Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi nagy probléma? Többi...

Családi nagy probléma? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az lenne a probléma hogy, Testvéreméknek oda attuk,a tesvéreméknek a telkünket aval a megálapodásalhogy xxxöszegget kifizetnek de ez nemtörtént meg. És egyretöbbet vannak konfiktusok, verekedések, gyilkolási kisérletek, de a rendőrők nem foglalkoznakvele, per pillanat is ki hívták a rendőrőket összekapás miadt. De a rendőrők nem csináltak semmit.És ez semmi,nincs papírjuk a telekről hogy az ővéké, azt mondták a rendőrőknek hogy bentvan a bíroságon. De ennek nyoma nincsen. Bíroságrol rendőrségre küldözgetnek minket. Mit lehet ilyenkor csinálni? Itt már nemcsak személyi jog megsértés hanem fenyegetések, gyilgoságikisérletek is vannak.
2011. okt. 10. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a rendőrség ilyen esetekben általában addig nem tehet semmit amgí "vér nem folyik" ez sajnos így van. Nálunk elég sz@r a rendszer.

Ezt nektek kell elintézni. pl erről gondolom van papírotok. Vagy írtatok róla valamilyen papírt. Nah ezzel kell szépen bírósághoz fordulni.

2011. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
sajnálom a helyzeted, de annyira helytelenül, már-már ocsmánynak is nevezhetően írtál, hogy egyszerűen képtelen voltam felfogni, miről is van szó.
2011. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Anyukám meg a testvérének adott pár éve kölcsön elég nagy összeget. A mai napig tartoznak neki, sőt még van pofájuk, és időnként újra eljönnek kuncsorogni, de persze sikertelenül. Az ember a rokonait sajnos nem válogathatja meg.
2011. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Tehát a ti neveteken van a telek. Akkor onnantól kezdve birtokháborítás. És az teljesen mindegy, hogy egy idegen család, vagy a testvéredék vannak a telken. (Egyébként mit csinálnak? Leszedik a gyümölcsöt? Vagy miért mennek oda?) A rendőrségnek kötelessége intézkedni akkor is, ha semmiféle verekedés, fenyegetőzés sincs. Ha nem csinálnak semmit, akkor a helyi rendőrséget kell bepanaszolni a felettes szervnél. Érdemes ügyvédet keresni, mert a rendőrséggel szemben nem könnyű.
2011. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
attól függ mit értesz "kísérletek" alatt. Mert ha szóban vagdalóznak ilyennel, akkor valóban nincs alapja, hogy közbelépjen a rendőr. Ha verekedés van, de nem sérül meg senki, illetve nem nyilvános helyen van (sokszor még az se számít), akkor szintén nem viszik el. Ezt nagyon sok tényező befolyásolja.
2011. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Atyaúristen mire én ezt kibogarásztam.. Először is, a rendőr egészen addig nem fog tudni semmit tenni, amíg papír nincs a kezetekben vagy esetleg amíg tettlegességig nem fajul a dolog. Ha már megszokott dolog nálatok akkor meg főleg nem fognak foglalkozni veletek, mivel családi probléma, ahogy te is írod, általában az ilyet az emberek kulturáltan meg tudnak oldani. Nálatok ahogy elnézem ez a lehetőség nem áll fent, szóval marad az hogy kipakoltatod őket a telekről, mivel jogtalanul tartózkodnak ott. Ráadásul a telek a tiétek, így ez birtokháborítás ha jól hiszem. Gyilkolási kísérletek alatt nem is értem hogy konkrétan mire gondolsz.. de most komolyan. Egyébként ha jól tudom a fenyegetés még a személyiségi jogaidhoz tartoznak, úgyhogy..
2011. okt. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem írtatok róla adás-vételit? Ez még családon belül sem árt.
2011. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen a mienk a telek. a felét lerekesztették amit "eladtunk" nekik és házathuztakfel persze feketén. nem nemgyümölcsöt lopnak hanem saját telkünkön laknak és nem fizetnek. Nemhogy nem fizetnek hanem még konfiktrusok is vannak. Bocsánat a kifejezésért de elég ideges vagyok.
2011. okt. 10. 16:53
 9/21 A kérdező kommentje:
Mível pénzt nemláttunk így nincs semmi papírhogy az ővéké.
2011. okt. 10. 16:54
 10/21 A kérdező kommentje:
A kisérlet alat azt értem. felbéreltek egy embert hogy verjék meg az apám azzalaz indokalhogy képzeli kérni a pénzt. utána baltát vágot hozzá apámhozde ha nem lett volna furóa kezébe és nem veszi fel a fejéhez akkor beleis ál. El akartákütni is.Szóval elég nagy konfiktusok vannak.
2011. okt. 10. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!