Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi probléma, hogyan...

Családi probléma, hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
El kellett költöznöm a szüleimtől a kisfiammal aki alsó osztályos és fizuból albérletre nem nagyon futja, csak ideig óráig. Apja lelépett csak 2-en vagyunk. Ilyenkor mások mit csinálnak hogyan oldják meg ?
2011. máj. 7. 04:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Segélyekért kuncsorognak, vagy keresnek maguknak egy olyan pasit, aki eltartja őket.
2011. máj. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 yuda ***** válasza:
100%
...vagy folyamatosan keresnek másik, jobban fizető munkát és előbb utóbb csak találnak...és ezzel párhuzamosan olcsóbb albérletet is..vagy még egy ötlet: ha van olyan rokon , -lehet időlegesen spórolni, ha odaköltöztök, amíg stabilizálódik jobban az anyagi életetek.
2011. máj. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én épp az anyámhoz költöztem. Munkát nem találok, BPJ-t kapok, meg családit, abból lehetetlen megélni. Egyre kilátástalanabb a helyzet...
2011. máj. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem még szüleim sem voltak mikor egyedül maradtam a 2 fiammal.senkihez nem fordulhattam!

Az apuka nem fizet gyerektartást?Ha nem akkor birosági uton kb 3-4 honap alatt rendeződik és kapni fogod tőle mert muszáj lesz neki,csak ugy kell kérni,hogy vonják a fizujábol akkor nem lesz olyan,hogy nem kapod meg.

Egyébként mindenképpen keress olcsóbb albérletet.nem tudom mi a gond szüleiddel,de esetleg velük is probálj beszélni,az utolsó ötletem meg igy hirtelen az anyaotthon vagy családok átmeneti otthona!

2011. máj. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
bíróság! gyerektartás emletesd meg had fizessen a görény!!! utána pénzes pasi
2011. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
másodállás, teszvesz/vatera, próbavásárlás
2011. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden képpen menj el segély ért is, plussz havi 30ezer ez is pénz.Az első kommentelő meg egy idióta f*sz,.(Amúgy megsugom nem kell kuncsorogni Te szerencsétlen bemész és beregisztrálnak...Jogom van vissza forgatni a befizetett adómat.:):D:D:D - neki szól )Én is kapom a havi 30at elötte meg havi 60at 6hónapon át, ezt nem kuncsorgásnak hívják hanem józan észnek hogy honnan legyen az embernek még több pénzze legálisan...meló mellet...

Amúgy szerintem legrosszabb esetben menj vissza anyudékhoz.

2011. okt. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetne beszélni a szüleiddel,hogy maradhass még?
2011. okt. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy miért pont most kellett elköltöznöd, hiszen ilyen helyzetben általában a Szülő segítségére lehet számítani. De ezt Te tudod. Próbálj az Önkormányzattól segítséget kérni- rendszeres gyermekvédelmi támogatás, átmeneti segély - ez sokat jelenthet pl. a gyerkőc étkezésénél, és évente két alkalommal 5.800,-Ft-ot is kapsz. Persze itt feltétel az,hogy az egy főre jutó nettó jövedelmed a 39.900,-Ft. -ot nem haladhatja meg. Egyébként visszatérve a lakhatásra: ha nincs pénzed albérletre csak a Szülőktől kell segitséget kérned. Inkább tőlük, mint esetleg baráttól, egyéb rokontól...A gyerektartást meg kérd az apukától, de mindenképpen szükséges ha ez a különélés végleges a Bíróság megállapítása erre vonatkozóan. (lehetőleg fix összeg alsóhatár is legyen benne, ne csak a jövedelem %-a)
2011. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!