berendezkedni, hogy ő már nincs.Sajnálom, hogy ez történt.De te ne hívd, ugyan minek is, aki menni akar, azt el kell engedni.
2011. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:

Lehet, hogy a férjednek nem feleségre, hanem második anyukára van szüksége, akinek ő az első, a szeme fénye, és mivel ezt tőled - teljesen érthető okokból - nem kapta meg, most duzzogva elvonult.

Két gyereked már van, akarsz egy felnőttkorú harmadikat is, vagy meg tudsz állni a saját lábadon, ahogy egy erős, komoly anyukának kell? :-)

2011. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, azt tanácsolom, hogy egyelőre várj. Tudom, hogy nagyon nehéz ilyenkor fapofát vágni, de muszáj. Nem szabad mutatni, hogy hiányzik neked, és nem szabad győzködni, hogy térjen vissza, mert az az esetek nagy részében csak ront a helyzeten.
2011. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló helyzetbe vagyok én is. Nekem másfél hónapja ment el 2 gyereket hagyva maga mögött az egyik ebből egy 1 hónapos csecsemő. mondhatni nálunk alakul valami,de félek hogy csak bebeszélem magamnak. Hozzánk is jár párszor. Volt egy idő,hogy csak a nagyon muszáj dolgokat beszéltük meg és csak ekkor telefonáltunk egymásnak. Nagyon nehéz ,de ki kell bírni,nem szabad megalázkodni előttük. Javaslom,hogy ne hívd,bármennyire is nehéz,mert majd úgy gondolja hogy azért hívod,hogy mikor nézi már meg a gyerekeket,hogy te láthasd őt. Tégy úgy mintha közömbös lenne számodra. Tudom baromira nehéz egyedül. De én meg tudtam állni hogy nem kerestem,bár ha ő hívott szinte mindig gonosz voltam vele,mert nem akarom hogy hétvégi apuka legyen és ezt a tudomására kellett adnom. Hidd el nekem,ha ő annyira szeretné látni a gyerekeit hívni és keresni fog,de te ne keresd. Én a páromnak mondtam párszor hogy nem jöhet hozzájuk mert csak felzaklatja a nagyobbikat(mondjuk még most is így gondolom),de azt nem tudtam megtenni vele(nem is akartam igazán),hogy ne járjon hozzájuk,ő "harcolt" értük.

2011. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól jártál hogy elment hiszen nem voltál boldog vele és ő sem érezte jól magát, tipikus olyan férfi aki az első akar lenne a gyerek/ek előtt is, pont az ilyeneknek nem való gyerek, próbáld kibírni hisz jöhet jobb is :)
2011. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de hidd el, hosszú távon jobb nektek nélküle...

Azért az szomorú, hogy a gyerekek sem érdeklik :/

2011. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se hívd fel! Az is előfordulhat, hogy elment egyet "szusszanni"... és nemsokára sírva fog könyörögni a küszöbön. Egyébként meg azzal, hogy elment, csak jót tett neked, lehet hogy a gyerekeknek is. Nehéz, nagyon, de fogakat összeszorítva ki kell bírni. Ott van a két gyereked, szükségük van rád, miattuk állj két lábbal a talajon!
2011. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!

Ki fogom bírni, mert muszáj.

Bármennyire is nehéz, akkor nem hívom fel.

2011. okt. 10. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!