Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy kisgyerekkel...

Hogy lehet egy kisgyerekkel megértetni hogy létezik veszekedés, erőszak?

Figyelt kérdés

Nyugodt családi életünk van,soha nem veszekedtünk vagy vitatkoztunk a gyerek előtt.Az utóbbi időben többször előfordult hogy olyan helyzetbe kerültünk ahol a gyerekem ezt látta és megijedt tőle,nem tudja mi történik.

A boltba két ember veszekedett hangosabban és a lányom megijedt,vagy a játszón az óvónéni rákiabált az óvódásokra ,haza kellet jönnünk.

A legdurvább eset múlt héten történt.Itt volt egy játszótársa az anyukájával a kisfiú rosszalkodott és ezért az anyja rávágott a kezére a lányom ettől úgy megijedt hogy elkezdett zokogni,nem tudtam megnyugtatni.

Az apjával tanakodtunk mit kellene csinálni hogyan értessük meg vele hogy őt nem bántja senki,nem kell félnie.Még kicsi 2éves de a környezetünkben nem tapasztaltunk ilyet hogy valakinél ez probléma lenne hogy igy fél a gyerek,és igy reagál.

Minden választ és ötletet előre köszönök.


2011. okt. 12. 10:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok én is.A mai napig,ha olyan a helyzet,elsírom magam.Nem tudok ellene tenni,pedig szeretnék.És ha megpróbálnak együtt érezni velem,akkor az csak ront a helyzeten.

A 2 éves lányomon ennek a nyomát sem látom.Igaz,az állatok többségétől -nem mondanám,hogy fél- inkább tart tőlük.

Lelkileg nem vagyunk egyformák.Ki érzékenyebb,ki nem.Ez az élet rendje.

Viszont,ha eddig nem veszekedtetek előtte,akkor továbbra se tegyétek.

Ezt a korszakát hamar ki fogja nőni és akkor nem fog más emberek problémáján aggódni,félni.

2011. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!