Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit adjunk a nagymamám 80....

Mit adjunk a nagymamám 80. születésnapjára?

Figyelt kérdés

A nagymamám a jövő hónapban lesz 80 éves. Családi vacsora lesz egy étteremben. Most ez lehet, hogy furcsán hangzik, de én még csak egy pár alkalommal vettem neki ajándékot, akkor porcelán figurákat, mert azokat gyűjti. Máskor azért nem vettem ajándékot, mert édesapám családja kizárólag az arany "fukszoknak" hajlandó örülni, így inkább pénzzel szálltam be az ajándékozásba (túl sokat nem tudtam költeni soha, mivel még tanulok, nincs saját keresetem, így az összeg is inkább csak jelképes volt).


Most viszont a párommal együtt megyünk a családi összejövetelre és ő fontosnak tartja, hogy vegyünk valamit a nagymamámnak. Amit én is szép gesztusnak tartok, csak hát bajban vagyok. A virág nem jöhet szóba, mert azt nem szereti. Újabb porcelán kütyüt sem tudunk neki venni, mert (nem viccelek) megvan már neki az összes boltban kapható, rendelhető, egyedi készítésű nevesebb gyártótól származó, akkor meg égne a képem ha beállítanánk valami kínai után-gyártmánnyal, ami még nincs.


Ja és még valami. Nagyon anyagiasak, szóval azt sem szeretném, ha mi vennénk neki valami általunk ötletesnek, vagy hasznosnak gondolt dolgot, aztán hallgathatnánk, hogy a hátunk mögött megy a susmus arról, hogy "csak" ennyit vagy annyit költöttünk, amikor bezzeg a többiek.


Köszönöm az ötleteket előre is! :)


2011. okt. 12. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Egy chippandale show bizonyára életreszóló élmény lenne :D
2011. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínű, de nem vagyok benne biztos, hogy a javarészt nyugdíjasokból álló közönséghez nem kéne -e majd mozgósítani a fél város mentőseit. :)
2011. okt. 12. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Nahát... Az én nagyim a 80. szülinapjára kapott három fotót a 3 unokájáról, egy nagy keretben, amin fogtunk egy-egy A/4-es lapot, egyenként a "BOLDOG" a "SZÜLINAPOT" és a "MAMA" szavakkal. Meg kapott egy kakukkosórát, amit használtan vett a párom, és anyutól egy cserép orchideát. Olyan aranyos volt, ahogy örült neki, majdnem sírt... És meghívtuk a "fiatalkori" barátnőit is, aranyosan elpletyizett velük... Hm.
2011. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne azt nézd, hogy a rokonok milyen költekezést várnak el tőled. Biztos vagyok benne, hogy a nagymamád imád, és már annak is örülni fog, hogy ott vagy. Az ajándékról meg: szerintem a legjobb egy fotóalbum lehetne, képek róla meg nagypapádról, gyerekeiről, unokáiról. A képek összeválogatásában segíthetne a rokonság is, bár ha tényleg ilyen érzéketlenek, mint ahogy leírod, lehet, hogy csak szüleidet, nagypapádat kéne erre megkérni. Ez személyes, nem túl drága, és biztos tetszene nagymamádnak.
2011. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon jók lennének, ha nem Ő róla lenne szó. Ugyanis (bár ezt nem akartam reklámozni), nagyanyám ugyanaz pepitában, mint a rokonok. Nem gonoszságból írom, mert természetesen szeretem, de semminek nem tud örülni. Illetve előadja a "jajj, mucikám ennél szebbet még sosem láttam" de aztán úgy landol a fiók legmélyén (ha nem a kukában, láttam már rá példát, azután nem törtem magam annyira az ötletes saját kezűleg készített ajándékokkal), mint a sicc.


Szóval tényleg kemény dió, én sem tudok mit kitalálni, pedig mégis az én rokonom. Nem akadékoskodni szeretnék a válaszadókkal. :) Amúgy mindenkit felpontoztam, mert jó ötletek lennének, csak hát, mint írtam, nem neki. :(

2011. okt. 12. 15:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és ha már a családi szennyes kiteregetésénél tartok amúgy is, akkor megemlíteném, hogy szegény megboldogult nagypapámat csak kínozni szerette, édesapámat szintén, egyedül a lánya az akit istenít, viszont a lánya meg őt fúrja ahol csak tudja. Szóval szép kis banda ez, nem hiszem, hogy a közös képek sokat dobnának a hangulaton. :D
2011. okt. 12. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégiscsak a chippandale show... azt nem tudja a kukába dobni. :)

Viszont az egész város-falu beszélni fog róla :D

2011. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még a végén lehet, hogy komolyan elgondolkodom egy vetkőző fiún :) bár a párom nem preferálná.... :(
2011. okt. 12. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!