Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok gonduk van anyagi és...

Sok gonduk van anyagi és családi értelemben is. Mit tennétek ilyen családi probléma esetén?

Figyelt kérdés

Anyagi helyzetünk katasztrófa, ami legfőképp a férjemnek tudható be. Nettó keresete 57.000 forint, ami nem is lenne olyan nagy gond, de kiderült, hogy volt valami tartozása a lakáson, ami miatt feljelentette a hőszolgáltató, így most vonják a fizetése 33%-át, még egy fél évig. Így marad 37.000. Ráadásul drága anyósom folyamatosan elkéri a pénzét, legutóbb elkért tőle 20.000 ft még több mint egy hónapja, azóta se látjuk a pénzt. Így maradt 17.000 forint, amivel hozzájárult a kiadásokhoz. És ezt anyósom nem először játszotta el. Szülés előtt is elkérte az utolsó 20.000 forintját, így nem maradt egy fillérje sem. Gondolhatjátok, hogy éreztem magam, a kismamák a kórházban kapták a finomságokat, én meg le lettem tudva egy doboz ivólével. És ha még ez nem lenne elég, másodszorra fordul elő, hogy azt hazudja, hogy nem kapta meg a fizetését, amit persze megkap, csak törlesztenie kell az adósságait, mert van belőle bőven. Jelenleg ott tartunk, hogy én kapok családi pótlékkal együtt 70.000 ft-ot, ő hozzájárul(jobb esetben) 17.000 ft-al, ami 87.ezer ft. A fiamnak speciális tápszer kell, mert a rendes tápszerre allergiás, ez kb. 15000 egy hónapban, továbbá pelenka 10.000, babám allergia elleni gyógyszerei,kenőcsök 5000, rezsi 40000, bérlet kettőnknek 11000. Tehát ez azt jelenti, hogy 6.000 ft marad az összes többi dologra(kaja, mosószer stb.)

Nagyon kétségbe vagyok esve. A költözésen is gondolkodtam, de az se menne könnyen, meg amúgy nagyon szereti a fiunkat, de anyagilag nem lehet rá számítani. Mit tegyek? Ezer beszélgetésen túl vagyunk már. Mostanra türelmem is, pénzem is elfogyott. Még azt hozzátenném, hogy a tejem is nagyon hamar elapadt, valószínűleg a rengeteg idegeskedéstől. Kisfiam 3 hónapos.


2009. febr. 13. 12:54
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
100%
Ez nagyon katasztrofális. Az anyóst nagyon ki kellene iktatni innen. Azt hiszem el kellett volna már jutnia arra a szintre, hogy ő segít nektek ebben az időszakban. Nálunk így volt. Annál is inkább mert ez az élet rendje. Mert ha ő megöregszik, akkor ti fogjátok neki ezt viszonozni. De hogy még ebben az anyagi helyzetetekben nehezíti az életeteket, az azért nagyon durva. Ő miért nem tud kijönni a pénzéből? Hát a férjed meg szedje össze magát és menjen el másodállásba, nagyon sokan ezt teszik. sztem szégyelheti magát amiért nem tud nektek jobb életet biztosítani. Azt hiszem, te ettől többet nem tehetsz. Mégsem mehetsz el dolgozni. De lehet, hogy egyedül is jobban menne neked, kapnál egy kis segélyt, (nem mintha ez lenne az álmok netovábbja) fizetne ő is gyerektartást, és úgy osztanád a pénzed, ahogy neked tetszik. Tudom, könnyű ilyet mondani, de csak a férjed tehetne ez ellen valamit. Nem szégyen a munka. És persze a bajban is egymás mellett kell állni, de itt és most neki kellene megtenni mindent, hogy jobb legyen. Kérhetnél nevelési segélyt az önkormányzattól. Próbálj meg mindent. Ha a romák kaphatnak és ők ki is használnak minden lehetőséget, akkor te is tedd ezt. Mozgassatok meg mindent.
2009. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
97%
hű... nem leányálom,amilyen helyzetben vagy. Biztosan nagyon szereted a férjed és ő is titeket,de nagyon nagy probléma,hogy nem tud vigyázni a pénzére. Szerintem ez ugyanolyan nagy probléma,(betegség) mintha játékgépezne mondjuk :(. Mielőtt otthagynám beszélnék az anyóssal is,h ne kérje el a pénzünket és szabnék egy határt,mondjuk 2 hónap. aztán kész,bármilyen nehéz is elhagynám,mert félnék,hogy a gyerekemnek nem tudom biztosítani a jövőjét. Attól meg még jobban félnék,hogy a férjemre költjük el a pénzt a gyerek helyett,és azt látja,hogy minden ovis társa megkap ezt-azt,mi meg otthon apával veszekszünk,hogy keressen új munkát és adja oda a pénzt :( Drukkolok nektek,hogy a párod megváltozzon vagy erős legyél,hogy elmenjetek. Hátha attól majd észhez tér
2009. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
97%
Borzasztóan sajnállak és úgy emlékszem egyszer már írtál ezzel kapcsolatban ide a fórumra. Csak azt tudom tanácsolni hogy legyél önző a kisfiad és a saját érdeketekben. Ez azt jelenti az én gondolkodás módomban, hogy amilyen gyorsan csak lehet költözz külön a párodtól.Mert ha már sok ezer beszélgetésen és ígérgetésen túl vagytok és a párod nem változott akkor sajnos már nem is fog! A hazugság mindíg egyre több lesz. Ha ő igazi családapa és férj lenne akkor nem az anyjának adná az utólsó fillérjeiteket. Mert neki ti vagytok a családja! Mielőtt olyan helyzetbe kerülsz anyagilag és lelkileg, hogy már lépni sem lesz lehetőséged, ezért azonnal cselekedj! Ne tudom van e szülői vagy más egyéb rokoni segítséged, de remélem és bízom benne hogy megtalálod a számotokra legmegfelelőbb megoldást. A párod nem kétlem, hogy szereti a kisfiát de ez sajnos kevés mert nem a szeretetből fizetjük ki a dolgainkat. Ne legyél elkeseredve hanem minél előbb menekülj ebből a bizonytalan hazugságokkal teli kapcsolatból. Sok sikert és boldogságot.
2009. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! Nálunk nem ilyen durva a helyzet, de felesleges túlköltekezések vannak a papa részéről. Tudom kicsit erőszakos megoldás, de én hazahozatom vele a fizu egy részét és elteszem én. A többiből is jól megvan, jobban beosztja. Szerintem egyszerűen kérd el tőle te is ,ne tudja odaadni az édesanyjának. A gyerek a legfontosabb, ne hagyd magad! Hogy hogyan juthatnátok több pénzhez azt sajnos nem tudom. Nem szeretek ítélkezni, de milyen nagymama aki elviszi az unokától a pénzt. Szívszorító.:(
2009. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem vagy könnyű helyzetben az biztos. Ha nem használ neki a szép szó (mivel írtad, sok beszélgetésen túl vagytok már), akkor hagyd ott egy kis időre, hátha megjön az esze. Ha meg nem akkor sem kell elásnod magad, találsz te jobbat is szerintem. Az anyósod meg, hogy képzeli, hogy az unokájától veszi el a pénz???? Ez felháborító, inkább neki kéne segíteni. Én szóba nem állnék vele az biztos. A férjed meg egy felelőtlen ember, az ilyen emberek miatt megy tönkre sok házasság. Minden fonosabb a gyerekénél???? Akkor meg minek kellett neki?? Már ne haragudj, de eléggé kikeltem most magamból.

Én a helyedben otthagynám az anyjával, látszik még nem nőtt fel a feladathoz!

2009. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A férjed miért ad pénzt az anyjának, amikor nektek is alig van?

A baba allergiájából kifolyólag nem minősül tartósan betegnek? Mert akkor emelt csp-t kapnátok.


Ha GYES-t kapsz:

"2006. szeptember 1-től a gyermekgondozási segély folyósításával egyidejűleg

lehetőség van a részösszegű ápolási díj megállapítására, ha az ápolásra

szoruló személy fokozott ápolást igényel. Fokozott ápolást igénylő az a

személy, aki mások személyes segítsége nélkül önállóan nem képes


a) étkezni, vagy


b) tisztálkodni, vagy


c) öltözködni, vagy


d) illemhelyet használni, vagy


e) lakáson belül - segédeszköz igénybevételével sem - közlekedni,


feltéve, hogy esetében az a)-e) pontokban foglaltak közül legalább három

egyidejűleg fennáll.


A fokozott ápolást igénylő személy után járó ápolási díj összege megegyezik

az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130 %-val, mely 2009-

ben 37.050,- Ft.


A gyermekgondozási segélyben részesülő személy, ha fokozott ápolásra

szoruló beteget ápol, a két ellátás közötti különbözetet kaphatja meg ápolási

díjként. "


Érdemes még elmenni a helyi önkormányzathoz, hogy van-e valami támogatás, amit igénybe tudtok venni.

De mindentől függetlenül a kedves mamának adott pénzeket kell beszüntetni. Nyisd fel a férjed szemét, hogy abból a pénzből ami marad nem lehet megélni.

2009. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak pofátlan anyósok! Az enyém is jött, hogy fizessük ki az ő adósságát, cserébe már most ráiratja a férjem nevére a háza halála utáni ráeső részt. Szerencsére nem kellett vitatkozni, mert a férjem egyből elutasította. Azóta nálunk mosolyszünet van, anyósom nem sűrűn látogat bennünket. Én rendre utasítanám az anyóst, hogy mit képzel. S férjemnek pedig ultimátumot adnék, keressen másodállást, teremtsen több pénzt, és adj neki határidőt. Máskülönben jobb, ha elköltöztök. Sajnos a szerelemből nem lehet megélni, és egy felelőtlen ember ne tegye tönkre a baba életét.
2009. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%
Csak most néztem az összegeket. Nem valószínű, hogy GYES-t kapsz, bocs.
2009. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem vagy könnyű helyzetben az biztos. Ha nem használ neki a szép szó (mivel írtad, sok beszélgetésen túl vagytok már), akkor hagyd ott egy kis időre, hátha megjön az esze. Ha meg nem akkor sem kell elásnod magad, találsz te jobbat is szerintem. Az anyósod meg, hogy képzeli, hogy az unokájától veszi el a pénz???? Ez felháborító, inkább neki kéne segíteni. Én szóba nem állnék vele az biztos. A férjed meg egy felelőtlen ember, az ilyen emberek miatt megy tönkre sok házasság. Minden fonosabb a gyerekénél???? Akkor meg minek kellett neki?? Már ne haragudj, de eléggé kikeltem most magamból.

Én a helyedben otthagynám az anyjával, látszik még nem nőtt fel a feladathoz!

2009. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! Még nem bizonyított, hogy mire allergiás, 25-én kell visszamenni a bőrgyógyászatra, akkorra lesz meg a véreredmény. Erősen gyanús, hogy tejérzékeny.
2009. febr. 13. 13:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!